Podziel się:

Do kuchni wkracza asymetria

07-05-2018
Do schowka
Do przestrzeni kuchennej, za sprawą zabudowy meblowej wkracza asymetria. Dobrym na to przykładem jest nowa odsłona systemu KAMduo ML od KAM Meble, który w prosty sposób wyłamuje się ze schematów narzuconych przez minimalizm.


       Jakie zmiany wprowadziła Spółka Meblowa KAM? Otóż - miejsce monolitycznej bryły, opierającej się na symetrycznych modułach i prostych płaszczyznach frontów, zastąpił mniej uporządkowany układ mebli.

 

Teraz zabudowa meblowa KAMduo ML zaskakuje geometrycznymi kształtami, zamkniętymi i otwartymi przestrzeniami, które dodatkowo rozmieszczone są w nieregularny sposób.

         - Przełamanie symetrii i odejście od minimalistycznej bryły mebli poprzez zróżnicowanie jej formy dynamizuje przestrzeń kuchenną - przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. - W zabudowie meblowej coraz chętniej stawiamy na elementy, które ją wyróżniają. Liczy się indywidualizm, a ten można podkreślić właśnie poprzez przełamanie konwencjonalnej sylwetki mebli i wprowadzenie ciekawych rozwiązań aranżacyjnych - dodaje.

Spersonalizowana kuchnia powinna przede wszystkim podkreślić indywidualny styl gospodarzy, a nie powielać uniwersalne aranżacje z katalogów. Obecnie, dzięki dostępnym wielu rozwiązaniom stylistycznym, w tym nietypowym jak asymetryczny układ mebli, można wykreować niepowtarzalny klimat każdej przestrzeni kuchennej. Mocnym akcentem takiej zabudowy są otwarte półki o zróżnicowanym kształcie, które - dla wzmocnienia efektu - mogą pojawiać się w mniej oczywistych miejscach - nawet tuż pod sufitem, w wyeksponowanej wnęce czy też przełamując prostą płaszczyznę frontów. Przy tak urozmaiconej formie zabudowy, ważne jest jednak, by ją estetycznie skomponować.

         - Trzeba pamiętać o równowadze i przemyślanym skomponowaniu poszczególnych elementów zabudowy meblowej, tak aby była ona spójna stylistycznie - mówi projektantka.

KAMduo ML to nowoczesny system meblowy, w którym producent mocny akcent położył właśnie na personalizację. Największym atutem linii jest modułowy podział szuflad, których wysokość jest optymalnie dopasowana do najczęściej przechowywanych naczyń, akcesoriów kuchennych czy produktów spożywczych.

 

fot. KAM

opr. md

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!