Podziel się:

Wystawa końcoworoczna UAP i 21. PE-P

04-09-2022
Do schowka
Wystawa końcoworoczna Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu to okazja do zapoznania się z wieloma kreatywnymi pracami.

 

W przestrzeni online, jak i wybranych przestrzeniach budynków uczelni, spotkać można się z młodymi twórcami na ścieżce ich artystycznej twórczości i edukacji.

 

Ponad 140 pracowni Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu przedstawia rezultaty swojej wielomiesięcznej pracy twórczej. Aż osiem wydziałów artystycznych, projektowych i teoretycznych to przestrzeń do działalności twórczej, opartej na indywidualny rozwój studenta. Małe grupy projektowe, jak również zajęcia w systemie korekt 1:1, pozwalają na intensyfikację oraz indywidualizację prowadzonego systemu kształcenia.


Prezentowane prace różnią się zakresem, medium czy zakresem działań. Łączy je natomiast problemowe ujęcie tematów, często pogłębiona analiza zjawisk i zagadnień oraz indywidualny rys przedstawienia swojej wizji – artystycznej czy projektowej. Zachęcamy do zagubienia się w przestrzeniach wirtualnych prezentacji, zapoznania się z opisami działań oraz śledzenia pozostałych działań pracowni w mediach społecznościowych.


W ramach wystawy Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem, prowadzonej przez prof. dr hab. Katarzynę Laskowską i as. Joannę Lisiecką prezentowany jest zaledwie mały wycinek tegorocznych działań projektowych. Plansze przygotowano do obrad jury 21. edycji PE-P, dokładnie w formie jaką i my mieliśmy okazję odkrywać w styczniu tego roku. To na ich podstawie, jak również makiet w skali 1:1 oraz interesujących prezentacji Jury wybrało najistotniejsze projekty przeznaczone do prototypowania oraz wyjątkowych sesji fotograficznych. Będą mogli Państwo już niebawem zobaczyć w ramach targów branżowych oraz oczywiście na łamach „BIZNES.meble.pl”.


TEKST: Joanna Lisiecka*


*Autorka jest pracownikiem Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem / Katedra Mebla / Wydział Architektury i Wzornictwa / Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu /facebook.com/pracownia.PEP

 

Wszystkie prace można obejrzeć pod tym linkiem: Wystawa końcoworoczna 2022.

Tagi: edukacja
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!