Podziel się:

Zdrowe życie się opłaca

24-03-2020
Do schowka
Ruch, zdrowa dieta i pozytywne nastawienie do życia działają cuda. Mogą się też do nich przyczynić elementy aranżacji wnętrz, które w pełni wyrażają szacunek do naszego komfortu i zdrowia.

Dbajmy o równowagę między pracą i życiem prywatnym, zadbajmy o profilaktykę. Pożegnajmy wysoki poziom cholesterolu, alkoholizm, palenie tytoniu, otyłość i nadciśnienie tętnicze – czynniki, które według najnowszych badań, w najbliższych dwudziestu latach, będą decydowały o przedwczesnym zakończeniu życia Polaków. Warto pamiętać, że inwestycje w zdrowie najczęściej mają wymiar niematerialny. Służy mu choćby wychodzenie z rutyny, jaką często jest np. wielogodzinna praca za biurkiem. O wellbeing można zadbać w każdym miejscu, a inwestycja w zdrowie zawsze przynosi długotrwałe efekty.

Emocje to podstawa

Warto zadbać również o zdrowie emocjonalne. Ma to również wymiar ekonomiczny. Kondycja psychiczna pracowników ma rzeczywisty wpływ na ich efektywność, realizację celów biznesowych, a co za tym idzie – funkcjonowanie polskich firm i stanowi coraz większe wyzwanie dla pracodawców. O tym, jaki wpływ na życie zawodowe Polaków ma stres, problemy emocjonalne i psychiczne oraz jak można im zaradzić, mówi najnowszy raport, przygotowany przez Human Power we współpracy z Medicover.

Informują oni, że liczba dni absencji chorobowej, związanych z zaburzeniami psychicznymi, dramatycznie wzrasta: z 14 mln dni w 2012 do 19,5 mln w 2018 roku. To wzrost o blisko 40%. Biorąc pod uwagę powody absencji, na przykład wśród pacjentów Medicover, nieobecność w pracy związana z problemami ze zdrowiem psychicznym w największym stopniu była wynikiem reakcji na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne (46%), epizod depresyjny (26%), zaburzenia lękowe (17%). (...)

 

Tekst: Diana Nachiło

 

Więcej w marcowym wydaniu  miesięcznika „BIZNES meble.pl”, w wydaniu on-line TUTAJ

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!