Podziel się:

Akcesoria meblowe - jakie uchwyty wybrać?

27-05-2021
Do schowka
Uchwyty meblowe, choć niewielkich rozmiarów, są niezbędnym elementem szaf, szafek i szuflad. Pomimo swojej niepozorności nie tylko wpływają na wygląd mebla, ale często całą aranżację. Poznaj najmodniejsze rodzaje uchwytów i zobacz, które z nich wybrać do swoich wnętrz.

Rodzaje uchwytów meblowych

 

Uchwyty meblowe i gałki są niezbędnymi elementami wszelkich szafek, chyba że te zostały wyposażone w bezuchwytowy system, zwany potocznie klikiem. Bez nich nie ma mowy o swobodnym otwieraniu frontów - można powiedzieć, że są tym, czym klamki dla skrzydeł drzwiowych. Wśród dostępnych modeli można wyróżnić szereg propozycji, różniących się od siebie wyglądem i sposobem montażu. Najbardziej popularne są uchwyty meblowe zwane relingowymi dostępne na https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/umeblowanie/akcesoria-meblowe/galk-i-uchwyty-meblowe. Montuje się je z przodu frontu, co jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym i wygodnym w użytkowaniu. O ile fronty nie mają wytyczonych miejsc, można je umiejscowić pionowo, poziomo, u góry, centralnie lub też po prawej, czy lewej stronie - ważne, aby zrobić to w takim miejscu, które będzie dla nas najwygodniejsze w późniejszym użytkowaniu. Zaletą tego rodzaju uchwytów jest ogromny wybór wzorów - występują one w rozmaitych kształtach, długościach, czy odcieniach, gwarantując możliwość dopasowania do każdego rodzaju szafy.

 

Inna propozycja to uchwyty meblowe krawędziowe, które zgodnie z nazwą należy przymocować do krawędzi. Jeśli dopasujemy je kolorystycznie do odcienia frontu, mogą stać się praktycznie niewidoczne. Ich przeciwieństwem są ozdobne uchwyty porcelanowe oraz tzw. muszelki, które oprócz tego, że ułatwiają otwieranie, to ich finezyjny kształt sprawia, że stają się wyrazistą ozdobą wnętrza. Ostatnią grupą są gałki, których ogromny wybór umożliwia dopasowanie do każdego stylu aranżacyjnego. Obok minimalistycznych kulek, znaleźć można rozmaite kształty - kwadraty, walce, produkty inspirowane kwiatami, przypominające diamenty i wiele, wiele innych. 

 

Jak dopasować uchwyty do mebli?

 

Dopasowanie uchwytów do mebli nie jest sprawą prostą, gdyż dostępnych są setki rozmaitych propozycji, które mogą diametralnie zmienić wygląd frontów. Co do zasady - najbardziej minimalistyczne są te krawędziowe, więc będą najlepszym wyjściem jeśli zależy nam na prawie niewidocznym wyborze. Z pomocą wszystkich pozostałych rodzajów wpływamy już na wygląd pomieszczenia, dlatego najlepszym wyjściem jest ich dostosowanie do stylu aranżacji. Wnętrza retro to doskonale miejsce dla uchwytów muszelkowych. W zależności od kolorów ścian i dodatków można śmiało pokusić się o te w odcieniu brudnego złota, które nadaje wnętrzu stylu i charakteru. Złote gałki to także świetny wybór do pomieszczeń w stylu glamour - będą genialnie pasować do białych, błyszczących frontów i płytek ściennych inspirowanych marmurem. Podłużne, czarne klamki to idealne dodatki do przestrzeni loftowych. Zestawienie krawędziowych uchwytów z antracytowymi, matowymi szafkami to rozwiązanie godne najlepszych projektantów wnętrz!

 

Materiał Partnera zewnętrznego.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!