Podziel się:

Pytając o przyszłość

14-09-2020
Do schowka
Refleksje na temat rzeczywistości przekazuje na łamach miesięcznika „BIZNES.meble.pl” - w artykule „Projektowanie tu i teraz” - Daria Stanclik, projektantka.
 
Trudno nie zadawać obecnie pytań o przyszłość. Daria Stanclik, która pracuje w Chutzpa design, firmie zajmującej się tworzeniem mebli – od projektu po realizację, nie ukrywa, że pandemia koronawirusa początkowo wzbudziła wiele strachu. Pojawiały się pytania: jak to dalej będzie? – wspomina Daria Stanclik. – Nie czuliśmy się bezpiecznie i ciągle zastanawialiśmy się, czy przetrwamy ten trudny czas. Na szczęście zamartwianie się o zlecenia projektowe szybko odeszło w niepamięć. W pracy nie zwolniliśmy tempa ani na moment. W zasadzie wszyscy zostaliśmy zamknięci w swoich domach, mieliśmy zatem czas na zrealizowanie odłożonych wcześniej planów, m.in. remontowo-wykończeniowych. Przez cały ten okres pracowaliśmy na pełnych obrotach. Osobisty kontakt z klientem był utrudniony, ale żyjemy w czasach, gdzie w dużej mierze jesteśmy w stanie wykonać swoją pracę na odległość. Przed przystąpieniem do pracy nad danym projektem, przeprowadzaliśmy szczegółowe telefoniczne rozmowy z klientami, następnie wspólnie wypracowane koncepcje przekładaliśmy na pracę w programie. Możliwość stworzenia wizualizacji jest w obecnych czasach bardzo pomocnym narzędziem. Klientowi łatwiej jest zdecydować się na realizację, gdy widzi koncepcję swojego wnętrza. Dostarczaliśmy klientom próbki materiałów, tak aby mogli wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie i spełniające wszelkie oczekiwania. Pomiary i realizacje wykonywaliśmy z zachowaniem zasad ostrożności. Niekiedy klienci udostępniali nam swoje wnętrza, bez bezpośredniego kontaktu, co pozwalało nam pracować bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. Nauczyliśmy się funkcjonować w tym trudnym dla wszystkich czasie, ale ciągle zastanawiamy się, co jeszcze możemy zrobić, aby współpraca z klientami była jeszcze bardziej komfortowa dla obu stron.
 
Daria Stanclik podkreśla, że czas pandemii zmusił wszystkich do refleksji, zweryfikował również, które branże są w stanie przetrwać, nie mając bezpośredniego kontaktu z klientem. [[Z tego powodu narodził się pomysł na stworzenie własnej linii mebli, które chcemy dystrybuować za pomocą e-commerce]] – wyjawia Daria Stanclik. – Jasta, czyli nasza nowa marka, oferuje geometryczne stoliki pomocnicze, wykonane z metalu. Stoliki będą dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Do wyboru będą blaty w kształcie heksagonu lub koła. Kończymy pracę nad ostatnimi detalami i wkrótce stoliki Jasta będą dostępne w sprzedaży.
 
Tekst: Anna Szypulska

 

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 6-7/2020, w wydaniu on-line TUTAJ

 

Napisz do autorki:

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!