Podziel się:

Jakie w zabudowie kuchennej powinny być szafki wiszące?

14-12-2015
Do schowka
Nikt lepiej nie odpowie na to pytanie niż KAM - producent dobrych i na złoty medal systemów mebli kuchennych. Według KAM szafki wiszące muszą być po prostu coraz bardziej wytrzymałe.


        KAM zauważa jeszcze jedno, a mianowicie, że lansowana moda na zabudowę kuchni bez szafek górnych nie zawsze sprawdza się, a już szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie trzeba zagospodarować efektywnie dosłownie każdy centymetr.

 

Dobrze zaprojektowana zabudowa górna, najlepiej taka aż po sam sufit (fot. 3 i 5), stwarza większe możliwości zindywidualizowania mebli kuchennych, a wyposażona w nowoczesne mechanizmy otwierania jest pojemnym i wytrzymałym na duże obciążenia miejscem do przechowywania. Co jest tu jeszcze ważne? Otóż sam sposób otwierania frontów szafek górnych - powinien on być ergonomiczny.

         - W naszych kolekcjach proponujemy różne rozwiązania górnej zabudowy – od minimalistycznych pojedynczych modułów, po estetyczne zabudowanie całej ściany po sam sufit – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa i dodaje...

 

        – Natomiast osobną kwestią jest wybór sposobu otwierania frontów, który musi być podyktowany nie tylko naszymi upodobaniami, ale również względami praktycznymi. Trzeba pamiętać, że sposób otwierania szafek będzie miał istotny wpływ na komfort codziennej pracy w kuchni.

KAM zwraca też uwagę na zastosowanych w szafkach wiszących rodzaj zawiasów. Czy lepsze są tradycyjne szafki zamykane frontami na zwykłych zawiasach czy raczej te z frontami unoszonymi?  I podpowiada - w przypadku mniejszych wnętrz, ale też szerokich szafek kuchennych lepiej sprawdzą się fronty unoszone.
 

        - W szafkach górnych często przechowujemy przyprawy, których używamy podczas gotowania. Ciągłe otwieranie i zamykanie szafki, aby wyjąć z niej jakąś przyprawę, może być kłopotliwe, podobnie jak omijanie otwartego na bok frontu – mówi dalej projektantka firmy KAM. – W przypadku frontu unoszonego może on pozostać otwarty nie przeszkadzając w pracy.

Szafki wiszące mają za jedno ważne zadanie - muszą sprostać utrzymania nawet dużego obciążenia, np. gdy przechowujemy w nich stosy talerzy czy kubki. Dlatego KAM wprowadza coraz mocniejsze okucia, które poradzą sobie z coraz większym obciążeniem.
 

        – Szafki wiszące już dawno przestały być wyłącznie ozdobą kuchni i muszą sprostać coraz większym wyzwaniom – mówi Andrzej Wołosz (fot.4), współwłaściciel Spółki Meblowej KAM, który dodaje...

 

        – W kolekcji ProLine(fot.2), która jest jedną z naszych tegorocznych nowości, zostały one wyposażone w nowe zawieszki o tak zwanych czterech punktach podparcia. Każda zawieszka ma atest na 70 kg. A to oznacza, że w takiej szafce z powodzeniem możemy przechowywać znacznie więcej, niż tylko przyprawy czy lekkie akcesoria kuchenne.

KAM ma jeszcze jedne sposób na utrzymanie w szafkach górnych wielu kilogramów, a mianowicie wzmocnienie półek.


        – Aby wyeliminować problem uginania się półek, w kolekcji ProLine w szafkach wiszących o szerokości 90 cm i powyżej wprowadziliśmy w standardzie piąty punkt podparcia w postaci aluminiowego profilu – informuje Andrzej Wołosz. – Profil jest regulowany, czyli w zależności od tego czy jest jedna, czy dwie półki, można go wyregulować w taki sposób, żeby półki się na nim oparły.  

Aby użytkowanie mebli kuchennych było jeszcze bardziej komfortowe, można zdecydować się na nowoczesne systemy wspomagające otwieranie. Takie drzwi szafki otworzą się same, wystarczy tu - delikatne naciśnięciu frontu.

 

fot. KAM

opr. md

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!