Podziel się:

Sprawdź jakie stosowane są wypełnienia poduszek

14-09-2015
Do schowka
Jak powszechnie wiadomo znalezienie zaufanego dostawcy odpowiednich produktów niejednokrotnie wymaga wiele trudu. Zwłaszcza branża tekstylna i meblarska oferuje szeroki asortyment towarów.

 

        W przypadku stosowania wypełnień poduszek, zabawek czy też legowisk dla zwierząt wybór nie powinien być losowy. Sprawdź rodzaje, oraz wady i zalety najczęściej stosowanych wypełnień.


Granulat pianki czy kulka silikonowa?
Produkując poduszki meblowe, użytkowe lub kołdry nie każdy przywiązuje uwagę do rodzaju zastosowanego wypełnienia czy też nie weryfikuje posiadanych atestów na wykorzystywane tworzywo. Czym więc najczęściej wypełnia się poduszki? Większość producentów oferujących swoje produkty w okazyjnych cenach stosuje najbardziej popularny - granulat pianki. Kluczową kwestią jest cena, która rzeczywiście jest bardzo atrakcyjna - 1kg tego rodzaju wypełnienia można nabyć średnio za parę złotych.

 

        Ponadto towar jest szeroko dostępny w internecie jak i hurtowniach stacjonarnych. Czym więc jest granulat pianki?  To nic innego jak rozdrobniona pianka poliuretanowa, inaczej nazywana śrutem lub szarpanką, najczęściej pochodząca z odpadów poprodukcyjnych pochodzących np. z zakładów tapicerskich. Granulat pianki znajduje szerokie zastosowanie i zyskuje coraz to większą popularność wśród producentów mebli i poduszek.
         Niektórzy stawiają jednak na jakość i wybierają inny rodzaj wypełnienia - kulkę silikonową lub czesankę. Co je odróżnia na tle innych? Zacznijmy od samej produkcji. Kulka silikonowa powstaje z najwyższej jakości włókien poliestrowych pokrytych włókniną silikonową. Włókna wewnątrz posiadają pusty kanalik, w którym to swobodnie przepływa powietrze. Podczas produkcji włókna formowane są w małe, lekkie kulki o średnicy ok 5mm. Dzięki takiej budowie włókien, kulki silikonowe zapewniają  puszystość, sprężystość i doskonałą wentylację powietrza. Dodatkowo posiadają cechy termoizolacyjne oraz są odporne na rozerwania i odkształcenia.  Wypełnione takim tworzywem poduszki gwarantują, że nasze ciało nie poci się podczas snu i nie pochłania wilgoci.

 

      Poduszka nie odkształca się i gwarantuje trwałość użytkowania. Ten rodzaj wypełnienia znajduje zastosowanie również jako wypełniacz kołder, śpiworów, kurtek, mebli czy też materacy. Doskonale sprawdza się w przemyśle innych puszystych artykułów.


Wyjątkowe właściwości fizyko-chemiczne włókien poliestrowych gwarantują cechy antyalegriczne, inaczej mówiąc mają neutralny wpływ na ciało i organizm człowieka. Są więc nieszkodliwe zarówno dla dorosłych, dzieci czy osób starszych. Powszechnie uważa się, że kulka silikonowa jest typowym zamiennikiem naturalnego puchu.  


        Jeśli już zdecydujemy się co wybrać to stawiajmy wyłącznie na bezpośrednich producentów. Warto zajrzeć do firmy S line,  wychodzącej na przeciw potrzebom produkcyjnym w regionie wielkopolski, która jest głównym zagłębiem meblarskim w Polsce. Przedsiębiorstwo jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą zaopatrzoną w nowoczesny park maszynowy, który w połączeniu z zespołem wykwalifikowanych pracowników gwarantuje wytworzenie produktów najwyższej jakości.

       Oferty dostosowane indywidualnie do klientów i rzetelna współpraca zapewniły nam już uznanie wielu czołowych producentów mebli, poduszek i kołder. Firma S line posiada w swojej ofercie zarówno kulkę  silikonowa jak również granulat pianki.

 

Czym kierować się przy wyborze wypełnienia?
Stawiajmy na jakość. Jeśli zajmujesz się produkcją poduszek do spania lub zabawek pluszowych dla dzieci to swoją uwagę powinieneś poświęcić przede wszystkim wyborze odpowiednich tworzyw. Wybierz towar dobrej jakości, sprawdzony i przetestowany.

        Zagwarantujesz tym samym bezpieczeństwo zdrowia i komfort użytkowania ale również zadbasz o pozytywne opinie swojej firmy.


Gdzie się zaopatrzyć?
Jak wspomniano już wyżej - towar jest szeroko dostępny w hurtowniach internetowych, serwisach aukcyjnych jak i stacjonarnych hurtowniach. Bez względu na sposób zakupu sprawdź pochodzenie towaru i wybieraj wyłącznie sprawdzonych producentów.

 

fot. S line

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Wypenienia
14:31:01 2016-09-06
S line Ostrzeszow
meble
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!