Podziel się:

Płyty gazowe - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

27-07-2020
Do schowka
Kuchenka lub płyta gazowa Innova służąca do przygotowywania dań znajduje się praktycznie w każdym domu. Najpopularniejsze są modele gazowe, elektryczne i indukcyjne. O ile jednak nikt nie ma wątpliwości, że taki sprzęt jest potrzebny, to wiele osób nie zwraca większej uwagi na to, co wybiera podczas zakupów.

1. Kupujemy płytę gazową. Określ swoje potrzeby

2. Palniki płyty gazowej

3. Sprawdź opcje regulacji parametrów płyty gazowej. Timer, temperatura, moc

4. Oszczędzaj, stawiając na nowoczesne rozwiązania

 

To natomiast jest dużym błędem, ponieważ od wyboru płyty zależy naprawdę wiele. Od komfortu podczas gotowania, przez koszt przygotowania posiłku, a na bezpieczeństwie i łatwości utrzymania sprzętu w czystości kończąc.

 

Kupujemy płytę gazową. Określ swoje potrzeby

 

Osoby, które szukają ekonomicznych rozwiązań, powinny zwrócić uwagę na płyty gazowe. Nie da się zaprzeczyć, że wciąż gotowanie na gazie jest tańsze niż z wykorzystaniem prądu. Część osób unikała jednak zakupu takiego rozwiązania, gdyż zniechęcał ich do tego przestrzały wygląd i konstrukcja tradycyjnych kuchenek na gaz. Na szczęście nowoczesne sprzęty projektowane są w taki sposób, że na pierwszy rzut oka trudno jest rozróżnić płytę gazową od elektrycznej. Dzięki temu dobra płyta gazowa Innova umożliwiająca gotowanie na gazie sprawdzi się zarówno w tradycyjnej kuchni jak i nowocześnie urządzonym pomieszczeniu.

 

Palniki płyty gazowej

 

Kolejną zaletą płyty gazowej jest to, w jaki sposób działają palniki. To właśnie one wpływają na lepszy smak potraw, co można odczuć nawet w domowych warunkach. Płyty elektryczne po nagrzaniu przez dłuższy czas utrzymują temperaturę, natomiast w płycie gazowej można w dowolnym momencie zgasić płomień, aby momentalnie odciąć przygotowywaną potrawę od źródła ciepła. To natomiast, przy odpowiedniej wprawie, pozwoli przyrządzić smaczniejsze dania. Jeżeli natomiast chodzi o optymalny układ i rozstaw palników, polski producent sprzętu AGD https://solgaz.eu/plyty-gazowe-innova/ ma w ofercie bardzo zróżnicowane modele. Dzięki temu każdy klient może wybrać taką płytę, jaka będzie dla niego najlepsza. Niezależnie jednak od wyboru, nowoczesne modele wyposażone są w małe i duże palniki, co pozwala uzyskać wysoki poziom efektywności. 

 

Sprawdź opcje regulacji parametrów płyty gazowej. Timer, temperatura, moc

 

Zanim zdecydujesz się na zakup płyty gazowej, upewnij się, że wybrany model posiada wszystkie potrzebne funkcje. W końcu, jeżeli dostępne są udogodnienia, które ułatwią gotowanie, to warto z nich skorzystać. Najczęściej używane oraz najbardziej przydatne funkcje to między innymi:

 

• timer - pozwala ustawić, po jakim czasie kuchenka ma się wyłączyć. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli na przykład potrawa ma się długo gotować, a nie chcesz przez cały czas pilnować, aby wyłączyć palnik w odpowiednim momencie,

• funkcja Stop&Go - dzięki niej w dowolnym momencie przerwiesz pracę całej płyty. Następnie będziesz mógł łatwo wrócić do gotowania, gdyż wszystkie ustawienia zostaną zapamiętane.

• cicha praca - niektóre kuchenki podczas pracy wydają specyficzny odgłos "cykania", co w dłuższej perspektywie może być uciążliwe.

 

Upewnij się również, że płyta gazowa Innova ma odpowiednią moc, co pozwoli ci uzyskać idealną temperaturę podczas gotowania.

 

Oszczędzaj, stawiając na nowoczesne rozwiązania

 

Kupując porządną płytę, zyskasz niezawodny sprzęt na lata, który będzie wyposażony w specjalne zabezpieczenia. Zwiększy to bezpieczeństwo użytkowników. Dodatkowo taka kuchenka będzie ekonomiczna i tania w eksploatacji, co przełoży się na oszczędności odczuwalne w całym okresie używania sprzętu.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!