Podziel się:

Odpowiedni materac dla juniora – dlaczego jest tak ważny ?

16-09-2019
Do schowka
Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Odpowiednio dobrany materac do spania będzie szczególnie ważny dla tych, którzy wciąż rosną i rozwijają się – dzieci i młodzieży. Warto więc rozejrzeć się za takim wyposażeniem pokoju, które będzie dla naszych pociech nie tylko komfortowe, ale też bezpieczne i higieniczne. Jaki powinien być materac dla juniora?

Młody organizm wciąż rośnie, dlatego potrzebuje solidnego i elastycznego wsparcia. Materac do spania dla najmłodszych powinien mieć odpowiedni stopień twardości oraz zapewnić „wędrującym” we śnie maluchom ten sam komfort na całej powierzchni – bez podziału na strefy. Najważniejsze, by kształtujący się kręgosłup i towarzyszące mu mięśnie mogły odpoczywać we właściwej pozycji bez względu na to, jak mały użytkownik układa się podczas snu. Świetnie sprawdzą się materace wykonane z pianki termoelastycznej, np. Hilding Kołysanka. Jeśli taki materac wyposażony jest dodatkowo w pokrowiec ułatwiający utrzymanie czystości, tym lepiej dla spokojnego snu dziecka i wygody rodziców.

 

Duże potrzeby małego człowieka

 

Oprócz odpoczynku, sen zapewnia najmłodszym wzrost i rozwój. Maluchy w łóżeczkach śpią, odpoczywają i bawią się, przez co należy przyjrzeć się bliżej materacom, które są dla nich przeznaczone. Starsze dzieci zmagają się dodatkowo ze zbyt ciężkimi tornistrami, natłokiem zadań czy godzinami spędzanymi w niewygodnych ławkach, często w nieprawidłowej pozycji, którą na domiar złego pogłębia ciągłe korzystanie ze smartfonów, tabletów i komputerów. W takiej sytuacji jeszcze łatwiej o wady postawy i bóle kręgosłupa pochodzenia szyjnego. Dlatego też materace dla dzieci muszą spełniać szereg wymogów, by każdego dnia ułatwiać regenerację organizmu i wspierać właściwe ułożenie przeciążonego kręgosłupa i pleców. Pewność, że materace dla dzieci są bezpieczne, daje np. pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka czycertyfikat AEH. Posiadają go m.in. materace Hilding

Dobranocka i Smyk, a to dlatego, że zostały szczegółowo przetestowane pod względem ergonomii, higieny, klimatu i bezpieczeństwa. W praktyce oznacza to, że materac oznaczony certyfikatem AEH idealnie dopasuje się do kształtu ciała śpiącego dziecka, będzie wykonany z materiałów pozbawionych szkodliwych substancji, wolny od wilgoci i grzybów, czysty i trwały, a także całkowicie bezpieczny dla alergików.

 

Rosnące wymagania młodych dorosłych

 

Sypialnia juniora powinna być dopasowana do jego potrzeb. Materac do spania dla starszych dzieci i nastolatków będzie miejscem odpoczynku, ale i zabawy, choćby oglądania ulubionych bajek, filmów lub czytania książek przed snem. Wymagania dorastających dzieci rosną – z tego powodu właściwy materac ma nie tylko wspierać potrzeby młodego organizmu, lecz także spełniać oczekiwania co estetyki. Pokrowiec w ciekawe motywy, jak w materacu Hilding Breakdance, to idealne rozwiązanie dla kapryśnych pod względem gustu nastolatków.  

To ważne, by materac dla juniora był wygodny, bezpieczny i funkcjonalny. Warto więc przyjrzeć się dostępnym modelom i poznać je bliżej, a w przypadku starszych dzieci, cierpiących np. z powodu głębokich wad postawy, rozważyć również wybór materaca ortopedycznego, np. z linii produktów medycznych SleepMed. Każda zmiana materaca do spania dla najmłodszych i dorastających dzieci powinna być podyktowana przede wszystkim ich bezpieczeństwem oraz wygodą. To szczególnie ważne, by zapewnić rozwijającemu się młodemu człowiekowi jak najlepsze warunki do regenerującego, higienicznego i zdrowego snu. 

 

Fot: Hilding Polska

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Odwołane: DremaSilesia...
Polska - Sosnowiec
2020-04-17 | 2020-04-19
Przesunięte: Eurogastro...
Polska - Nadarzyn
2020-06-18 | 2020-06-20
FURNICA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
DREMA 2020
Polska - Poznań
2020-09-15 | 2020-09-18
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!