Podziel się:

Hydraulik nie wywiązał się z umowy? Co zrobić w takiej sytuacji i gdzie szukać fachowca?

10-11-2020
Do schowka
Podobnie jak w każdej innej branży, tak i w przypadku usług hydraulicznych nie brakuje naciągaczy i fuszerów. Niedotrzymywanie terminów czy porzucanie pracy są na porządku dziennym. Co można zrobić w tej sytuacji i gdzie znaleźć solidnego hydraulika w Gdańsku?

Przede wszystkim umowa

 

Osoby, które planują remont mieszkania lub domu, powinny zawrzeć umowę z hydraulikiem lub innym wykonawcą. Co powinno znaleźć się w dobrze skonstruowanej umowie? Przede wszystkim pełne dane zleceniodawcy i zleceniobiorcy, zakres prac i termin ich wykonania oraz cenę usługi. Można także wprowadzić zapis o karach umownych z tytułu niedotrzymania terminów lub nieprawidłowego wykonania zleconych prac.

Należy zaznaczyć, że nawet nie posiadając umowy pisemnej, można dochodzić swoich praw przed sądem. Według Kodeksu Cywilnego każda umowa jest ważna, niezależnie od formy. Oznacza to, że umowa ustna jest równie wiążąca co ta spisana w formie dokumentu. Jednak w przypadku braku umowy na piśmie, udowodnienie winy jest utrudnione ze względu na brak dowodów, a całe postępowanie może trwać dłużej i być kosztowne.

 

Wysyłanie wezwania do rozpoczęcia lub zakończenia prac

 

W przypadku, gdy fachowiec nie pojawił się w mieszkaniu w wyznaczonym terminie lub zaprzestał wykonywania usługi po otrzymaniu zaliczki, można mu wysłać wezwanie do rozpoczęcia lub zakończenia prac. Do tego koniecznie jest posiadanie aktualnego adresu wykonawcy. W liście należy podać nowy termin rozpoczęcia prac, a w przypadku przywłaszczenia pieniędzy, zażądać zwrotu zaliczki. List powinien być opatrzony imieniem i nazwiskiem oraz zostać wysłany za potwierdzeniem odbioru i nadania. Konieczne jest zachowanie potwierdzeń oraz wykonanie kopii listu. Należy także pamiętać, że również w przypadku braku odebrania listu jest on traktowany jako doręczony. Sprawa wygląda inaczej, gdy adres jest nieaktualny lub nieprawidłowy. Warto wtedy zgłosić sprawę na policję, która będzie mogła namierzyć fachowca po numerze telefonu. W przypadku, gdy powyższe próby nie przyniosą efektu, nie obędzie się bez pozwu do sądu. Można w nim zażądać między innymi dokończenia prac, poprawienia usterek bądź powetowania szkód w formie pieniężnej.

 

Warto ostrzec innych

 

Wiele osób unika rozstrzygania sporów w sądzie ze względu na koszty, całkowicie puszczając całą sytuację w niepamięć. Jest to w pełni zrozumiałe, zwłaszcza w trakcie trwającego remontu, który wiąże się z dużymi wydatkami. Warto jednak przestrzec inne osoby przed nieodpowiedzialnym usługodawcą. Nieuczciwego fachowca można zgłosić do Cechu Rzemiosł, jeśli jest jego członkiem. Warto również opisać swoje doświadczenia w Internecie, na przykład w mediach społecznościowych czy na lokalnych forach internetowych, aby uchronić innych przed podjęciem współpracy z nierzetelnym hydraulikiem.

 

Gdzie znaleźć dobrego hydraulika?

 

Współpraca z nieuczciwym hydraulikiem lub innym fachowcem może przytrafić się każdemu. Niekiedy rozczarowują także specjaliści z polecenia. To niestety efekt niewystarczającej liczby fachowców na rynku, którzy niejednokrotnie przyjmują kilka zleceń jednocześnie i zwyczajnie nie wyrabiają się z pracą.

Mieszkańcy Gdańska, którzy poszukują dobrych usług hydraulicznych, mogą liczyć na wsparcie platformy do zamawiania wizyt fachowców – usterka.pl. Platforma proponuje szybkie terminy wizyt, zwykle na ten sam lub kolejny dzień. Dlatego pomoc ze strony tej firmy może być nieoceniona podczas poszukiwania hydraulika na już, na przykład w przypadku, gdy zostaliśmy okłamani przez innego usługodawcę.

 

Ważne są opinie

 

Skąd można mieć pewność, że nie będzie to kolejny nieuczciwy hydraulik i usterka.pl jest godnym polecenia źródłem specjalistów? Firma zatrudnia wyłącznie własnych fachowców. Nie współpracuje z zewnętrznymi firmami, mając tym samym większą kontrolę nad jakością usług. Osoby zainteresowane współpracą muszą przejść przez kilkuetapowy proces rekrutacji, w którym na koniec wyłaniani są jedynie najlepsi z najlepszych. Do grona fachowców usterka.pl może dostać się wyłącznie dobry hydraulik z uprawnieniami oraz doświadczeniem. Firma kładzie nacisk na wysoką kulturę osobistą i komunikatywność, aby wizyty przebiegały w miłej, niemal sąsiedzkiej atmosferze.

Klienci mogą oceniać jakość usług po wizycie oraz otrzymują gwarancję na wykonaną pracę. Bez trudu można także umawiać wizyty reklamacyjne. Dzięki temu platforma może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami w Internecie. Ponadto otrzymuje regularnie prestiżowe wyróżnienia jak na przykład „Najlepsi Oferteo”.

Nieuczciwych zleceniodawców nie brakuje. Wielu z nich czuje się bezkarnie, jednak poszkodowany klient może dochodzić swoich praw i ostrzec innych przed współpracą. Na szczęście swoje usługi świadczy jeszcze wielu fachowców, którzy wywiązują się z umów i z zaangażowaniem podchodzą do powierzonych im zadań, o czym może świadczyć choćby oferta platformy usterka.pl.

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska - tylko...
Polska - Poznań
2021-05-24 | 2021-05-28
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!