Podziel się:

To jest biznes marzeń

19-05-2020
Do schowka
Jan Kochański, projektant i wykładowca akademicki, o strategii spełniania marzeń, znaczeniu praktyki projektowej i wizualnej stronie codzienności.

Na tegorocznej „Arena Design”, wraz z UAU Project i Tartaruga Studio, został Pan wyróżniony tytułem „Projektant Roku 2020”. Czy spodziewał się Pan takiego wyróżnienia?

 

Szczerze mówiąc, nie.

 

Na poznańskiej wystawie mogliśmy obejrzeć projekty, które prezentowaliśmy na łamach wydawanej przez nas „Księgi Trendów”. Obejrzeliśmy też najnowsze rezultaty współpracy z hutą szkła Krosno. Jak doszło do tej współpracy?

 

Krosno to ciekawy temat, bo na kilka tygodni przed „Arena Design” robiliśmy premierowy pokaz na targach „Ambiente” we Frankfurcie nad Menem. Równolegle zaprezentowano premierową kolekcję Karima Rashida. Przypomniało mi się, że dokładnie 10 lat temu pojechałem na staż do pracowni Karima. Wcześniej zrobiłem listę pracowni, w których chciałbym odbyć praktyki.

 

To było w trakcie studiów, czy tuż po nich?

 

Tuż po.

 

Zrobił Pan listę marzeń?

 

Tak, zrobiłem sobie taką listę marzeń. Po powrocie z praktyk zrobiłem z kolei listę wymarzonych firm, z którymi chciałbym pracować. Na tej liście było też Krosno, bo to znana w Polsce marka, dobrze ulokowana w polskiej świadomości. Pamiętam, że moja babcia zbierała szkło z Krosna. Miałem do tej marki sentyment. Wysłałem maila ze swoim portfolio z pytaniem, czy moglibyśmy współpracować. Nie odstałem jednak wówczas żadnej odpowiedzi. Dopiero niedawno udało się nawiązać współpracę z Krosnem. (…)

 

Rozmawiała: Diana Nachiło

 

Więcej w miesięczniku „BIZNES meble.pl” 5/2020, w wydaniu on-line TUTAJ

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
FURNICA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
DREMA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
Przesunięte: Łódź...
Polska - Łódź
2020-09-17 | 2020-09-26
Warsaw Home 2020
Polska - Nadarzyn
2020-09-30 | 2020-10-03
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!