Podziel się:

Paweł Grobelny nagrodzony

05-06-2022
Do schowka
Podczas Gali Plebiscytu „Polska Architektura XXL” wręczone zostały ogólnopolskie nagrody architektoniczne. Nagrodę w kategorii „Polski Krajobraz” po raz kolejny otrzymał Paweł Grobelny.

 

Wyróżnienie w tej samej kategorii projektant otrzymał już w 2018 i 2019 roku za realizację parku kieszonkowego na poznańskim Chwaliszewie i wielkopolską ścieżkę krajobrazową. W tym roku po raz trzeci nagroda za najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną w Polsce trafiła do Pawła Grobelnego.


Nagrodzony projekt to zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca dla osiedla wybudowanego rok temu przez OKRE Development w Poznaniu przy ulicy Saperskiej. Projekt noszący tytuł „Wspólny dziedziniec” to minimalistyczna przestrzeń z przepiękną roślinnością i komfortowymi meblami również autorstwa projektanta.


Projekt ten, jak wiele innych realizacji Pawła Grobelnego, cechują minimalizm, oszczędność formy, a także wykorzystanie naturalnych materiałów. Jego prace charakteryzują się doskonałym wyczuciem miejsca, w które niemalże bezszelestnie wpisuje swoje realizacje. Zdecydowanie bliska jest mu projektowa zasada „mniej znaczy więcej”.


Projektant zdecydował się na proste i komfortowe rozwiązania, które oparł przede wszystkim na drewnie. Efekt okazał się niezwykle spójny. Doskonale zagospodarowana przestrzeń alejkami, wielkoformatowymi meblami i platformami oraz bogatą roślinnością okazała się przestrzenią niezwykle przyjazną.


Paweł Grobelny od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych i przestrzeni okalających budynki biurowe i mieszkalne. Projektował meble miejskie dla paryskiej dzielnicy biznesu La Defense i dzielnicy unijnej w Strasburgu oraz rozwiązania przestrzenne dla parków w Brukseli, Budapeszcie i Szanghaju.

 

 

By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!