19/19

STD - Stowarzyszenie Technologów Drewna

telefon: +48 (61) 666 27 70
tel kom.: +48 694-100-840

WIZJA

Branża = Ludzie, którzy ją tworzą…

Pragniemy, by silna branża oparta na zrozumieniu i poszanowaniu klarownych zasad była oparta na ludziach, którzy tworzą jej największą i zasadniczą wartość. Wartość niezależną od jakichkolwiek podziałów, mocno osadzoną w realiach rynkowych. Wierzymy, że szeroko pojęta branża drzewna - również meblarstwo, to przede wszystkim ludzie. Dlatego też naszą wizją jest rozwój ludzi branży. Wielopłaszczyznowy, profesjonalny, niekończący się i zrozumiały postęp we wszystkich dziedzinach związanych z nami samymi.

MISJA

Zróbmy to dla nas…

Uczynimy naszą wizję prawdziwą poprzez bezpośrednie jednoczenie wszystkich, którzy w swoim życiu zawodowym (i nie tylko) złączeni są z przemysłem drzewnym. Będziemy wskazywać młodym i przyszłym technologom drewna możliwe drogi rozwoju. Dzięki licznym spotkaniom będziemy przenosić nasze pasje na innych. Przekażemy projektantom i architektom podstawy wiedzy technicznej oraz technologicznej.

Jakie cele stawia sobie Stowarzyszenie?

Stowarzyszenie Technologów Drewna za główny cel postawiło sobie integrację całego środowiska związanego z drzewnictwem, stworzenie łatwo dostępnej i bogatej bazy specjalistów związanych z branżą, wspomaganie przedsiębiorstw i indywidualnych członków w rozwiązywaniu ich codziennych, zawodowych problemów a także działanie na rzecz rozwoju wzornictwa oraz nauki i techniki w drzewnictwie. Ponadto celem STD jest:

prowadzenie działalności naukowej oraz naukowo – technicznej,

prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej oraz integrującej członków, a także inne osoby związane z drzewnictwem,

inicjowanie, wspieranie i pomoc w przedsięwzięciach edukacyjno – kulturalnych oraz integracyjnych,

reprezentowanie oraz ochrona interesów naukowych i zawodowych członków,

podnoszenie kwalifikacji i etyki zawodowej członków oraz innych osób związanych z drzewnictwem.

Na czym polega  działalność  STD?

Działalność STD przede wszystkim polega na inspirowaniu środowiska inżynierów i techników drzewnictwa do realizacji zadań statutowych oraz organizowaniu ich społecznej działalności naukowo – technicznej, a także:

propagowaniu i organizowaniu wymiany międzykulturowej, w szczególności przez organizację wyjazdów, warsztatów i prelekcji,

organizowaniu konferencji naukowych i naukowo - technicznych, seminariów, wykładów, odczytów, narad, wystaw, konkursów, kursów, szkoleń, pokazów technicznych i innych form działalności statutowej,

organizowaniu działalności klubowej, towarzyskiej i turystycznej,

wydawaniu książek, czasopism, broszur związanych z celami STD,

zajmowaniu stanowiska i wyrażania opinii wobec władz państwowych, samorządowych, organizacji polityczno – społecznych i zawodowych we wszystkich sprawach będących przedmiotem zainteresowania STD,

obronie pozycji zawodowej i społecznej członków STD,

współdziałaniu z organami przedstawicielskimi, administracją państwową, samorządową i gospodarczą oraz związkami zawodowymi, we wszystkich sprawach wynikających ze statutowych celów STD,

współpracy z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami naukowymi i technicznymi oraz uczelniami i szkolnictwem zawodowym w kraju i za granicą,prowadzeniu konsultacji, doradztwa i rzeczoznawstwa technicznego.

Kto może zostać członkiem STD?

Do naszego grona zapraszamy przede wszystkim:

inżynierów i techników drzewnictwa,

studentów technologii drewna,

uczniów szkół średnich o profilu drzewnym,

absolwentów technologii drewna i/lub szkół średnich o profilu drzewnym,

inne osoby współdziałające w rozwoju nauki, techniki, wzornictwa oraz gospodarki drzewnej.

Celem STD jest dotarcie nie tylko do inżynierów, techników i technologów drewna, ale także wszystkich tych osób, które na co dzień zajmują się designem, wyposażeniem wnętrz, współpracą z przemysłem meblarskim, tartacznym czy tworzyw drzewnych. Członkowie indywidualni w STD należą do tzw. członków zwyczajnych lub honorowych, członkiem wspierającym może zostać osoba fizyczna lub prawna deklarująca pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów STD.

Obecnie trwają prace nad budową struktury Stowarzyszenia, powstaje zespół ds. budowy wizerunku STD, ds. realizacji działań statutowych oraz zespół ds. osobowych.

Jednym słowem robimy wszystko, by każdy członek (zwyczajny czy wspierający) znalazł w Stowarzyszeniu coś dla siebie i już niebawem mógł skorzystać z profesjonalnej i bogatej oferty współpracy oraz licznych wydarzeń naukowych i kulturalnych.

Co powinny zrobić osoby, które chciałyby należeć do STD?

Osoby, które chciałyby zostać członkiem STD zachęcamy do wejścia w zakładkę „Dołącz do nas”. Tam znajdują się wszystkie informacje i dokumenty niezbędne do rejestracji w bazie STD. Swoim członkom oferujemy unikatowy „pakiet startowy”, a więc radiową kartę członkowską oraz gadżety. Zależy nam na tym, by znak Stowarzyszenia Technologów Drewna był rozpoznawalny i docierał do coraz szerszego grona naszych potencjalnych członków.

 
Dodano:  2011-10-17   Wyświetleń:  133
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
MEBLE Jesień
Polska - Poznań
2021-09-14 | 2021-09-17
DREMA 2021
Polska - Poznań
2021-09-14 | 2021-09-17
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!