Podziel się:

Z pasji do świadomego tworzenia

05-11-2020
Do schowka
4 listopada podczas relacji na żywo z samego serca Kaszub odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji zaprojektowanej przez Studio Rygalik dla Miloni, która inauguruje ich współpracę.

 

Studio Rygalik i markę Miloni połączyły pasja do świadomego tworzenia i szacunek do natury. Na premierową kolekcję „Tuo” składają się: biurko, regał modułowy oraz rozkładany stół na cokole.

 

Meble Miloni tworzone są z myślą o jak najlepszej jakości, trwałości i dbałości o środowisko naturalne. Pragniemy, by służyły przez wiele lat, a nawet pokoleń - podsumowuje Mateusz Nowotnik, właściciel firmy. - Kolekcja „Tuo” to inauguracja naszej współpracy ze Studio Rygalik, która obfitować będzie w kolejne projekty mebli z litego drewna.

 

Miloni działa zgodnie z zasadą, że meble powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim dobrze służyć swoim użytkownikom. Z tego powodu proces produkcyjny opracowany jest z dbałością o każdy szczegół, a do tworzenia mebli używane są takie komponenty, które gwarantują trwałość produktów, by mogły służyć przez wiele lat.

 

Studio Rygalik reprezentuje oraz propaguje świadomy sposób myślenia o projektowaniu. Działalność skoncentrowana jest na projektowaniu wobec wyzwań współczesności, działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnej konsumpcji dóbr materialnych i zasobów naszej planety. Studio realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze. Spektrum działań jest bardzo szerokie – od projektowania, rozwoju i wdrożenia produktu, poprzez projekty przestrzeni publicznych i komercyjnych, realizacje site-specific, design & build, aż po produkcję limitowanych serii, a także eksperymentalne obiekty, kompleksowe doznania kulinarne oraz warsztaty. Poza współpracą z przemysłem, Studio Rygalik często angażuje się w projekty realizowane dla instytucji kultury, które pozwalają na działania eksperymentalne. Wśród prac zrealizowanych przez Studio Rygalik znajdują się projekty dla takich marek jak Absolut, AHEC, Artek, Cappellini, Comforty, Dupont/Corian, Ghidini, Heal’s, Heineken, Ideal Standard, Ikea, Krups, Moroso, Noti, Paged, Pfleiderer, Profim, Siemens, dla instytucji takich jak Bozar w Brukseli, Muzeum Polin, Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz meble dedykowane polskiej prezydencji w UE. W ciągu ostatnich lat prace Studia zobaczyć można było w Berlinie, Dreźnie, Frankfurcie, Łodzi, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Poznaniu, Paryżu, Warszawie, Walencji, czy w Wiedniu. Publikowane były również na łamach międzynarodowej prasy: Icon, Interni, Wallpaper, Experimenta, Blueprint, New York Times, Financial Times, czy Forbes.

 

Studio Rygalik zostało założone przez Tomka Rygalika w 2006 r. Przez pierwsze dwa lata funkcjonowało między Londynem a Łodzią, rodzinnym miastem Tomka. Od 2009 r. Studio mieści się w Warszawie. Wtedy do zespołu dołączyła Gosia Rygalik, która w 2012 r. została w Studio partnerem.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!