Podziel się:

Materace medyczne – dlaczego warto przyjrzeć im się bliżej ?

30-09-2019
Do schowka
Długie godziny spędzane przed ekranem komputera, nieustanne korzystanie ze smartfonów czy siedzący tryb życia to czynniki, które szczególnie źle wpływają na kondycję kręgosłupa i ogólne samopoczucie. Nienaturalna, pochylona sylwetka i brak ruchu sprawiają, że coraz częściej cierpimy z powodu bólu głowy czy problemów ze strony całego aparatu ruchu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może okazać się ortopedyczny materac do spania.

Choć utarło się, że materace medyczne przeznaczone są dla osób ciężko chorych i leżących, w rzeczywistości mogą one stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materacy również w przypadku osób borykających się z bólem pochodzenia szyjnego, przeciążeniem kręgosłupa czy pogłębiającymi się wadami postawy. Jakie korzyści daje zmiana zwykłego materaca do spania na ortopedyczny?

 

Profilaktyka dla każdego

 

Wraz z upływem lat zmniejsza się elastyczność kręgosłupa, a przeciążone stawy coraz częściej dają o sobie znać. Zdarza się, że poranne wstawanie z łóżka staje się trudne, a towarzyszący mu ból zniechęca do wszelkich aktywności. Aby temu przeciwdziałać, warto rozważyć wymianę materaca do spania na medyczny. Takie produkty przeznaczone są między innymi dla osób, które chcą zadbać o wsparcie organizmu w trakcie snu i odciążyć poszczególne partie mięśni czy ograniczyć bóle pleców. Materac medyczny, taki jak np. SleepMed Comfort, doskonale sprawdzi się jako codzienna pomoc w walce o zdrowszy kręgosłup i lepsze samopoczucie. Termoelastyczna pianka wypełniająca materac idealnie dopasuje się do naturalnej krzywizny ciała, a poszczególne strefy podparcia pomogą odciążyć zmęczone mięśnie i stawy. Gdy pianka to za mało, warto postawić na materace hybrydowe, np. SleepMed Hybrid Premium, które oprócz komfortu zapewnią dodatkowe wsparcie tradycyjnych sprężyn.

 

Regeneracja i rehabilitacja – co potrafi materac ortopedyczny?

 

Materace ortopedyczne to coś więcej niż wygoda i bezpieczeństwo. Prozdrowotne właściwości certyfikowanych produktów medycznych będą szczególnie ważne dla osób, które poddają się rehabilitacji lub są właśnie w okresie rekonwalescencji. Odpowiednie ułożenie ciała podczas snu skutkuje odciążeniem tych partii, które w ciągu dnia są silnie eksploatowane i tych, które uległy nadwyrężeniu czy uszkodzeniu, przez co regeneracja jest skuteczniejsza, a tym samym szybsza. Z tego względu materace medyczne to nie tylko działanie profilaktyczne, lecz także przyczynowe. Bardziej efektywny odpoczynek skutkuje krótszą rekonwalescencją i wyższą sprawnością organizmu.

 

Wśród dobrze znanych zalet materacy medycznych należy wymienić także działanie przeciwodleżynowe i szczególną higienę produktów ortopedycznych. Materace ortopedyczne, takie jak produkty medycznej linii Hilding czy marki SleepMed, posiadają wyjątkowe wypełnienie. Dzięki swobodnej cyrkulacji powietrza i nowoczesnym materiałom ogranicza się rozwój szkodliwych bakterii, a materac pozostanie czysty, suchy i wolny od grzybów czy alergenów. To ważne, by materac, oprócz świetnej ergonomii i komfortu, zapewniał bezpieczeństwo codziennego użytkowania, a dodatkowo był trwały i łatwy w utrzymaniu. Dzięki temu wzrośnie nie tylko wygoda i jakość odpoczynku, lecz także ogólna higiena snu, która ma szczególny wpływ na nasze samopoczucie. Warto pamiętać, że materace medyczne to nie tylko doraźna pomoc. To codzienne wsparcie organizmu w okresie rekonwalescencji, efektywna regeneracja podczas snu i zauważalna poprawa jakości życia dla każdego.

 

Fot: Hilding Polska

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-02-23 | 2021-02-26
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!