Podziel się:

Nie wiesz jaką twardość materaca wybrać? Wybierz materac z możliwością zmiany twadości

17-02-2020
Do schowka
Materac ze zmienną twardością – to dla wielu klientów brzmi co najmniej dziwnie. Tymczasem linia Sleepmed by Hilding Anders udowadnia, że to jak najbardziej możliwe.

Kupujesz materac, wypróbowując w sklepie wszystkie modele i analizując wszystkie za i przeciw każdego z nich. Wreszcie, po długim zastanowieniu, wybierasz ten najlepszy. Przywozisz go do domu i z radością kładziesz się spać. Pierwsza noc mija naprawdę dobrze, ale podczas drugiej pojawiają się już pewne problemy. Po trzeciej budzisz się z niewielkim bólem pleców, bo materac ostatecznie okazuje się nieco za miękki lub za twardy. Znasz to?

 

To niestety powszechny problem. Wybór materaca, który dobrze posłuży przynajmniej kilka lat nie jest łatwy. Nie ułatwia go fakt, że z biegiem czasu zmieniają się nasze potrzeby, a przez zmianę masy ciała czy ulubionej pozycji snu, a także chorobę, materac miękki może okazać się już niewystarczający – i na odwrót. A gdyby tak kupić model, który będzie zmieniał swoją twardość wraz z twoimi potrzebami? Czy to w ogóle możliwe? Wbrew pozorom – tak.

 

Sleepmed by Hilding Anders: nawet 6 powierzchni snu

 

Zmiana właściwości twardości dla właścicieli materacy z serii Sleepmed by Hilding Anders jest banalnie łatwa (więcej na ten temat opowiemy w kolejnej części artykułu). Ich użytkownicy mogą wybrać jedną z czterech powierzchni różniących się stopniem twardości i przeznaczeniem. Z materaca możesz korzystać w jednej z czterech konfiguracji:

 

  • beżowa-zielona-biała: materac średnio twardy;
  • beżowa-biała-zielona: materac dla osób zmagających się z nadwagą lub schorzeniami kręgosłupa;
  • zielona-biała-beżowa: materac o wysokiej sprężystości;
  • biała-zielona-beżowa: materac bardzo twardy dla użytkowników z największą masą ciała.

 

Ponadto dzięki dokupionej osobno macie kokosowej, możesz uzyskać dodatkowe dwa stopnie twardości.

 

Sleepmed by Hilding Anders: zmiana twardości w kilka minut

 

Sama zmiana twardości materaca Sleepmed by Hilding Anders nie przysporzy ci najmniejszych problemów i zajmuje jedynie kilka minut. Wszystko sprowadza się do zmiany ułożenia pianek stanowiących jego wypełnienie. Poszczególne elementy łączone są ze sobą za pomocą zamków błyskawicznych, a ich uzupełnieniem jest – również odpinany – top z termoelastycznej pianki, który możesz użyć osobno – na przykład podczas spania na niewygodnej kanapie. Jeśli chcesz uzyskać materac twardy w najwyższym stopniu, możesz wykorzystać także dodatkową matę kokosową. Po przełożeniu warstw wystarczy przypiąć pokrowiec chroniący materac przed zabrudzeniami.

 

Sleepmed by Hilding Anders: mata kokosowa. Właściwości

 

Mata kokosowa to z wielu względów świetne uzupełnienie materaca Sleepmed by Hilding Anders. Po pierwsze dlatego, że daje jeszcze większe możliwości dostosowania materaca do swoich potrzeb, oferując dwie dodatkowe konfiguracje: może znajdować się pomiędzy pozostałymi warstwami, zwiększając sztywność materaca lub na wierzchu, czego efektem będzie najwyższa twardość.

 

Dodatkowy materac kokosowy jest wykonany z materiału naturalnego – włókien ze skorup kokosa. Świetnie odprowadza wilgoć, chroniąc tym samym przed rozwojem groźnych drobnoustrojów, jest więc idealnym wyborem dla alergików. By zwiększyć jego wytrzymałość, producent poddał go zaś lateksowaniu oraz wulkanizacji.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!