Podziel się:

Łatwoczyszcząca Persempra - jak usunąć plamę z soku porzeczkowego?

22-01-2018
Do schowka
No to będzie plama, pomyślała babcia, która z dużym zaangażowaniem zajmowała się właśnie parką swoich wnuków.

 

Dla babci, chłopcy byli przeuroczy. Dla kogoś, kto obserwowałby sytuację z zewnątrz, określenie to było mocno przesadzone, a zachowanie dwóch rozkosznych chłopaczków przypominało raczej wulkan, huragan i burzę, i sztorm w jednym.


Byli tak ruchliwi, że niewiele przedmiotów w domu znajdowało się jeszcze na tym samym miejscu co rano. Byli tak hałaśliwi, że nie dało się posłuchać radia, ani pooglądać telewizji. Cierpliwość ukochanej babci była jak zawsze niewyczerpana, jednakże i jej przydałaby się chwila spokoju.


Co tu zrobić? Pomyślała, że jeśli poda dzieciom coś smacznego do jedzenia, to skutecznie, choć na chwilę utrzyma parę łobuziaków w jednym miejscu.

Jak pomyślała, tak zrobiła. Zawołała wnuków na pyszne pączki własnej roboty i smaczny domowy sok z czarnych porzeczek. Chłopcy rozsiedli się na sofie, trochę tylko wiercąc się i poszturchując, i zajęli się jedzeniem babcinych frykasów.

No i właśnie.

Babcia złapała się za głowę, zadając sobie najważniejsze, ale nieco spóźnione pytanie: dlaczego nie posadziłam ich przy stole? Co teraz?

Piękna nowa sofa, w delikatnym beżowym kolorze, padła ofiarą nadmiernej aktywności łobuziaków. Na siedzeniu właśnie dostojnie prezentował się rozlany, połyskujący w zachodzącym słońcu krwistoczerwony sok. Przestraszeni chłopcy uciekli, babcia zaczęła zbierać wylany płyn papierowym ręcznikiem, zastanawiając się jednocześnie, czym przykryć taką wielką plamę.

Może poduszeczka, nie, nie poduszeczka, może futrzak - tak futrzak będzie najlepszy, widziała nawet taki ładny ostatnio na osiedlowym ryneczku.

- Zaraz, zaraz ładnie schodzi. Osuszę jeszcze trochę. O! prawie nie ma śladu. Jakim cudem? – wypowiedziała myśl na głos.

- To Persempra mamo! Non problema! - usłyszała wesoły głos synowej, która właśnie wróciła do domu. - Plamy znikają, wystarczy je zebrać ręcznikiem papierowym. Jeśli coś zostanie zwilżyć wodą i ponownie osuszyć, i śladu nie ma. Czy mama sądzi, że przy naszych dzieciach moglibyśmy mieć inną tapicerkę?! Przecież byłaby już cała w ciapki!

Jeśli chcesz na własne oczy przekonać się, jak prosto można usunąć plamę z soku porzeczkowego z tkaniny Persempra, zobacz najnowszy odcinek poradnika TUTAJ

 

fot.PERSEMPRA

opr. md

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!