Podziel się:

Funkcjonalne SPA. Jak zaaranżować łazienkę?

31-05-2021
Do schowka
O czym warto pamiętać projektując łazienkę? Na jakie rozwiązania postawić? „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: łazienka na czasie” dostarcza informacji o aktualnie dostępnych produktach.
 
Jaka jest łazienka XXI wieku? Przemyślana, estetyczna i w pełni funkcjonalna? Jaka jeszcze? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w publikacji, która niedawno pojawiła się na rynku. „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: łazienka na czasie” to e-wydanie specjalne miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, które powstało z myślą o architektach i w całości zostało poświęcone przestrzeni łazienki.
 

Jakie trendy królują w łazienkach?

 

Przedstawiciele branży są zgodni co do tego, że dzisiaj przestrzeń łazienki przechodzi przechodzi dynamiczne zmiany i przeobrażenia. Wynikają one z potrzeby osobistej ekspresji i obejmują m.in. dobór kolorów, materiałów i akcesoriów.
 
Aleksandra Ornowska – Skłodowska, specjalista ds. marketingu Oristo, choć jest zdania, że nadal dominuje wykończenie w białym połysku, to wskazuje też inne popularne kolory: grafity, beże, szarości a od niedawna nawet ciemne kolory takie jak granaty, butelkowa zieleń czy pastele. Widocznym trendem jest stopniowe ograniczanie oferty dekorów drewna oraz ich imitacji. Jeżeli chodzi o kształty czy konfiguracje – dominują rozwiązania w stylistyce nowoczesnej, ciekawej wizualnie i coraz częściej odchodzimy od klasycznych, jednolitych mebli, szukamy czegoś, co przykuje naszą uwagę i nada naszemu wnętrzu charakteru. Nie tylko meble potrafią nadać wnętrzu stylu. Kolejnym elementem, na który warto postawić są uchwyty – to one potrafią odmienić klasyczny mebel o 180 stopni - komentuje aktualne trendy Aleksandra Ornowska-Skłodowska.
 
W obecnych trendach wnętrzarskich coraz większą wagę przywiązuje się do osobistej ekspresji. Klienci oczekują pełnej wolności i nieograniczonych możliwości w tworzeniu swoich wymarzonych wnętrz. Nie szukają oni rozwiązań, które wpisują się tylko w jedną, konkretną estetykę, pragną różnorodności, aby dowolnie modyfikować produkty pod swoje potrzeby - zauważa Maciej Studzieński, design director, Cersanit. 
 
Ewa Popławska z Blue Interval jest zdania, że coraz częściej łazienka nabiera cech salonów kąpielowych – oprócz swojej podstawowej funkcji powinna również sprzyjać relaksowi: Decydujemy się na szafy, komody, a także na specjalne szafki z wbudowanym koszem na bieliznę. Mocnym trendem, który zdaje się zauważać na rynku, jest modułowość mebli łazienkowych. Możliwość swobodnego łączenia szafek pod blatami, konfigurowanie układu i wyglądu mebli to cechy, które dla klientów są dziś niezwykle istotne. Przekonują się oni również o wygodzie blatów w łazienkach – w tych nowoczesnych nie może ich zabraknąć. W trendach są blaty drewnopodobne, ale coraz częściej w mieszkaniach naszych klientów spotkać można również konglomerat, który jest materiałem odpornym na wilgoć oraz niezwykle wytrzymałym, a przez swoją gładką powierzchnię również łatwym do utrzymania w czystości. Nie sposób nie wspomnieć o kolorach, które szturmem wdarły się do polskich łazienek. Odchodzimy już od bezpiecznych, jasnych frontów w połysku, a stawiamy na odważne odcienie takie jak zieleń czy pomarańcz – oczywiście w matowym wykończeniu. Nie boimy się też wprowadzać do łazienki szafek otwartych, w których możemy wyeksponować podręczne przybory, a także dekoracje, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy klimat.
 
 
 
 

Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

 
Z pomocą przychodzą odporne materiały, które nie boją się kontaktu z wodą i dobrze zabezpieczają powierzchnie, jak również wyposażenie łazienek. Dodatkowo, dają wiele możliwości w zakresie indywidualnego wyboru kolorystyki. By bliżej poznać ofertę płyt kompaktowych, paneli winylowych, silikonów, materiałów mineralnych i innych rodzin produktowych, które zabezpieczą wnętrze łazienki przed działaniem wilgoci, warto sięgnąć do publikacji „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: łazienka na czasie”.
 

Dom czy mieszkanie - aranżacja z „PRZEWODNIKIEM ARCHITEKTA":

 

1. Pierwsza z cyklu publikacji online „PRZEWODNIK ARCHITETA: przestrzeń snu” obejmowała m.in. meble do sypialni, materace, stelaże, wyposażenie garderoby, systemy jezdne, oświetlenie, akcesoria itp. rozwiązania. 

 
2. „PRZEWODNIK ARCHITETA: organizacja pracy” prezentował meble biurowe, akcesoria i materiały pozwalające na zbudowanie bezpiecznej, ergonomicznej, zdrowej  przestrzeni pracy, zarówno w biurze, jak też w domu.
 
3. Trzecie wydanie: „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: strefa dzienna” dostarczało pomysłów i precyzyjnych informacji o meblach do pokoju dziennego/salonu, komponentach i akcesoriach do mebli: oświetleniu meblowym czy tkaninach.
 
4. Czwarta publikacja z serii: „PRZEWODNIK ARCHITEKTA” po przestrzeni łazienki przynosi najnowsze propozycje w segmencie mebli łazienkowych, akcesoriów do mebli łazienkowych, wyposażenia łazienki oraz materiałów do wnętrz o podwyższonej wilgotności.
 
 
Potrzebujesz informacji o konkretnych rozwiązaniach? A może szukasz inspiracji?
 
 
Sięgnij po najnowsze wydanie:

 

 

 

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu specjalnym miesięcznika „BIZNES.meble.pl”? Po przestrzeni snu i organizacji pracy przyszedł czas na... strefę dzienną! Tym razem tematem przewodnika jest więc aranżacja salonu, która obejmuje m.in. meble, dekoracje, akcesoria i komponenty. Już po raz trzeci publikacja w formie e-wydania powstała z myślą o architektach

 

Pokój dzienny - inspiracje i pomysły

 

Zaglądamy do strefy dziennej, by przekonać się, jak widzą ją producenci, dostawcy i sprzedawcy mebli. Wszyscy podkreślają jej wielofunkcyjność: ma być jednocześnie miejscem pracy i relaksu. Coraz częściej mówi się też o jej roli więziotwórczej.

 

 
Na jakie wyzwania i potrzeby architektów odpowiadają producenci tworząc swoją ofertę produktową? Przekonaj się sięgając do „PRZEWODNIKA ARCHITEKTA: strefa dzienna”.

 

 

W odmienionych wnętrzach strefy dziennej znaczącą rolę pełnią meble, dodatki i oświetlenie. Do tworzenia miłej atmosfery przyczyniają się m.in. stoliki kawowe – idealne do rozmów i spotkań.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pokój dzienny wg „PRZEWODNIKA ARCHITEKTA”

 

 

Trend alert - złoto

 

Złoto dyskretnie uszlachetnia codzienność również we wnętrzach. Pojawia się na salonach w formie detali, zarówno w drobnych akcesoriach, jak też stelażach konstrukcyjnych.

 

 

Jakie jeszcze produkty i rozwiązania do przestrzeni dziennej są aktualnie na topie? Sprawdź w „PRZEWODNIKU ARCHITEKTA”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak urządzić sypialnię? Trendy i inspiracje

 

 

Dom czy mieszkanie? Urządzaj z „PRZEWODNIKIEM ARCHITEKTA” 

 

1. Pierwsza z cyklu publikacji online „PRZEWODNIK ARCHITETA: przestrzeń snu” obejmowała m.in. meble do sypialni, materace, stelaże, wyposażenie garderoby, systemy jezdne, oświetlenie, akcesoria itp. rozwiązania. 

 

2. „PRZEWODNIK ARCHITETA: organizacja pracy” prezentował meble biurowe, akcesoria i materiały pozwalające na zbudowanie bezpiecznej, ergonomicznej, zdrowej  przestrzeni pracy, zarówno w biurze, jak też w domu.

 

3. Trzecie wydanie: „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: strefa dzienna” dostarcza pomysłów i precyzyjnych informacji o meblach do pokoju dziennego/salonu, komponentach i akcesoriach do mebli: oświetleniu meblowym czy tkaninach.

 

 
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!