Podziel się:

Kuchnie indukcyjne wolnostojące

16-10-2020
Do schowka
Wysokiej jakości kuchnia jest jednym z najintensywniej eksploatowanych, a zarazem najbardziej długowiecznych produktów w gospodarstwie domowym. Najnowszym trendem są nowoczesne kuchnie zaprojektowane i obsługiwane w stylu retro, znanym naszym rodzicom i dziadkom.

Trendem ostatnich lat były futurystyczne, sterowane dotykowo płyty i piekarniki ukryte w zabudowie. Jest to minimalistyczne i eleganckie rozwiązanie, jednak nie zawsze pasuje ono do projektów inspirowanych latami 50. poprzedniego stulecia. Tak jak w przypadku wielu innych branż, najbardziej legendarne i ponadczasowe kuchnie powstawały na deskach kreślarskich włoskich projektantów. 

Osoby chętne wskrzesić ten styl mogą dziś wybierać eleganckie i wysokiej jakości konstrukcje wprost z włoskich fabryk. Są to prestiżowe i unikatowe propozycje, które będą dumnie stanowić centralny element kuchni i wyróżnią się w morzu tanich i minimalistycznych konstrukcji głównego nurtu.

 

Historia marki Lofra

 

Włoska marka Lofra jest jednym z najbardziej uznanych i doświadczonych producentów sprzętu AGD w Europie. Firma, założona w roku 1956 przez braci Lovato, wytwarza swoje produkty w oparciu o komponenty wytwarzane wyłącznie we Włoszech. 

Historycznie Lofra była obecna głównie w branży gastronomicznej, dostarczała profesjonalny sprzęt do restauracji i obiektów usługowych. Dzięki jakości swoich produktów Lofra stała się liderem na włoskim rynku, co pozwoliło na ekspansję na rynki zagraniczne. Z czasem jednak marka ta straciła na znaczeniu na rzecz popularnych i bardzo konkurencyjnych cenowo, masowo produkowanych produktów AGD znanych europejskich producentów. W roku 2010 marka Lofra została wskrzeszona i dziś oferuje luksusowe produkty tworzone w całości we Włoszech.

 

Płyta indukcyjna sterowana w prosty sposób 

 

Dla części użytkowników płyty indukcyjne mają zasadniczą wadę – zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku posiada nowoczesne, dotykowe panele sterujące. Takie panele mogą nie być intuicyjne szczególnie dla osób starszych, mogą też utrudniać gotowanie podczas intensywnej pracy. 

Płyty indukcyjne w kuchniach Lofra są skonstruowane w oparciu o fizyczne, złote pokrętła sterujące, dzięki czemu działają zupełnie tak jak znane kuchnie produkowane od lat. Użytkownikom daje to pewność obsługi, a wbudowane zabezpieczenia przed dziećmi zapewniają ich bezpieczne użytkowanie. 

 

Kuchnie o zwiększonych rozmiarach 

 

Dla najbardziej wymagających, marka Lofra przygotowała poszerzone kuchnie o szerokości 90 centymetrów. Oprócz znacznie poszerzonego pola grzewczego na płycie indukcyjnej takie kuchnie wyposażone są w dwa niezależne piekarniki o pojemności 30 i 67 litrów. Mają one całkowicie niezależne systemy grzewcze i obiegi powietrza, dzięki czemu zapachy potraw nie mieszają się ze sobą podczas pieczenia. 

Pełną ofertę kuchni indukcyjnych Lofra można przejrzeć pod adresem: https://lofra.pl/lofra-dolcevita-indukcja. Będą to z pewnością wieloletnie i praktyczne urządzenia, które zainspirują właścicieli do eksperymentów i podróży kulinarnych w kuchni.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-02-23 | 2021-02-26
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!