Podziel się:

Nie możesz z nimi usiąść!

31-07-2020
Do schowka
Chyba, że pracujesz nad rozwiązaniami, które wprowadząją firmę na drogę gospodarki obiegu zamkniętego. Właśnie o to pyta Malmö Upcycling Service branżę meblarską w Skandynawii.

 

Ta historia miała swój początek na Stockholm Furniture & Light Fair 2019, kiedy to M.U.S. rzuciło branży wyzwanie, by zbadała własną produkcję z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Zespół projektowy przy pomocy prostego kwestionariusza przeprowadzał ankiety, prosząc firmy o ocenę tego, jak wysokie są ich ambicje w zakresie zrównoważonej produkcji. Na targach w Sztokholmie zaprezentowano także nową kolekcję krzeseł i taboretów wykonanych całkowicie z odzyskanego materiału.

 

Malmö Upcycling Service to jedni z bohaterów artykułu „Dzisiaj, jutro, zawsze”, opublikowanego w czerwcowo-lipcowym wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl”. Punktem wyjścia do prowadzenia rozważań jest stwierdzenie, że procesu, podczas którego powstają estetyczne i atrakcyjne wizualnie, ale niepotrzebne rzeczy, nie można nazywać designem. Design to wzięcie przez projektantów odpowiedzialności za świat, to wsłuchiwanie się w potrzeby różnych grup społecznych i tworzenie przedmiotów i usług poprawiających jakość życia i stan środowiska. Czas ucieka.

 

Tekst: Anna Szypulska

 

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 6-7/2020, w wydaniu on-line TUTAJ

 

Napisz do autorki:

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska - tylko...
Polska - Poznań
2021-05-24 | 2021-05-28
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!