Podziel się:

Na nowych zasadach

29-07-2020
Do schowka
Łukasz Paszkowski, projektant wzornictwa, w artykule „Projektowanie tu i teraz” dzieli się swoimi refleksjami na temat nowej rzeczywistości i ujawnia swoje plany.

 

Łukasz Paszkowski jest zdania, że ludzie zdążyli się już trochę oswoić z nową rzeczywistością – zaczęli funkcjonować na nowych zasadach. Ta naturalna umiejętność adaptacji może nam równie szybko pozwolić na powrót do starych przyzwyczajeń, gdy poradzimy już sobie z pandemią – przewiduje Łukasz Paszkowski. Projektanci oczywiście znacząco odczuli wpływ pandemii ponieważ nasza praca jest uzależniona od strategii jaką musieli przyjąć producenci w tym trudnym czasie. Niemniej nasza praca polega na umiejętności identyfikowania problemów i dostarczeniu skutecznego rozwiązania, dlatego potrafimy szybko odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości.

 

Powrót ten, co prawda, zostanie przyhamowany przez upadłą gospodarkę na całym świecie – wymusi to na nas zmianę w sposobie myślenia, naszych priorytetów. Skutkiem ubocznym przymusowego lockdown’u jest to, że nasza planeta mogła na chwilę odetchnąć, pokazało to wielu ludziom, że naprawdę mamy wpływ na nasze środowisko i jak ważny jest zrównoważony rozwój. To czas, w którym wiele firm upadnie, ale również czas w którym narodzą się zupełnie nowe idee, nowe firmy – które będą potrzebować pomocy projektantów. Konieczność pracy zdalnej pokazała w wielu miejscach efektywność takiego rozwiązania, a to przełoży się na potrzebę dostosowania mieszkań i zaprojektowania nowych rozwiązań – dzieli się refleksjami na łamach miesięcznika „BIZNES.meble.pl” projektant.

 

Łukasz Paszkowski obecnie realizuje wiele projektów dla zewnętrznych firm jak również własne. Wspólnie z moim zespołem staramy się rozwinąć koncept rozwiązania skierowanego do rodzin, którego zadaniem jest pogłębianie relacji rodzinnych, ponieważ to właśnie one są kluczowe aby uchronić dzieci, bądź pomóc im w procesie leczenia wszelkich uzależnień, czy stanów depresyjnych z którymi zmaga się coraz większa liczba młodych ludzi – wyjaśnia Łukasz Paszkowski.

 

Tekst: Anna Szypulska

 

Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 6-7/2020, w wydaniu on-line TUTAJ

 

Napisz do autorki:

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska - tylko...
Polska - Poznań
2021-05-24 | 2021-05-28
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!