Podziel się:

Jakie są zalety drzwi przesuwnych?

02-06-2021
Do schowka
Drzwi przesuwne to rozwiązanie zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Mają wiele zalet i pod wieloma względami przewyższają tradycyjne drzwi uchylne. Zobacz, kiedy i dlaczego warto zamontować przesuwne drzwi.

 

Drzwi przesuwne można dopasować do niestandardowych rozwiązań architektonicznych

 

Drzwi przesuwne Komandor mogą być szerokie nawet na półtora metra. Mowa tu o pojedynczym skrzydle. To dużo więcej niż szerokość klasycznych drzwi. Podobnie ich wysokość może być dopasowana na indywidualne zamówienie. Dzięki temu można za ich pomocą przesłaniać nawet bardzo duże otwory w ścianach lub montować je jako zamknięcie szerokich szaf.

 

Drzwiami przesuwnymi nie da się przypadkowo trzasnąć tak, jak tradycyjnymi

 

Trzaśnięcie tradycyjnymi drzwiami może przydarzyć się każdemu. Wystarczy mieć zajęte ręce i próbować zamknąć je łokciem, źle ocenić odległość do nich itp. Poziom hałasu jest na tyle głośny, że można kogoś przestraszyć lub obudzić. Natomiast drzwi przesuwne nie trzaskają, bo nie mają takiej możliwości. Nawet jeśli zostaną bardzo energicznie zamknięte, dźwięk będzie zdecydowanie cichszy.

 

Drzwiami przesuwnymi nie da się kogoś uderzyć

 

Gwałtowne otwarcie drzwi uchylnych zawsze niesie ryzyko uderzenia kogoś, kto za nimi stoi, oczywiście, jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz. To ryzyko pojawia się zwłaszcza w niedużych wnętrzach. Drzwi przesuwne są pod tym względem bezpieczne – nie da się nimi nikogo uderzyć przy otwieraniu, a i przy zamykaniu ryzyko jest niewielkie.

 

Drzwi przesuwne są mniej narażone na zniszczenia

 

Klasyczne drzwi przy otwieraniu mogą uderzać w ścianę lub meble. Ponieważ są ruchome, można je przypadkowo uderzyć lub zarysować krzesłem. Przy zamykaniu uderzają we framugę z większą siłą, muszą więc być odpowiednio masywne, by nie doszło do ich uszkodzenia.

W przypadku drzwi przesuwnych ryzyko ich uszkodzenia jest zdecydowanie mniejsze. 

 

Drzwi przesuwnych nie trzeba blokować na wypadek przeciągów

 

Kto ma dom lub mieszkanie, w którym okna wychodzą na dwie różne strony, ten wie, jak wiele złego klasycznym drzwiom może zrobić przeciąg. Ten problem całkowicie znika w przypadku drzwi przesuwnych. Ich nie trzeba blokować na wypadek przeciągu, nie ma takiej możliwości, by wiatr trzasnął drzwiami.

 

Drzwi przesuwne są uniwersalne – nadają się nie tylko do wnętrz, ale i do szaf

 

Drzwi przesuwne to uniwersalne rozwiązanie, które z powodzeniem stosuje się w różnych sytuacjach. Pojedyncze drzwi mogą po prostu zastępować klasyczne, podwójne doskonale sprawdzą się w dużych wnętrzach z szerokim przejściami.

Drzwi przesuwne do szafy to z kolei bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie, stosowane przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Przesuwne drzwi w szafach robionych na wymiar pozwalają uzyskać tzw. efekt ściany – co z jednej strony jest bardzo funkcjonalne, z drugiej pozwala uniknąć efektu przeładowania wnętrza meblami.

 

Drzwi przesuwne to duża oszczędność miejsca

 

Drzwi przesuwne, niezależnie od tego, czy są drzwiami od pomieszczenia, czy od szafy, bardzo oszczędzają miejsce. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w niedużych mieszkaniach, gdzie każde otwarte drzwi zabierają cenne centymetry powierzchni.

 

Drzwi przesuwne mogą pełnić funkcję ścianki działowej

 

Drzwi przesuwne to bardzo umowne pojęcie, w rzeczywistości wcale nie muszą stanowić zamknięcia dla szafy, garderoby czy innego pomieszczenia. Bardzo często drzwi przesuwne stanowią ściankę działową, którą można oddzielić wnękę w małym pomieszczeniu. W tej wnęce można ukryć miejsce pracy, sypialnię, kącik zabaw dla dzieci itp. Można też za ich pomocą częściowo przesłonić kuchnię, która normalnie jest otwarta na salon.

 

 

Źródło: https://www.komandor.pl

 

Materiał Partnera zewnętrznego.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!