Zrównoważony rozwój, projekt 3D i wzory tapet
6 kwietnia, 2023 2023-04-10 22:01Zrównoważony rozwój, projekt 3D i wzory tapet

Zrównoważony rozwój, projekt 3D i wzory tapet
Firma Antalis ogłosiła zwycięzców Antalis Interior Design Award. Jury nagrodziło m.in. zrównoważony rozwój, projekt 3D na białej makiecieMakieta – fizyczna prezentacja mebla lub jego fragmentu (detalu), wykonana z materiałów zastępczych, powszechnie stosowanych w technikach modelarskich, tj. polistyren, piany etylenowe, masy do modelowania, gliny, drewno balsy, itp. Celem przygotowania makiety jest weryfikacja projektu w kontekście estetycznym – formy, proporcji oraz funkcjonalnym. Przygotowanie makiety zaleca się wówczas, gdy projektowany obiekt cechuje się skomplikowanymi rozwiązaniami kształtu i konstrukcji, a przez i oryginalne wzory tapet. W gronie dwunastu laureatów znalazła się praca z Polski.
Z końcem stycznia zakończyło się przesyłanie zgłoszeń do konkursu organizowanego przez firmę Antalis, europejskiego lidera dystrybucji rozwiązań komunikacji wizualnej. Następnie międzynarodowe jury, składające się z czołowych osobowości świata designu, wskazało najciekawsze prace, m.in. projekt 3D czy oryginalne wzory tapet. Łącznie przyznano dwanaście nagród w jedenastu kategoriach:
- Budynki użyteczności publicznej i przestrzenie publiczne
- Dom
- Biuro
- Handel detaliczny i usługi
- Hotelarstwo i rekreacja
- Nagroda specjalna w kategorii „Folia architektoniczna”
- Nagroda specjalna w kategorii „Folia okiennaOkno – wyrób stolarki budowlanej, ruchoma lub stała część ściany zewnętrznej izolująca, przepuszczająca światło. Jak jest zbudowane okno? Okno składa się z ościeżnicy i z jednego lub więcej oszklonych skrzydeł lub z samej oszklonej ościeżnicy. Okno, w których pomiędzy progiem a nadprożem znajduje się jedno lub kilka rzędów skrzydeł to odpowiednio okna jednorzędowe lub wielorzędowe. Okno jednodzielne lub dwudzielne to”
- Nagroda Specjalna „Zrównoważony Rozwój”
- Nagroda za projekt 3D
- Nagroda Publiczności
- Nagroda za Oryginalny Wzór
Konkurs Antalis Interior Design Award (AIDA) skierowany jest do projektantów wnętrz, architektów, drukarzy, reklamodawców, grafików oraz innych twórców i zachęca uczestników, aby wykazali się swoją kreatywnością i dali wyraz swojej artystycznej wrażliwości. W tym roku warunkiem udziału w konkursie było zaprojektowanie aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu zakupionego w Antalis.
ZOBACZ TAKŻE: Polscy laureaci Antalis Interior Design Award
Tegoroczna edycja konkursu okazała się ogromnym sukcesem. Zgłoszono 411 prac z 29 krajów, a w głosowaniu publiczności na stronie Antalis Interior Design Award wzięło udział ponad 36.500 osób.
Oto nagrodzone prace:
Budynki użyteczności publicznej i przestrzenie publiczne: „COMME TOMBÉES DU CIEL, LES COULEURS IN SITU ET EN MOUVEMENT” — DANIEL BUREN, autor: Etienne Fraikin, Belgia.

Dom: „Vineyard House — Part 2”, autorka: Hajnalka Szöke, Węgry

Biuro: „Fomo an Office in the Woods”, autorka: Hilde B Lambrechts, Norwegia

Handel detaliczny i usługi: sklepy jubilerskie Given, autorka: Ieva Erlecka-Cucure, Łotwa

Hotelarstwo i rekreacja: Hotel Amsterdam ID, autor: Loes Kok, Holandia

Nagroda specjalna w kategorii „Folia architektoniczna”: Galeria Bałtycka, autor: Artur Pruszyński, Polska

Nagroda specjalna w kategorii „Folia okienna”: Médiathèque de Agde, autorka: Nilda Hernandez, Francja

Nagroda Specjalna „Zrównoważony Rozwój”: „Join Us and Grow!”, autor: Nathan SWINSON-BULLOUGH, Wielka Brytania

Nagroda za projekt 3D: „Aqua”, autorka: Ernesta Jakonytė, Litwa

Nagroda Publiczności: sklep STÜHMER w centrum handlowym Gobuda w Budapeszcie, autor: Zsolt Nagypál, Węgry

Nagroda za Oryginalny Wzór: „Patternplay”, autor: Thomas Heinz, Niemcy

Nagroda za Oryginalny Wzór: „Blue Forest”, autor: Andrea Ferreras Dorado, Hiszpania

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 30 marca w Paryżu. Laureaci z całej Europy zjechali do Hôtel de la Marine by wspólnie celebrować swój sukces. Więcej o nagrodzonych projektach można dowiedzieć się na stronie konkursu oraz w innych kanałach komunikacji Antalis na całym świecie.