Podziel się:

Meble z płyty OSB dla każdego

08-01-2021
Do schowka
Płyty OSB znajdują zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w branży meblarskiej. Wykonane z niej wyposażenie wnętrz wygląda bardzo efektownie, jest trwałe i wytrzymałe. Sprawdź, jakie meble z płyty OSB będą wyglądać najlepiej w Twoim domu.

 

1. Czym jest płyta OSB?

2. Dlaczego meble z płyty OSB są tak popularne?

3. Najciekawsze meble z płyty OSB

 

Płyta OSB to materiał uniwersalny, który wykorzystuje się na wiele sposobów. Można z niej zrobić nie tylko szafki, ale również regał stolik, półkę ścienną czy niewielki dodatek do mebli z innego materiału.

 

Czym jest płyta OSB?

 

Jako materiał drewnopochodny, płyty OSB są wykorzystywane na szeroką skalę do produkcji mebli do każdego pomieszczenia. Płyty te powstają z drewnianych wiórów, które są prasowane pod wysokim ciśnieniem, a następnie scalane żywicą syntetyczną. Dzięki takiemu procesowi wytwarzania, gotowy materiał jest bardzo trwały, a przy tym dekoracyjny. Renomowani dostawcy płyt OSB, np. sklep Maldrew, oferują ten materiał w różnej grubości, począwszy od stosunkowo cienkich płyt o grubości 9 mm, aż po te grube - 20, 22, a nawet 25 milimetrowe.

 

Dlaczego meble z płyty OSB są tak popularne?

 

Meble z płyty OSB produkuje się już od wielu lat, jednak w ostatnim czasie znacznie zyskały one na popularności. Zawdzięczają to licznym zaletom, jakie przejawia ten materiał. Najważniejsza z nich to trwałość. Płyty OSB nie odkształcają się i nie paczą, dlatego idealnie nadają się do produkcji mebli, które mają być obciążone dużym ciężarem. Co więcej, są również odporne na działanie wilgoci i wody, a więc z powodzeniem można z nich produkować meble łazienkowe czy kuchenne, które każdego dnia stykają się z wodą w różnej postaci. Płyty OSB są też łatwe w obróbce, dlatego idealne nadają się dla majsterkowiczów uwielbiających samodzielne wytwarzanie domowych mebli. Sposób ich łączenia nie odbiega od sposobu łączenia innych materiałów, a same płyty nie wymagają specjalnych zabiegów wykończeniowych. Ich faktura sprawia, że wykonane z nich meble pięknie się prezentują, nadając wnętrzu wyrazu. Naturalna płyta OSB ma ciekawą fakturę i kolor zbliżony do barwy klasycznego drewna. Wystarczy ją więc polakierować, aby uzyskać interesujący efekt. Można też zmienić jej kolor, dopasowując ją tym samym do kolorystyki pozostałych mebli lub ścian w danym pomieszczeniu. Meble z płyty OSB można wykorzystać na wiele różnych sposobów i łatwo dopasować do obecnego już we wnętrzu wyposażenia.

 

Najciekawsze meble z płyty OSB

 

Meble z płyty OSB są bardzo charakterystyczne, a jeśli zdecydujemy się na pozostawienie naturalnej struktury i koloru płyty, trudno je pomylić z meblami z innego rodzaju materiału. Tego typu meble pojawiają się m.in. w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym, który bazuje na surowych materiałach i stonowanej kolorystyce, a przy tym pozostawia pełną dowolność w doborze mebli.

 

Za najciekawsze meble z płyty OSB zwykle uznaje się te fantazyjne, które kształtem odbiegają od prostych modeli standardowych. Z ich wytworzeniem z powodzeniem poradzi sobie każdy majsterkowicz. Płyty OSB często wykorzystywane są też jako dodatek do mebli z innych materiałów. Można z nich stworzyć ciekawy zagłówek łóżka, biurko do gabinetu czy stolik kawowy, a także niewielki akcent, ozdabiający gotowe meble. Coraz częściej z płyt OSB produkuje się meble ogrodowe, szczególnie te, które mają być używane w pobliżu basenu. Odporność na wodę i opady atmosferyczne sprawia, że sprawdzają się idealnie w tych warunkach, a jeśli nie wytrzymają, łatwo można je zastąpić lub własnoręcznie odtworzyć niskim kosztem.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska - Edycja...
Polska - Poznań
2021-05-24 | 2021-05-28
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!