Podziel się:

Urządzenie sali konferencyjnej - co jest ważne?

05-05-2021
Do schowka
Sala konferencyjna, to w wielu firmach pomieszczenie niezbędne. Znajduje swoje zastosowanie w czasie szkoleń, dokonywania ustaleń z udziałem większej ilości osób, jak również gdy do firmy zapraszani są goście. Tego typu miejsce powinno zapewniać możliwość skupienia, przeprowadzenia prezentacji, jak również swobodnej wymiany spostrzeżeń, czy też burzy mózgów. Co więcej, stanowi też wizytówkę firmy, dlatego powinno należycie się prezentować. W co należy wyposażyć salę konferencyjną?

 

Wybór mebli konferencyjnych - od czego zacząć?

 

Przed przystąpieniem do doboru mebli konferencyjnych, należy ustalić jaki charakter będą miały odbywające się w niej spotkania i ile osób powinna pomieścić. Jeżeli mają się tam odbywać głównie prezentacje firmowe lub szkolenia, często przygotowuje się tzw. szkolny układ sali. W takim przypadku krzesła konferencyjne ustawiane są w rzędach tak, aby każdy z uczestników szkolenia lub spotkania miał dobry wgląd w prowadzoną prezentację lub mógł w pełni skupić uwagę na osobie prowadzącej wykład.

Z kolei, jeżeli sala ta ma być miejscem podejmowania partnerów biznesowych i spotkań kadry zarządzającej, doskonale sprawdzi się stół (lub kilka stołów) na środku sali i ustawione wokół niego krzesła.

 

Jakie krzesła konferencyjne wybrać?

 

Sala konferencyjna, na której dochodzi do spotkań z kontrahentami czy inwestorami, jest jednocześnie wizytówką przedsiębiorstwa, dlatego warto zatroszczyć się o to jakie wrażenie robi. Jej wyposażenie powinno być nowoczesne, eleganckie i spójne z wystrojem wnętrza.

Dobry design to jednak nie jedyna cecha którą należy się kierować wybierając krzesła. Szkolenia, jak i niektóre spotkania mogą przecież trwać godzinami, dlatego krzesła konferencyjne powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale i cechować wygodą. Jak wiadomo, wiercenie się i ciągłe poszukiwanie wygodniejszej pozycji nie sprzyja skupieniu i działa rozpraszająco zarówno na innych uczestników spotkania, jak i prowadzącego. 

Producenci mebli konferencyjnych kładą coraz większy nacisk na wygodę, tak więc na rynku dostępnych jest wiele komfortowych modeli o ergonomicznie wyprofilowanych oparciach. Idealne krzesło powinno mieć też odpowiednio miękkie siedzisko. Dobrze, aby było obite materiałem łatwym do utrzymania w czystości, dzięki czemu posłużą długie lata, cały czas znakomicie wyglądają.

Ważna uwaga - jeżeli wybór padnie na krzesła z podłokietnikami, należy porównać ich wysokość na jaką sięgają podłokietniki z wysokością stołu. Jeżeli się nie weźmie tego pod uwagę, może się zdarzyć, że krzeseł nie da się wsunąć pod stół.

 

Urządzanie sali konferencyjnej - o czym jeszcze należy pamiętać

 

Odpowiednie meble to nie wszystko. Aby wszelkie prezentacje, jak i praca grupowa mogły przebiegać bez zakłóceń, należy zwrócić uwagę na gniazdka elektryczne - czy są łatwo dostępne i jaka jest ich ilość, a następnie poprowadzić kable przedłużaczy tak, aby nie zawadzały, a najlepiej jakby zostały estetycznie ukryte.  Kolejny ważny aspekt to zapewnienie zasięgu sieci Wi-Fi. Często nieodzownym elementem sal konferencyjnych są tablice umożliwiające zapiski. Jeżeli w sali konferencyjnej mają być przeprowadzane prezentacje multimedialne, okna powinny być wyposażone w rolety lub żaluzje, aby móc zrobić zaciemnienie i zapewnić dobrą jakość wyświetlanego obrazu. 

 

 

Materiał Partnera zewnętrznego.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!