Rankingi

Diament Meblarstwa 2023 – wielki finał

Diament Meblarstwa 2023 - laureaci.

Diament Meblarstwa 2023 – wielki finał

Już po raz 17. nagrodzone zostały najlepsze produkty w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Gala finałowa konkursu Diament Meblarstwa odbyła się 7 grudnia 2022 roku w NINE’s Restaurant & Sports Bar.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Siedemnasta edycja prestiżowego konkursu Diament Meblarstwa, organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika i portalu BIZNES.meble.pl oraz Grupę Meble.pl S.A., dobiegła końca. W konkursowych zmaganiach wzięło udział blisko 70 uczestników – firm i marek z branży meblarskiej oraz sektora wyposażenia wnętrz, a także młodych projektantów, dla których przygotowano osobną kategorię: młody design.

Ponad 50-osobowe jury oceniło w tym roku 112 produktów: mebli, akcesoriów, komponentów oraz projektów przygotowanych przez młodych adeptów wzornictwa. Podobnie jak w latach ubiegłych, produkty podzielone zostały na dwie klasy: standard i premium.

ZOBACZ TAKŻE: Kto zdobył Diament Meblarstwa 2023?

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Organizatorzy gratulują laureatom i dziękują wszystkim uczestnikom konkursu. Ogromne podziękowania należą się jurorom, którzy z zaangażowaniem i profesjonalizmem oceniali tegoroczne zgłoszenia.

Siedemnasta edycja konkursu przeszła do historii w wyjątkowych okolicznościach. Finałowa gala na długo pozostanie w pamięci uczestników, a wszystko za sprawą miejsca, w którym odbyło się wręczenie nagród. Organizatorzy zaprosili laureatów, jurorów, partnerów i patronów do znanej warszawskiej restauracji NINE’s, której współwłaścicielami są m.in. Robert Lewandowski, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski oraz Jerzy Krzanowski, wiceprezes firmy Nowy Styl. Emocje, które towarzyszyły spotkaniu najlepszych w branży meblarskiej można porównać do tych, które towarzyszą zazwyczaj wielkiemu finałowi Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Diament Meblarstwa 2023 – nagrody specjalne

Konkurs Diament Meblarstwa 2023 nie mógłby się odbyć bez wsparcia wielu patronów, a także partnerów konkursu, którzy przygotowali specjalne wyróżnienia.

Nagrodę specjalną od firmy Allianz Trade – Partnera Strategicznego konkursu – dla firmy wyróżniającej się wysoką moralnością płatniczą wręczył Grzegorz Błachnio z Allianz Trade, a nagrodzona została firma Sevroll-System.

Aż trzy nagrody specjalne Positive Spaces Pro Award zostały przyznane przez IPA International Institute, którego misją jest podnoszenie jakości i witalności życiowej. Wyróżnienia wręczyła Aziralili Agnieszka Dirks, ekspertka Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni. Nagrody powędrowały do firm:

  • Nobonobo za stoliki kawowe Flesia,
  • Sevroll-System za system do drzwi Concordia,
  • KROFAM za kolekcję Chic.

Wydawnictwo meble.pl, wydawca miesięcznika i portalu BIZNES.meble.pl oraz Grupa Meble.pl S.A. jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim partnerom, patronom i jurorom za zaangażowanie podczas tegorocznej edycji konkursu.

Poniżej znajduje się fotorelacja z wydarzenia.

Warto też zaglądać na stronę internetową konkursu Diament Meblarstwa 2023, a także obserwować profile Diament Meblarstwa i BIZNES.meble.pl na Facebooku.

Diament Meblarstwa 2023.
Fot. Tomasz Markowski.
Benedykt Korduła z firmy Saint-Gobain Glass Polska, laureat w kategorii podstawa wnętrza za Mirastar® Reflect.
Benedykt Korduła z firmy Saint-Gobain Glass Polska, laureat w kategorii podstawa wnętrza za Mirastar® Reflect. Fot. Tomasz Markowski.
W kategoria strefa dzienna: meble w klasie premium triumfowały stoliki kawowe Flesia, zgłoszone przez firmę nobonobo / Kaza design. Na zdjęciu: Monika Struska.
W kategoria strefa dzienna: meble w klasie premium triumfowały stoliki kawowe Flesia, zgłoszone przez firmę nobonobo / Kaza design. Na zdjęciu: Monika Struska. Fot. Tomasz Markowski.
Bożena Datczuk z firmy Tobo odbiera od Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl statuetkę Diament Meblarstwa 2023 za 4Senior, który triumfował w kategorii strefa dzienna: meble – klasa standard.
Bożena Datczuk z firmy Tobo odbiera od Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl statuetkę Diament Meblarstwa 2023 za 4Senior, który triumfował w kategorii strefa dzienna: meble – klasa standard. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii strefa komfortu: meble – klasa premium zwyciężył (ex aequo) Bond zgłoszony przez firmę Homenestry, a nagrodę odebrał Marek Dylewski.
W kategorii strefa komfortu: meble – klasa premium zwyciężył (ex aequo) Bond zgłoszony przez firmę Homenestry, a nagrodę odebrał Marek Dylewski. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii strefa komfortu: meble – klasa premium wygrała także (ex aequo) kolekcja Candelo – zgłoszona przez Wersal. Nagrodę z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl odebrał Bartłomiej Olejnik.
W kategorii strefa komfortu: meble – klasa premium na najwyższym stopniu podium znalazła się także (ex aequo) kolekcja modułowa Candelo – zgłoszona przez firmę Fabryka Mebli Wersal. Nagrodę z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl odebrał Bartłomiej Olejnik. Fot. Tomasz Markowski.
Mariusz Mieszała z firmy Stagra Meble odbiera diamentową statuetkę z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl. W kategorii strefa komfortu: meble – klasa standard zwyciężył model Holmby.
Mariusz Mieszała z firmy Stagra Meble odbiera diamentową statuetkę z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl. W kategorii strefa komfortu: meble – klasa standard zwyciężył model Holmby. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii strefa kuchenna: meble – klasa premium triumfowała kolekcja Lovestory – zgłoszona przez firmę Beckermann Küchen. Na zdjęciu: Henryk Grabarczyk.
W kategorii strefa kuchenna: meble – klasa premium triumfowała kolekcja Lovestory – zgłoszona przez firmę Beckermann Küchen. Na zdjęciu: Henryk Grabarczyk. Fot. Tomasz Markowski.
Na zdjęciu od lewej: Henryk Grabarczyk, Ewa Grabarczyk i Frank Renders, przedstawiciele firmy Jaka BKL. W kategorii strefa kuchenna: meble – klasa standard najlepsza okazała się kolekcja Optikontur.
Na zdjęciu od lewej: Henryk Grabarczyk, Ewa Grabarczyk i Frank Renders, przedstawiciele firmy Jaka BKL. W kategorii strefa kuchenna: meble – klasa standard najlepsza okazała się kolekcja Optikontur. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii strefa kuchenna: wyposażenie kuchni – klasa premium triumfem podzieliły się dwa produkty. Jednym z nich była Kernau Linia Raw Copper – zgłoszona przez firmę Kernau. Nagrodę odebrał Tomasz Bytnar.
W kategorii strefa kuchenna: wyposażenie kuchni – klasa premium triumfem podzieliły się dwa produkty. Jednym z nich była Kernau Linia Raw Copper – zgłoszona przez firmę Kernau. Nagrodę odebrał Tomasz Bytnar. Fot. Tomasz Markowski.
Michał Garwacki z firmy GTV. Axispace kosze z grafenem okazały się jednym z dwóch najlepszych produktów w kategorii strefa kuchenna: wyposażenie kuchni – klasa premium.
Michał Garwacki z firmy GTV. Axispace kosze z grafenem okazały się jednym z dwóch najlepszych produktów w kategorii strefa kuchenna: wyposażenie kuchni – klasa premium. Fot. Tomasz Markowski.
Alina Tomaszewska z firmy Sevroll-System odbiera statuetkę Diament Meblarstwa za Concordia system do drzwi przesuwnych z niewidocznymi torami, laureata w kategorii strefa przechowywania.
Alina Tomaszewska z firmy Sevroll-System odbiera z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl statuetkę Diament Meblarstwa za Concordia system do drzwi przesuwnych z niewidocznymi torami, który okazał się najlepszy w kategorii strefa przechowywania. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii strefa jadalni: meble najlepsza okazała się kolekcja Survo zgłoszona przez firmę Retrowood. Nagrodę odebrał i przybliżył zebranym ten produkt Michał Chojnacki.
W kategorii strefa jadalni: meble najlepsza okazała się kolekcja Survo zgłoszona przez firmę Retrowood. Nagrodę odebrał i przybliżył zebranym ten produkt Michał Chojnacki.
W kategoria strefa łazienki: meble – klasa premium zwyciężył Moss zgłoszony przez firmę Krofam. Z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl statuetkę Diament Meblarstwa odebrał Grzegorz Pękalski.
W kategoria strefa łazienki: meble – klasa premium zwyciężył Moss zgłoszony przez firmę Krofam. Z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl statuetkę Diament Meblarstwa odebrał Grzegorz Pękalski.
W kategorii strefa łazienki: meble – klasa standard zwyciężyła Line zgłoszona przez firmę Deftrans. Na zdjęciu: Marek Hryniewicki i Marcin Tobolski.
W kategorii strefa łazienki: meble – klasa standard zwyciężyła Line zgłoszona przez firmę Deftrans. Na zdjęciu: Marek Hryniewicki i Marcin Tobolski. Fot. Tomasz Markowski.
Martyna Piaściak z firmy Pol-Kres Edwood Daniel Tomaszuk odbiera z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, statuetkę Diament Meblarstwa.
Martyna Piaściak odbiera z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, statuetkę Diament Meblarstwa. W kategorii strefa łazienki: wyposażenie łazienki – klasa premium triumfowała umywalka z 100% masywnego drewna klejonego stykowo – model Svall zgłoszona przez firmę Pol-Kres Edwood Daniel Tomaszuk. Fot. Tomasz Markowski.
Szuflada z koszem na bieliznę, zgłoszona przez firmę Rejs okazała się najlepsza w kategorii strefa łazienki: wyposażenie łazienki – klasa standard. Na zdjęciu: Joanna Posadzy.
Szuflada z koszem na bieliznę, zgłoszona przez firmę Rejs okazała się najlepsza w kategorii strefa łazienki: wyposażenie łazienki – klasa standard. Na zdjęciu: Joanna Posadzy. Fot. Tomasz Markowski.
Sebastian Perkiewicz z firmy Comforteo z nagrodą w kategorii strefa snu: meble – klasa premium przyznaną dla Genesis. Statuetkę i dyplom wręczył Marek Hryniewicki, redaktor naczelny BIZNES.meble.pl.
Sebastian Perkiewicz z firmy Comforteo z nagrodą w kategorii strefa snu: meble – klasa premium przyznaną dla Genesis. Statuetkę i dyplom wręczył Marek Hryniewicki, redaktor naczelny BIZNES.meble.pl. Fot. Tomasz Markowski.
W kategoria strefa snu: podstawa snu triumfował materac piankowy Space zgłoszony przez firmę FDM Katarzyna Pańcikiewicz. Statuetkę Diament Meblarstwa 2023 odebrał Dominik Dziedzic.
W kategoria strefa snu: podstawa snu triumfował materac piankowy Space zgłoszony przez firmę FDM Katarzyna Pańcikiewicz. Statuetkę Diament Meblarstwa 2023 odebrał z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, Dominik Dziedzic. Fot. Tomasz Markowski.
Roman Przybylski z firmy Nowy Styl i nagroda dla WithME, który okazał się najlepszy w kategorii strefa pracy: home office.
Roman Przybylski z firmy Nowy Styl i nagroda dla WithME, który okazał się najlepszy w kategorii strefa pracy: home office. Fot. Tomasz Markowski.
Fabian Pawlak z firmy My Modern Home odbiera z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, nagrodę za kolekcję mebli Space, która triumfowała w kategorii strefa publiczna: meble – klasa premium.
Fabian Pawlak z firmy My Modern Home odbiera z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, nagrodę za kolekcję mebli Space, która triumfowała w kategorii strefa publiczna: meble – klasa premium.
W kategorii strefa publiczna: klasa standard najlepszy okazał się system mebli Ekspozycyjnych Rico zgłoszony przez firmę Albo Producent Mebli. Na zdjęciu Marek Pierewoj i Beata Pierewoj.
W kategorii strefa publiczna: klasa standard najlepszy okazał się system mebli Ekspozycyjnych Rico zgłoszony przez firmę Albo Producent Mebli. Na zdjęciu Marek Pierewoj i Beata Pierewoj. Fot. Tomasz Markowski.
Georgina Dąbrowska z firmy Manufaktura Łomża ze statuetką Diament Meblarstwa 2023 za blat kompaktowy 12 mm, który zwyciężył w kategorii komponenty mebla: klasa premium.
Georgina Dąbrowska z firmy Manufaktura Łomża ze statuetką Diament Meblarstwa 2023 za blat kompaktowy 12 mm, który zwyciężył w kategorii komponenty mebla: klasa premium. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii powierzchnie meblowe: klasa premium najlepszy okazał się dekor Advika zgłoszony przez firmę Interprint. Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Świerzewska i Joanna Kaczmarek.
W kategorii powierzchnie meblowe: klasa premium najlepszy okazał się dekor Advika zgłoszony przez firmę Interprint. Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Świerzewska i Joanna Kaczmarek. Fot. Tomasz Markowski.
Rafał Lemieszko z Impress Decor Polska. W kategorii powierzchnie meblowe: klasa standard zwyciężył dekor Tablilla.
Rafał Lemieszko z Impress Decor Polska. W kategorii powierzchnie meblowe: klasa standard zwyciężył dekor Tablilla. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii design mebla: klasa premium triumfował uchwyt Extend zgłoszony przez firmę GTV Poland. Na zdjęciu: Michał Garwacki i Magdalena Odzimkowska.
W kategorii design mebla: klasa premium triumfował uchwyt Extend zgłoszony przez firmę GTV Poland. Na zdjęciu: Michał Garwacki i Magdalena Odzimkowska. Fot. Tomasz Markowski.
Podobnie jak w klasie premium, także w klasie standard w kategorii design mebla bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się firma GTV i zgłoszony przez nią system Easy Click. Na zdjęciu: Michał Garwacki i Magdalena Odzimkowska.
Podobnie jak w klasie premium, także w klasie standard w kategorii design mebla bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się firma GTV i zgłoszony przez nią system Easy Click. Na zdjęciu: Michał Garwacki i Magdalena Odzimkowska. Fot. Tomasz Markowski.
Katarzyna Siudak, Julianna Radziwonowska i Mateusz Kajetańczyk, czyli firma Tente. To właśnie zgłoszony przez nią produkt – Anika Evo – wygrał w kategorii funkcje mebla: klasa premium.
Katarzyna Siudak, Julianna Radziwonowska i Mateusz Kajetańczyk, czyli firma Tente. To właśnie zgłoszony przez nią produkt – Anika Evo – wygrał w kategorii funkcje mebla: klasa premium. Fot. Tomasz Markowski.
W kategorii funkcje mebla: klasa standard wygrał zawias Metalla+OX zgłoszony przez firmę Häfele Polska. Na zdjęciu: Magdalena Dymek, która odbiera nagrodę od Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl.
W kategorii funkcje mebla: klasa standard wygrał zawias Metalla+OX zgłoszony przez firmę Häfele Polska. Na zdjęciu: Magdalena Dymek, która odbiera nagrodę od Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl. Fot. Tomasz Markowski.
Wojciech Przybylski z firmy My Modern Home odbiera statuetkę Diament Meblarstwa 2023 z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, za kolekcję mebli Modulo, która triumfowała w kategorii inne: klasa premium.
Wojciech Przybylski z firmy My Modern Home odbiera statuetkę Diament Meblarstwa 2023 z rąk Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, za kolekcję mebli Modulo, która triumfowała w kategorii inne: klasa premium. Fot. Tomasz Markowski.
Od lewej: Marek Hryniewicki, redaktor naczlny BIZNES.meble.pl, Agnieszka Ruta i Anna Karczewska z firmy Gamet. W kategorii marketing i komunikacja zwyciężył Trendbook 2022/23 marki GAMET.
Od lewej: Marek Hryniewicki, redaktor naczlny BIZNES.meble.pl, Agnieszka Ruta i Anna Karczewska z firmy Gamet. W kategorii marketing i komunikacja zwyciężył Trendbook 2022/23 – trendy i inspiracje wnętrzarskie – nowoczesne narzędzie strategii marki GAMET. Fot. Tomasz Markowski.
Olga Radwaniecka i jej fotel Kazick triumfowali w kategorii młody design.
Olga Radwaniecka i jej fotel Kazick triumfowali w kategorii młody design. Fot. Tomasz Markowski.
Nagrodę specjalną od firmy Allianz Trade – Partnera Strategicznego konkursu – dla firmy wyróżniającej się wysoką moralnością płatniczą wręczył Grzegorz Błachnio, a odebrała ją Alina Tomaszewska z firmy Sevroll-System.
Nagrodę specjalną od firmy Allianz Trade – Partnera Strategicznego konkursu – dla firmy wyróżniającej się wysoką moralnością płatniczą wręczył Grzegorz Błachnio, a odebrała ją Alina Tomaszewska z firmy Sevroll-System. Fot. Tomasz Markowski.
Nagrodę z rąk Aziralili Agnieszki Dirks, ekspertki Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni odebrała Monika Struska z firmy Nobonobo za stoliki kawowe Flesia.
W trakcie gali wręczone zostały także trzy nagrody specjalne Positive Spaces Pro Award przyznane przez IPA International Institute, którego misją jest podnoszenie jakości i witalności życiowej, a wręczyła je Aziralili Agnieszka Dirks, ekspertka Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni. Z jej rąk wyróżnienie odebrała Monika Struska z firmy Nobonobo za stoliki kawowe Flesia. Fot. Tomasz Markowski.
Nagrodę z rąk Aziralili Agnieszki Dirks, ekspertki Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni odebrała także Alina Tomaszewska z firmy Sevroll-System (za Concordia system do drzwi).
Nagrodę z rąk Aziralili Agnieszki Dirks, ekspertki Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni odebrała także Alina Tomaszewska z firmy Sevroll-System (za Concordia system do drzwi). Fot. Tomasz Markowski.
Nagroda z rąk Aziralili Agnieszki Dirks, ekspertki Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni, powędrowała też do firmy Krofam. Na zdjęciu: Aziralili Agnieszka Dirks i Grzegorz Pękalski.
Nagroda z rąk Aziralili Agnieszki Dirks, ekspertki Sztuki Pozytywnej i Pozytywnych Przestrzeni, powędrowała też do firmy Krofam, za kolekcję Chic (laureat „Diamentu Meblarstwa 2022”). Na zdjęciu: Aziralili Agnieszka Dirks i Grzegorz Pękalski. Fot. Tomasz Markowski.
Diament Meblarstwa 2023 plansza z patronami. Miesięcznik i portal branży meblarskiej BIZNES.meble.pl.

Już teraz zapraszamy do udziału w 18. edycji konkursu Diament Meblarstwa!