Podziel się:

Wystawa mebli z odpadów produkcyjnych

12-05-2022
Do schowka
Zrealizowane w formie prototypów studenckie projekty mebli, wykonane z produkcyjnych odpadów sklejkowych, to efekty współpracy firmy Bester Sklejki z ASP w Gdańsku, Krakowie i we Wrocławiu.

 

Zapraszamy na szczególną wystawę mebli, którymi są zrealizowane w formie prototypów, studenckie projekty mebli wykonane z produkcyjnych odpadów sklejkowych. Projekty zostały zrealizowane we współpracy firmy Bester Sklejki z Pracowniami Projektowymi trzech renomowanych polskich uczelni: ASP w Gdańsku, ASP Krakowie i ASP we Wrocławiu.

 

Wernisaż odbędzie się 16 maja w Poznaniu, w gościnnej przestrzeni Lab150 przy ul. Bukowskiej 150. o godzinie 19.

 

Większości działań projektowych podjętych przez studentów przyświecała szeroko pojęta idea „less waste”. To ważny temat w obliczu potrzeby racjonalizacji korzystania ze światowych zasobów naturalnych i ograniczania generowania odpadów.


Prezentowane na wystawie prace zostały stworzone w latach akademickich 2020/2021 oraz 2021/2022. Podczas działania studenci korzystali z modeli 3D formatek udostępnionych przez Bester Sklejki. Pracownie miały do dyspozycji także spory zasób odpadów produkcyjnych – elementów gięto-klejonych, które nadawały się do przetworzenia.


Części projektów przyświecała idea zmiany formy istniejącej, konkretnie zaś poszukiwanie dla niej nowego zastosowania, użycie w innym kontekście. Efektem tych działań są prototypy mebli, które będzie można podziwiać podczas ekspozycji w Poznaniu.


Na wystawie można będzie zobaczyć meble autorstwa: Julii Kurnik, Aleksandry Bosak, Laury Kaczor, Dominiki Stawarz, Dagmary Jarzyńskiej, Anny Rabczak [studenci ASP Kraków], Natalii Chudowskiej [ASP Wrocław], Aleksandry Glamowskiej [ASP Gdańsk] oraz Filipa Ludki [Tillagt].


Z ramienia ASP Gdańsk opiekunem studenckich projektów był dr inż. Filip Ludka, w ASP Kraków – dr hab. Tomek Wójcik prof. ASP; mgr Sylwia Siudak as. i mgr Hubert Albertusiak, natomiast w ASP Wrocław – dr hab. Stanisław Figiel, prof. ASP; mgr Magdalena Kasprzyca as.; mgr Przemysław Słowik, as.

 

Prezentację mebli powstałych z odpadów sklejkowych poprzedzi prelekcja przedstawicieli uczelni. W planach spotkania jest również dyskusja na temat współpracy biznesu z uczelniami, szczególnie w kontekście odpowiedzialnego podejścia do projektowania.

 

Firma Bester Sklejki, jako producent, chce również dotknąć tematu gospodarki cyrkularnej oraz racjonalizacji korzystania z zasobów naturalnych.

 

 

Projektowanie mebla na bazie odpadów sklejkowych
- prezentacja prac akademickich z czasu pandemii –
ASP Wrocław, ASP Kraków, ASP Gdańsk
16.05.2022, g. 19.00
Lab 150 – Poznań

 

Zapraszamy!


WSTĘP WOLNY

 

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!