Podziel się:

Musztardowe inspiracje

31-07-2020
Do schowka
Ta ciemniejsza i bardziej szlachetna (ale i bardziej praktyczna) odmiana żółcieni także potrafi działać pobudzająco oraz stymulująco. Meble i dodatki w kolorze musztardowym z pewnością przyciągną uwagę, a pomalowana na ten kolor ściana pozwoli podkreślić wyjątkowość wybranej części pokoju.

Dla miłośników koloru przygotowaliśmy kilka inspiracji.  Sofa w ciemnożółtym, stonowanym kolorze, fotel lub musztardowy żyrandol z powodzeniem mogą posłużyć jako centralny punkt salonu oraz jego ozdobę. Najlepiej zaprezentują się dopełnione neutralnymi kolorami ścian i tekstyliów.

 

Salon zazwyczaj jest pomieszczeniem, które ze względu na swój rozmiar i układ daje największe pole do działania. Jako (zazwyczaj) największe pomieszczenie jest też najłatwiejsze do umeblowania.  Jeżeli nie chcesz, aby kolor ten zdominował wnętrze – zamiast kłaść go na ścianę lub kupować duży, musztardowy mebel - wykorzystaj tę inspirację jako tzw. color pops (tak zwane krople koloru, które losowo rozmieszczamy punktowo w całym pokoju w większych lub mniejszych ilościach). Dodatki takie jak poduszki, narzuty, wazon, czy lampa podłogowa sprawdzą się w tej roli idealnie.

 

  

 

Kolor musztardowy - z czym go łączyć?

 

Musztardowy doskonale będzie prezentował się ze stonowanymi barwami, takimi jak beże, biel i szarości. Jeśli szukasz bardziej kolorowego rozwiązania Twój wybór powinien paść na fiolety, fuksję i magentę (postaw na kolory, które w kole barw stoją po przeciwnej stronie, w opozycji do musztardowego). W zależności od Twoich indywidualnych upodobań oraz ilości światła w pomieszczeniu dobierz ich intensywność.

 

 

Gdzie znaleźć wszystkie potrzebne meble i gadżety? Odwiedź FAVI.pl – wyszukiwarkę mebli i dekoracji, w której znajduje się obecnie oferta ponad 180 sklepów internetowych. Sortuj przedmioty po kolorach, cenach, stylu i dostawie gratis, aby urządzić dom swoich marzeń!