Podziel się:

Jaki regał na książki wybrać?

24-07-2020
Do schowka
Zakup regału na książki powinny rozważyć wszystkie osoby, nawet jeżeli nie planują stworzyć domowej biblioteczki. Dzięki temu meblowi będzie można zaprowadzić porządek w posiadanych książkach i czasopismach, zyskać praktyczną dekorację wnętrza oraz stworzyć przytulny kącik czytelniczy.
 
1. Regał na książki – jak wybrać odpowiedni rozmiar?
2. Regał klasyczny czy modułowy? Jak dopasować regał do wnętrza?
3. Gdzie jest najlepsze miejsce na domowy regał na książki?
4. O czym jeszcze należy pamiętać wybierając regał?
 
Dodatkowo porządny regał wyróżniający się ciekawym designem wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami, a wiele takich mebli można zamówić przez internet. Sprawdź, jak dobrać regał, aby pomieścił twoją kolekcję książek i pasował do wnętrza.
 
Regał na książki – jak wybrać odpowiedni rozmiar? 
 
Pierwszą istotną rzeczą, którą warto przemyśleć, jest rozmiar regału. Wpływa on nie tylko na to, ile książek będzie można ustawić, ale również na cenę mebla. Z jednej strony zakup dużego regału nie ma sensu, jeżeli ktoś nie zbiera książek wydawanych w postaci papierowej, ale z drugiej zbyt mały mebel może się szybko zapełnić i pojawi się problem, co robić z nadmiarowymi publikacjami. Najlepiej więc wybrać miejsce, w którym stanie regał i zmierzyć, jaki największy mebel będzie tu pasował. Zdecydowana większość klientów wychodzi z założenia, że lepszym zakupem jest większy regał na książki, szczególnie że wolne miejsce zawsze można zagospodarować różnymi drobiazgami. Upewnij się również, że wysokość półek w nowym regale będzie odpowiadała największym książkom z twojej kolekcji. Teoretycznie nie powinno być z tym problemów, jednak niektóre tytuły mają nietypowy format, więc mogą nie pasować do standardowych regałów.
 
Regał klasyczny czy modułowy? Jak dopasować regał do wnętrza?
 
Za zakupem regału klasycznego przemawia to, że pasuje do każdego wnętrza. Dodatkowo takie meble są bardzo solidne, więc posłużą ci przez wiele lat. Klasyczne modele ułatwią przechowywanie większej ilości książek i pozwolą na przykład dobrze wyeksponować  całą kolekcję ulubionej sagi. Nie da się jednak zaprzeczyć, że regały modułowe mają o wiele ciekawszy design. Dzięki temu pasują również do nowoczesnych wnętrz. Jedyną wadą modułowych rozwiązań jest to, że są wyposażone w półki o różnych rozmiarach, co może utrudnić rozplanowanie ułożenia książek. Z drugiej strony regały modułowe dostępne są nawet w nietypowych kształtach i rozmiarach (prostokątne, kwadratowe, okrągłe), dzięki czemu staną się oryginalną ozdobą mieszkania.
 
Gdzie jest najlepsze miejsce na domowy regał na książki? 
 
Jeżeli ty lub twoi bliscy lubicie czytać, oprócz samego zakupu regału warto również wybrać idealnie miejsce do jego postawienia. Postaraj się znaleźć takie, w którym oprócz samego regału zmieści się również wygodny fotel i lampka. Dzięki temu będziesz mógł wygospodarować kącik, który zapewni ci komfortowe warunki do czytania. Właściciele domów mogą rozważyć przeznaczenie na regały na książki oddzielnego pomieszczenia, które z czasem stanie się domową biblioteczką. Na dobrą sprawę, przy odrobinie wysiłku, mały kącik czytelniczy da się stworzyć również w niewielkim mieszkaniu. Wybierz wówczas niższy, ale za to szerszy regał, którego górną część będziesz mógł wykorzystać jako stolik. Regały przeznaczone do przechowywania kolekcji książek idealnie pasują w salonach i gabinetach. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić taki mebel do sypialni, zwłaszcza jeżeli znajdziesz dla niego miejsce, a przed snem lubisz sięgnąć po dobrą książkę. Nie należy natomiast wstawiać ich do przedpokojów oraz pokoju dziecięcego (chyba że twoje dziecko również uwielbia czytać i będzie na nim trzymało swoje książki).
 
O czym jeszcze należy pamiętać wybierając regał?
 
Rozmiar mebla i ilość książek, która zmieści się na półkach nowego mebla to kluczowe rzeczy, które trzeba przemyśleć przed złożeniem zamówienia. Ważne jest również dobranie koloru, aby nowy mebel pasował do pozostałego wystroju pomieszczenia oraz skorzystanie z oferty sprawdzonego dostawcy. W przeciwnym razie możesz kupić mebel, który na pierwszy rzut oka będzie wydawał się porządnie wykonany, ale w praktyce nie będzie wystarczająco stabilny, aby trzymać na nim większą ilość książek. Klienci, którzy kierują się przede wszystkim ceną, mogą sprawdzić aktualne promocje w sklepie z regałami. Dzięki nim kupisz markowy regał nawet o 20 do 25% taniej. W razie wątpliwości możesz poradzić się sprzedawcy. Z reguły jednak klienci nie mają większego problemu z wybraniem najlepszego regału, gdyż wszystkie produkty dostępne w sklepie https://www.sfmeble.pl/pomieszczenia/salon/regaly.html są starannie opisane. To, jak wygląda regał po rozłożeniu, można natomiast sprawdzić na zdjęciach. Zamawiając regał, możesz sprawdzić, w jakim terminie zostanie dostarczony. Jeżeli zależy ci na szybkiej realizacji, skorzystaj z jednego z kilku filtrów (np. 1-3 dni lub do 10 dni). Niezależnie od wyboru możesz być spokojny o jakość mebla oraz to, w jaki sposób zostanie zabezpieczony na czas transportu, aby regał nie został uszkodzony.
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!