Podziel się:

Prawdziwi zawodowcy

03-01-2022
Do schowka
W drodze do wygranej warto wesprzeć się wiedzą i rozwiązaniami technologicznymi producentów i dystrybutorów foteli gamingowych.

 

Jak zaznaczył Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert: Obserwujemy systematycznie rosnący trend sprzedażowy w tej kategorii produktów. Rośnie bowiem świadomość zalet ergonomii, wygodnych rozwiązań zarówno w kontekście pracy przed komputerem, jak i czasu spędzonego w świecie wirtualnej rozrywki. Fotele gamingowe spełniają oba kryteria, redukują ryzyka wynikające z długiego przebywania w pozycji siedzącej. Ponadto, klienci mogą korzystać z szerokiego oferty, która uwzględnia małe i kolorowe fotele dla dzieci, sprzęt do zastosowań biznesowych, czy profesjonalnych rozwiązań dla graczy.

 

Na aspekty zdrowotne zwrócił uwagę Mirosław Bzura, BAM:Świat gier z którym spotkał się chyba każdy z nas ma swoje konsekwencje – gracz przed ekranem spędza więcej niż 3-4 godziny dziennie, a więc każdy spotkał się już lub z pewnością spotka, z co najmniej jednym spośród kilku problemów: bolący nadgarstek, kłucie w łokciu, piekące oczy, ból w plecach, drętwienie nóg… itd... Problemów tego typu jest dość sporo i choć nie wszystkie odczuwamy jednocześnie, a czasem jeszcze wcale, szczególnie w przypadku młodych ludzi – ale niestety, prędzej czy później zaczną się pojawiać... Powinniśmy zatem zadbać o to aby do tego nie doprowadzić. Jak? Postarać się o naprawdę dobry fotel.

 

Dagmara Polak, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży z Domator24.com zaznaczyła: Doskonale wiemy, że gracze przed ekranem komputera spędzają długie godziny. Co więcej, przy swoich biurkach siedzą przecież także uczniowie, programiści, graficy czy pracownicy biurowi. Nie jest tajemnicą, jak wiele negatywnych konsekwencji dla postawy przynieść może długotrwałe przebywanie w nieprawidłowej pozycji siedzącej, a to właśnie fotel był przez długi czas chyba najbardziej niedocenionym elementem komputerowego stanowiska. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy swoich zainteresowań nie chcą realizować kosztem bezpieczeństwa. Projektując fotele, marka Diablo Chairs postawiła na ergonomiczną konstrukcję, z którą nawet po wielu godzinach pozycja siedząca jest wciąż wygodna, a kręgosłup otrzymuje odpowiednie wsparcie. Dodatkowo również nasze produkty dostępne są w trzech rozmiarach – nie każdy gracz jest przecież taki sam. Dobrze poznaliśmy środowisko graczy, gamingową branża nie jest nam obca i to właśnie stąd wziął się ten rozpoznawalny design naszych foteli gamingowych. Dajemy graczom możliwość stworzenia stanowiska komputerowego, które będzie wyrażać ich charakter i osobowość. Nie bez powodu nasze fotele dostępne są w kilku odsłonach kolorystycznych – powiedziała Dagmara Polak.

 

Tomasz Szczepanek, brand manager w Morele zaznaczył, że ergonomiczne fotele gamingowe to nie tylko wygodny sprzęt dla graczy. Nasi klienci doceniają je również w trakcie pracy biurowej. Szereg regulacji, odpowiednie wypełnienie oraz poduszki podtrzymujące odcinek szyjny i lędźwiowy kręgosłupa, to rozwiązania, które powodują, że 8-godzinna praca przed komputerem zmniejsza podatność naszych pleców na dolegliwości bólowe – powiedział. Dodał: Pandemia koronawirusa w 2020 roku zmieniła trendy w obszarze pracy i rozrywki w domowym zaciszu. W tym czasie zapotrzebowanie na fotele gamingowe wzrosło dwukrotnie, i co ciekawe, w 2021 roku te wartości się utrzymują. Fotele dla graczy nadal cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Może to świadczyć przede wszystkim o tym, że coraz więcej klientów docenia większy komfort pracy czy rozgrywki, który gwarantuje tego typu sprzęt.  

 

Na aspekt zdrowotny zwrócił również uwagę Daniel Ciupiński z Kamila Meble: Wszyscy gracze, zarówno Ci zaawansowani jak i grający amatorsko spędzają przed monitorem od kilku do kilkunastu godzin każdego dnia i doskonale wiedzą jak ważne jest wyposażenie swego miejsca w wygodne i wytrzymałe krzesło gamingowe. Bóle dolnych części pleców, bóle odcinka szyjnego czy skurcze i zaokrąglenia łopatek to zaledwie niewielka ilość dolegliwości, które doskwierają osobom, które zapomniały o zapewnieniu odpowiednich warunków w trakcie wielogodzinnego grania. Fotele dla graczy, czyli tak zwane krzesła gamingowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o własne zdrowie, wygodne siedzenie oraz wyjątkowy i niepowtarzany design. Ważne, iż dobrej klasy fotel obrotowy gamingowy zawsze będzie lepszym rozwiązaniem dla gracza niż jakiekolwiek inne krzesło biurowe obrotowe. Skąd taka sugestia? Fotel do biurka gamingowy jest projektowany właśnie z myślą o zapewnieniu odpowiedniego komfortu dla gracza, który przez kilka godzin nie będzie wstawał ze swojego krzesła.

 

 

TEKST: Diana Nachiło

 

 

Zapraszamy do lektury! „BIZNES.meble.pl” 12/2021.

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Świąteczny „BIZNES.meble.pl i „Złota 200

 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści 

ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl

 

Tekst: Diana Nachiło
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!