Rankingi

Polska marka noo.ma wśród liderów technologii

Polska marka noo.ma została założona przed Cypriana Bieniarza i Damiana Golińskiego.

Polska marka noo.ma wśród liderów technologii

Deloitte EMEA Fast 500 to prestiżowy ranking najszybciej rozwijających się spółek technologicznych. W zestawieniu znalazło się 37 polskich firm, wśród nich jest noo.ma.

Po kilku latach przerwy organizator przywrócił ranking Deloitte EMEA Fast 500. Zestawienie wyróżnia najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W tym roku na czele rankingu znalazł się fiński producent gier komputerowych Metacore Games Oy. Spośród firm z Polski najwyżej uplasował się dostawca usług płatności odroczonych PayPo. Natomiast 70. pozycję zajęła polska marka noo.ma.

70. miejsce w Deloitte EMEA Fast 500 dla polskiej marki noo.ma

Branżowe zestawienie identyfikuje i wyróżnia liderów technologicznych z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ranking obejmuje najszybciej rozwijające się firmy zgłoszone do programów Deloitte Technology Fast 50 w regionie EMEA. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie procentowego wzrostu przychodów w latach 2019- 2022.

Tegoroczny ranking zdominowali producenci oprogramowania, którzy zajęli aż 235 pozycji w zestawieniu, co odpowiada 47% wszystkich firm. Z kolei największe średnie wskaźniki procentowego wzrostu odnotowały firmy z branży mediów i rozrywki (3 225%) oraz fintechy (3 202%). Najwyższą pozycję w rankingu zajął fiński producent gier komputerowych. Firma Metacore Games Oy zanotowała imponujący wzrost na poziomie 89 319%. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć firm z Wielkiej Brytanii. Imponujący wynik, który dał 70. miejsce, osiągnęła polska marka noo.ma.

W rankingu Deloitte znalazły się firmy reprezentujące różne branże powiązane z obszarem high-tech – komunikację, fintech, produkcję sprzętu komputerowego, opiekę zdrowotną i nauki przyrodnicze, handel cyfrowy, technologie środowiskowe, energetyczne, media i rozrywkę oraz oprogramowanie. Średni procentowy wzrost przychodów uwzględnionych firm wyniósł aż 1 931%.

Ranking EMEA Fast 500 jest barometrem innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Zestawienie pokazuje, jak zróżnicowany i dynamiczny jest sektor technologiczny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Firmy, które znajdują się na liście, nie tylko osiągnęły imponujące wyniki finansowe, ale także przesuwają granice możliwości technologicznych w swoich branżach – wyjaśnia Michał Przybylski, dyrektor w dziale doradztwa finansowego, lider Programu Deloitte Technology Fast 50 CE w Polsce.

Polskie firmy pokazały potencjał

Spośród polskich firm największy sukces osiągnął dostawca usług płatności odroczonych PayPo, który uplasował się na 48. pozycji. Wśród stu najszybciej rozwijających się organizacji znalazły się również firma software’owa Worksmile, producent mebli noo.ma oraz Bin-e, producent inteligentnych urządzeń na odpady. W całym zestawieniu pojawia się 37 polskich firm, w tym aż 25 producentów oprogramowania oraz czterej producenci sprzętu, trzy firmy związane z opieką zdrowotną, dwa fintechy, dwie firmy z branży mediów i rozrywki oraz jeden producent technologii środowiskowych.

ZOBACZ TAKŻE: Marka noo.ma – najszybciej rosnący e-commerce w Polsce

Obecność w zestawieniu 37 polskich przedsiębiorstw, z dominującą grupą producentów oprogramowania, świadczy o ogromnym potencjale polskiego sektora technologicznego. Każda z firm wnosi unikalną wartość i przyczynia się do globalnego rozwoju technologii. Ranking pokazuje, że polski rynek jest gotowy konkurować na najwyższym poziomie – zapewnia Michał Przybylski.

Polska marka noo.ma po raz kolejny doceniona

W 2024 r. marka noo.ma została także uwzględniona w prestiżowym rankingu najszybciej rozwijających się firm w Europie – FT 1000, opublikowanym przez magazyn Financial Times. Ponadto uznano ją za najszybciej rosnący e-commerce w Polsce. Polska marka zajęła 50. miejsce w całym zestawieniu wszystkich branż. Natomiast wśród firm z Polski uplasowała się na 2. pozycji. Z kolei spośród sklepów internetowych w Europie noo.ma zdobyła 5. miejsce.

Źródło: Deloitte