Podziel się:

Co nadchodzi, co zostaje?

13-01-2022
Do schowka
Eksperci ze studia projektowego Stilbüro bora.herke.palmisano prześledzili zależności pomiędzy trendami i na tej podstawie opracowali tematy, które uwzględniają ludzkie potrzeby i nastroje.

 

Wizjonerskie pomysły, zrównoważony rozwój i szacunek dla tradycji będą kształtować nasze codzienne życie w 2022 roku. Trendy Ambiente powstają w wyniku szeroko zakrojonych badań, oferując przegląd całej branży wraz z innowacjami.

 

Po długim okresie stanu wyjątkowego jesteśmy gotowi na nowy początek. Ostatnie półtora roku zasadniczo zmieniło nasze zachowania. Znajduje to odzwierciedlenie również w trendach Ambiente 22+ (…). Oferują one nowe perspektywy i cenne impulsy na nadchodzący rok biznesowy – mówi Philipp Ferger, wiceprezes Consumer Goods Fairs w Messe Frankfurt.

 

Ambiente Trends 22+ to trzy przełomowe prognozy, które bazują na poprzednich tematach i rozwijają je w znaczący sposób. Opierają się na podobnych potrzebach, ale są odrębnie i niezależnie zdefiniowane. Plus oznacza, że ta droga nie jest jeszcze zakończona. Nowe perspektywy otwierają się poprzez rozwiązywanie problemów i oczyszczanie. To lekki temat przewodni, który pozwala na wejście w przyszłość dzięki innowacyjnym materiałom. Rozpoznawanie tożsamości i tworzenie dociera do sedna istoty życia blisko natury. Prymitywny i archaiczny motyw nadaje naszemu domowi niezafałszowaną tożsamość. Inspirowany miejskimi przestrzeniami mieszkalnymi i nowym pragnieniem miasta jest trend ożywienie i wyzwolenie. Zgodnie z nim produkty o artystycznym uroku, wyraziste kolory i mobilne meble dynamizują nasze środowisko życia. Pozytywne zmiany są w zasięgu ręki, a my możemy aktywnie pomóc je kształtować.

 

TRENDY NA 2022 ROK

 

rozpoznawanie tożsamości + tworzenie

 

W czasach nieskończonych możliwości wyboru, świadomie pojmujemy życie jako rekonkwistę tradycyjnej wiedzy i umiejętności. Trend rozpoznawanie tożsamości + tworzenie pokazuje, jak zrównoważone może być zastanawianie się nad tym, co sprawdzone. Projektanci nadają naszym domom niezafałszowaną tożsamość. Proste i czyste, jak nigdy dotąd powierzchnie i materiały, ściśle nawiązują do natury. Rzemiosło zostaje docenione w zupełnie nowy sposób. Nie interesuje nas sam produkt, ale to, jak i kto go wykonał. Produkty wykonane ręcznie, lokalnie lub w małych seriach wyrażają uznanie dla wiedzy i tradycji. Alternatywne materiały i naturalne motywy kolorystyczne podkreślają głęboki związek z naszym domem.

 

ożywienie + wyzwolenie

 

Życie w rytmie pozytywnych zmian nadaje naszemu domowi nową dynamikę. Dzięki mocnym kolorom, wyraźnym kontrastom graficznym i artystycznie zaprojektowanym produktom, trend ożywienie + wyzwolenie emanuje inspirującym optymizmem i wprowadza pozytywny nastrój. Rozszerzenie naszego domu na przestrzeń miejską z jej parkami i miejscami publicznymi ma wyzwalający i ożywczy efekt. Kreatywność projektantów, architektów i artystów stała się zaraźliwa. Naszą wspólną misją jest dołączenie do innych w wykuwaniu drogi wyjścia z tych trudnych czasów. Zmiana już jest widoczna i namacalna. Trend ożywienie + wyzwolenie wprowadza pozytywną aurę, a świeże, delikatne niuanse wspierają wszechstronność tego dynamicznego motywu przewodniego.

 

rozwiązywanie problemów + oczyszczanie

 

Potrzebujemy spojrzenia na życie z nowej perspektywy. Chcemy domu, który zaskakuje nas innowacyjnymi rozwiązaniami. Mieszkanie powinno dawać przyjemność i radość, a także tworzyć nowe możliwości – nie tylko dla nas, ale także dla świata, w którym żyjemy. Jednocześnie nasz dom pozostaje najważniejszą oazą spokoju, która powinna dawać nową energię do życia. Trend rozwiązywanie problemów + oczyszczanie wskazuje drogę dzięki materiałom pochodzenia biologicznego lub pochodzącym z recyklingu, futurystycznym powierzchniom oraz jasnym kolorom, definiując wolność jako wyzwolenie od wszystkiego, co szkodliwe. Czasem wizjonersko wybiegając w przyszłość, czasem świadomie bawiąc się iluzjami temat ten łączy się z innowacyjnymi materiałami, które sprawiają, że zrównoważony rozwój staje się nową normą. Przezroczyste, mieniące się tkaniny z futurystycznymi gradientami to idealne dopełnienie domu, z którego możemy wyruszyć pełni energii do odkrywania nowego.

 

TEKST: Anna Szypulska

 

 

Zapraszamy do lektury! „BIZNES.meble.pl” 1/2022.

 

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsze wydanie „BIZNES.meble.pl” w 2022 roku

 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

 

Jeśli chcesz być na bieżąco - obserwuj BIZNES.meble.pl NA FACEBOOKU
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!