Rankingi

Polscy laureaci Antalis Interior Design Award

W kategorii „Office” jury nagrodziło m.in. firmę Zachart Studio. Doceniono projekt aranżacji pomieszczeń biurowych w kompleksie Alchemia Gdańsk.

Polscy laureaci Antalis Interior Design Award

Wśród nagrodzonych w konkursie Antalis Interior Design Award, organizowanym przez firmę Antalis, są dwie firmy z Polski.

Profesjonalne, międzynarodowe jury, w którym zasiadły znane osobistości z dziedziny art designu, projektowania wnętrz i szeroko pojętej sztuki, uhonorowało najbardziej odważne projekty. Ideą drugiej edycji konkursu było wyłonienie najciekawszych projektów, które w kreatywny sposób, dzięki spersonalizowanym dekoracjom, najlepiej potrafiły przekształcić przestrzeń w miejsce do życia. Uczestnicy, wśród których znaleźli się architekci i projektanci wnętrz, agencje projektowe, szkoły projektowania, a także drukarnie LFP z 24 krajów, zgłosili aż 535 prac. Polskie firmy najlepiej wypadły w kategoriach „Office” oraz „Interior Film”.

W kategorii „Office” jury zdecydowało się przyznać dwie równorzędne nagrody. Jedna z nich trafiła do firmy Zachart Studio, specjalizującej się w produkcji neonów i reklam przestrzennych. Doceniono projekt aranżacji pomieszczeń biurowych w kompleksie Alchemia Gdańsk. Wrażenie na członkach jury wywarła dekoracyjna moc projektu i kontrast ze światem zewnętrznym. Dzięki niezwykłej sile ściennych dekoracji, wnętrza gdańskiego biura dosłownie przenoszą użytkowników do innego świata.

Drugą polską firmą docenioną w konkursie Antalis Interior Design Award jest pracownia RB Architects za projekt aranżacji wnętrza mieszkania Skyline. Laminaty architektoniczne, wykorzystane jako okładziny ścienne oraz do wykończenia mebli kuchennych i biblioteki, przyczyniły się do wykreowania ciepłej i wyrafinowanej atmosfery wnętrza. Zdaniem jury, kreatywne wykorzystanie tego nowatorskiego materiału może być znakomitą inspiracją do odświeżenia wyglądu hoteli, biur czy przestrzeni handlowych.

Podsumowując tegoroczną edycję konkursu, Xavier Jouvet, dyrektor ds. marketingu i zakupów grupy Antalis, stwierdził: W konkursie Antalis Interior Design Award chcieliśmy wspierać rozwój technologii drukowania, aby stworzyć szerokie możliwości wszystkim profesjonalistom w dziedzinie spersonalizowanego projektowania wnętrz. Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu drugiej edycji, a także dumni z tego wydarzenia, które pozwala nam zgromadzić na tej samej platformie różne postrzeganie designu na całym świecie.

Partnerem merytorycznym konkursu było Stowarzyszenie Architektów Wnętrz.

Więcej w miesięczniku „BIZNES meble.pl” 5/2020, w wydaniu on-line TUTAJ.