Rankingi

Zrównoważony rozwój, projekt 3D i wzory tapet

Antalis ogłosił zwycięzców Antalis Interior Design Award.

Zrównoważony rozwój, projekt 3D i wzory tapet

Firma Antalis ogłosiła zwycięzców Antalis Interior Design Award. Jury nagrodziło m.in. zrównoważony rozwój, projekt 3D na białej makiecie i oryginalne wzory tapet. W gronie dwunastu laureatów znalazła się praca z Polski.

Z końcem stycznia zakończyło się przesyłanie zgłoszeń do konkursu organizowanego przez firmę Antalis, europejskiego lidera dystrybucji rozwiązań komunikacji wizualnej. Następnie międzynarodowe jury, składające się z czołowych osobowości świata designu, wskazało najciekawsze prace, m.in. projekt 3D czy oryginalne wzory tapet. Łącznie przyznano dwanaście nagród w jedenastu kategoriach:

 1. Budynki użyteczności publicznej i przestrzenie publiczne
 2. Dom
 3. Biuro
 4. Handel detaliczny i usługi
 5. Hotelarstwo i rekreacja
 6. Nagroda specjalna w kategorii „Folia architektoniczna”
 7. Nagroda specjalna w kategorii „Folia okienna”
 8. Nagroda Specjalna „Zrównoważony Rozwój”
 9. Nagroda za projekt 3D
 10. Nagroda Publiczności
 11. Nagroda za Oryginalny Wzór

Konkurs Antalis Interior Design Award (AIDA) skierowany jest do projektantów wnętrz, architektów, drukarzy, reklamodawców, grafików oraz innych  twórców i zachęca uczestników, aby wykazali się swoją kreatywnością i dali wyraz swojej artystycznej wrażliwości. W tym roku warunkiem udziału w konkursie było zaprojektowanie aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu zakupionego w Antalis.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy laureaci Antalis Interior Design Award

Tegoroczna edycja konkursu okazała się ogromnym sukcesem. Zgłoszono 411 prac z 29 krajów, a w głosowaniu publiczności na stronie Antalis Interior Design Award wzięło udział ponad 36.500 osób.

Oto nagrodzone prace:

Budynki użyteczności publicznej i przestrzenie publiczne: „COMME TOMBÉES DU CIEL, LES COULEURS IN SITU ET EN MOUVEMENT” — DANIEL BUREN, autor: Etienne Fraikin, Belgia.

Antalis Interior Design Award - Budynki użyteczności publicznej i przestrzenie publiczne.
Monumentalną, kolorową instalację autorstwa jednego z najbardziej znanych francuskich artystów, Daniela Burena, zrealizowano na sklepieniu dworca kolejowego Liège-Guillemins. Do realizacji pracy wykorzystano folie Oracal 8300 i 8500.

Dom: „Vineyard House — Part 2”, autorka: Hajnalka Szöke, Węgry

Antalis Interior Design Award - Dom.
Aby zrównoważyć surowy wygląd XIX-wiecznego budynku, w projekcie wykorzystano specjalne folie, laminaty i tapety Coala Interior Film – marki własnej Antalis. Dzięki temu 130-letni dom przemienił się w przytulne, a zarazem nowoczesne wnętrze dla całej rodziny.

Biuro: „Fomo an Office in the Woods”, autorka: Hilde B Lambrechts, Norwegia

Antalis Interior Design Award - Biuro.
Fomo to przestrzeń coworkingowa. Aby oddzielić korytarz od pomieszczeń, szklane ściany pokryto półtransparentną folią Avery SF-100 Ultra Clear firmy Antalis, dzięki której odwiedzający biura poczują się jak na spacerze w środku pięknego lasu.

Handel detaliczny i usługi: sklepy jubilerskie Given, autorka: Ieva Erlecka-Cucure, Łotwa

Antalis Interior Design Award - Handel detaliczny i usługi.
Atmosfera sklepów Given jest pogodna i pełna pozytywnej energii. Efekt ten udało się uzyskać dzięki stonowanej, pastelowej kolorystyce, naturalnym materiałom, lustrom oraz tapecie z dekoracyjnym wzorem egzotycznych roślin, kwiatów i ptaków.

Hotelarstwo i rekreacja: Hotel Amsterdam ID, autor: Loes Kok, Holandia

Antalis Interior Design Award - hotelarstwo i rekreacja.
Radość i poczucie humoru to podstawowe elementy tożsamości Aparthotelu Amsterdam ID. W realizacji projektu wykorzystano strukturalną tapetę Coala Leather firmy Antalis, na którą nadrukowano oryginalny wzór przedstawiający znane miejsca Amsterdamu, a także liczne elementy wystroju wnętrz, takie jak meble, półki, kwiaty czy obrazy, co dało efekt zabawnej i stylowej iluzji.

Nagroda specjalna w kategorii „Folia architektoniczna”: Galeria Bałtycka, autor: Artur Pruszyński, Polska

Antalis Interior Design Award - Nagroda specjalna.
W ramach modernizacji Galerii Bałtyckiej w obiekcie utworzono między innymi 15 stref relaksu, z których każda ma inny wystrój. Na ścianach pojawiły się nowe, oryginalne grafiki oraz tapety. Ruchome schody oklejono folią imitującą miedź. W projekcie wykorzystano folie 3M Di-Noc VM1693, 3M Di-Noc FW236 oraz Coala Interior Film Stone U20.

Nagroda specjalna w kategorii „Folia okienna”: Médiathèque de Agde, autorka: Nilda Hernandez, Francja

Antalis Interior Design Award.
Aranżacja Mediateki we francuskim Agde czerpie inspiracje z historii miasta i otaczających je naturalnych krajobrazów. W projekcie wykorzystano transparentną folię na okna Coala Easy Stick Clear. Abstrakcyjne elementy graficzne kojarzą się z winoroślą i krajobrazem winnic, a także z wodą, algami i morską fauną.

Nagroda Specjalna „Zrównoważony Rozwój”: „Join Us and Grow!”, autor: Nathan SWINSON-BULLOUGH, Wielka Brytania

Antalis Interior Design Award - Zrównoważony Rozwój.
Stoisko wystawowe dla firmy Pie Factory przybrało formę niewielkiego ogródka wypełnionego zielenią. Przy jego budowie wykorzystano elementy kartonowe Xanita. Kiedy „życie” instalacji dobiegnie końca, jej elementy trafią do recyklingu.

Nagroda za projekt 3D: „Aqua”, autorka: Ernesta Jakonytė, Litwa

Projekt 3D - Antalis Interior Design Award
W cyfrowym projekcie bistro intencją autorki było osiągnięcie efektu znajdowania w środku oceanicznej głębi i zaprezentowanie różnych odcieni morskiego błękitu. W projekcie autorka wykorzystała folie z linii Coala Interior Film.

Nagroda Publiczności: sklep STÜHMER w centrum handlowym Gobuda w Budapeszcie, autor: Zsolt Nagypál, Węgry

Antalis Interior Design Award - Nagroda publiczności
Sklep z wyrobami czekoladowymi STÜHMER otrzymał wyrazisty wystrój, w którym dominuje biel, czerwień, czerń i miodowy odcień żółci. W projekcie wykorzystano folie linii Coala Interior Film.

Nagroda za Oryginalny Wzór: „Patternplay”, autor: Thomas Heinz, Niemcy

Antalis Interior Design Award - wzory tapet.
Największą przyjemność autorowi sprawia tworzenie prostych abstrakcji z mocnym graficznym efektem, ale niepozbawionych humoru. Wyrazistymi wzorami szybko zainteresowali się klienci z całego świata.

Nagroda za Oryginalny Wzór: „Blue Forest”, autor: Andrea Ferreras Dorado, Hiszpania

Antalis Interior Design Award - wzory tapet.
Autorka opracowała swój projekt specjalnie dla przestrzeni wypełnionej naturalnym światłem. Chcąc stworzyć atmosferę spokoju i relaksu, użyła przede wszystkim organicznych kształtów oraz delikatnego połączenia kolorystycznego ze złotymi akcentami.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 30 marca w Paryżu. Laureaci z całej Europy zjechali do Hôtel de la Marine by wspólnie celebrować swój sukces. Więcej o nagrodzonych projektach można dowiedzieć się na stronie konkursu oraz w innych kanałach komunikacji Antalis na całym świecie.