Podziel się:

Wystawa 20. edycji PE-P

01-08-2022
Do schowka
Za nami wystawa 20. PE-P_NOWE FUNKCJONALNOŚCI na targach „Meble Polska 2022” w Poznaniu w dniach 16-19 maja.

 

W jubileuszowej edycji Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P) wzięło udział 4 biznesowych partnerów: VOX, Schattdecor, Egger, Lab150. Zaprezentowano prototypy 7 nowych kolekcji autorstwa 10 studentów, w tym aż 3 wdrażane do produkcji przez VOX. Ekspozycja według projektu Katarzyny Laskowskiej i Joanny Lisieckiej powstała we współpracy z firmami: Meliński-Minuth i Ridex.

 

Targi „Meble Polska”, wydarzenie, które powróciło na Międzynarodowe Targi Poznańskie po spowodowanej pandemią ponad 2-letniej przerwie, stało się okazją do inspirujących spotkań i rozmów. Prezentowane rozwiązania projektowe przyciągały nie tylko gości z Polski, ale i z takich krajów jak Niemcy, Włochy, Belgia czy odległa Kenia, co pozwoliło studentom oraz pracowni na nawiązanie nowych kontaktów i zebranie wnikliwych opinii na temat projektów.


W otwarciu podczas pierwszego targowego wieczoru wzięli udział liczni goście ze świata biznesu, projektowania oraz edukacji. Mieli oni szansę zajrzeć za kulisy procesu powstawania kolekcji meblowych i paneli ściennych, dzięki prezentacji każdego z projektów przez autorów i wystąpieniom partnerów, którzy przedstawili szanse, wyzwania i trudności we współpracy ze stawiającymi pierwsze kroki w projektowaniu dla przemysłu studentami. 20. edycja okazała się wyjątkowa także ze względu na prowadzenie jej w warunkach lockdownu i kontaktów w formie zdalnej, co naświetliła asystent Joanna Lisiecka podczas wystąpienia w Strefie Trendów BLOGGERS ZONE „20 edycja PE-P_NOWE FUNKCJONALNOŚCI”.


Nowa rzeczywistość wymaga nowych funkcjonalności. Praca zdalna, domowe obowiązki, a do tego opieka nad dziećmi – lockdown stał się motywacją do wprowadzenia do wnętrz zmian stanowiących ułatwienie w pandemicznej codzienności – tak komentuje 20. edycję Karolina Kwiecień z VOX. Zaprezentowane na wystawie projekty były odpowiedzią na te wyzwania. Te projekty to: „Multi” oraz „Together” autorstwa Wiktorii Matyśkiewicz i Kariny Kaczkowskiej, „Up”, „Gray Forest” oraz „Night Forest” Łucji Król i Aleksandry Kaczkowskiej, „Modiway” Kasi Birukovej i Adama Kłosa, „Geo” Hugo Kowickiego i Weroniki Wlazły oraz „Szpulki (The Reels)” Błażeja Krawczykowskiego i Natalii Wrzecion.


Podczas 20. edycji PE-P studenci mogli doświadczyć trudu projektowania dobrego wzoru. Całą przekazaną im wiedzę musieli szybko przyswoić, aby stworzyć projekty, które mogły zaistnieć w ofercie VOX. Mebel „Multi” oraz wzory „Grey Forest” i „Night Forest” już wkrótce będą dostępne w ofercie paneli dekoracyjnych Kerradeco – mówi Karolina Kwiecień z firmy VOX.


„Night Forest” zachwycił nas głębią zieleni. Wzór wspaniale wpisuje się we wnętrza dzięki świetnie dobranej kolorystyce oraz prawdziwym odbiciom liści. Poprosiliśmy grupę studentek o opracowanie innych propozycji kolorystycznych w tej serii. Tak powstał dekor „Grey Forest” o zupełnie odmiennym, eterycznym charakterze – dodaje Dorota Balewicz, projektantka VOX.


Rezultaty kolejnej, 21. edycji programu zatytułowanej „UWOLNIJ SWOJĄ / twoją SZKOŁĘ” będą mieć swoją premierę w październiku na targach „Warsaw Home & Contract” w Nadarzynie.


Program Edukacyjno-Projektowy został zaprojektowany przez Katarzynę Laskowską i od 2000 r. realizowany jest przez Pracownię Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. PE-P jest alternatywną formą kształcenia projektowego, efektywnie poszerzającą tok studiów o pracę z przedsiębiorstwami. Bezpośrednia współpraca z producentami materiałów i fabrykami mebli umożliwia studentom zdobycie wiedzy w zakresie złożonego procesu tworzenia nowego produktu. Jej cel stanowi przygotowanie studentów do pracy z odbiorcą: producentem, przemysłem, klientem. Prowadzący pracownię to prof. dr hab. Katarzyna Laskowska i asystent mgr Joanna Lisiecka.


TEKST: Marta Szczepańska

 

Więcej w: „BIZNES.meble.pl” 6-7/2022.

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ 

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!