Podziel się:

Do czego służy blender kielichowy?

09-09-2022
Do schowka
Nie bez powodu mówi się, że blendery to niezastąpieni pomocnicy w kuchni. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie – począwszy od drobnych przysmaków aż po dania obiadowe. Dzisiaj sprawdzimy, do czego służy blender kielichowy i jakie potrawy pomoże nam przygotować.

 

Jak wykorzystać blender kielichowy?

 

Działanie blendera kielichowego opiera się na bardzo szybkich obrotach ostrza, które umieszczone jest na dnie kielicha. Całość jest szczelnie zamknięta pokrywką. Często znajduje się w niej otwór, przez który można dosypywać składniki w trakcie pracy urządzenia.

 

Na zdjęciu powyżej: Blender kielichowy Concept SM3500 dostępny w sprzedaży online w sklepie inlago.pl

 

Do czego służy blender kielichowy?

 

Jego zastosowanie może być uzależnione od mocy silnika, prędkości obrotowej oraz dodatkowych akcesoriów. Nie zmienia to jednak faktu, że blendery służą głównie do rozdrabniania żywności na mniejsze kawałki.

 

Czynności, które można wykonywać blenderem kielichowym:

 

 • Rozdrabnianie żywności – każdy blender kielichowy pozwala siekać różne produkty na mniejsze kawałki. Żywność możemy siekać na mniejsze lub większe kawałki, regulując czas blendowania.
 • Kruszenie lodu – nie wszystkie blendery kielichowe dostępne są z funkcją kruszenia lodu. Jedynie modele z silnikiem o dużej mocy bez problemu skruszą kostki lodu. Nadaje się też do mrożonych owoców i warzyw.
 • Mielenie kawy – blender kielichowy jest wielofunkcyjny, więc jeśli nie mamy w domu młynka do mielenia, możemy go wykorzystać do zmielenia ziaren kawy.
 • Mieszanie składników – blender kielichowy możemy również wykorzystać do zmieszania składników na ciasto naleśnikowe, które składa się tylko z kilku składników.

 

Na zdjęciu powyżej: Blender kielichowy Philips Avance Collection HR3652/00 dostępny w sprzedaży online w sklepie inlago.pl

 

Blender kielichowy – co w nim robić?

 

Wiele osób zastanawia się, co można robić w blenderze kielichowym. Okazuje się, że lista potraw, przekąsek i napojów, które możemy w nim przygotować, jest dość długa i z pewnością zadowoli wiele osób.

 

 • Koktajle i smoothie – każdy blender kielichowy nadaje się do koktajli i do smoothie. Blender nadaje się zarówno do surowych i twardych warzyw, jak i miękkich owoców.
 • Sorbety i lody – przygotowuje się je z mrożonych owoców i kilku innych składników.
 • Kremowe zupy – blendery kielichowy możemy również wykorzystać do zup. Wystarczy wlać zupę do kielicha i pozwolić, aby sprzęt zajął się resztą. W ten sposób otrzymamy zupę krem, która możemy podać z grzankami lub groszkiem ptysiowym.
 • Pasty do chleba – mając blender kielichowy, bez problemu przygotujemy hummus i rozmaite pasty na kanapki, np. pastę z awokado, suszonych pomidorów czy z tuńczyka.
 • Masło orzechowe – blendery świetnie nadają się do orzechów. Z ich pomocą pomożemy przygotować pyszne, domowe masło orzechowe.
 • Pesto, dipy i sosy – pesto bazyliowe lub kolendrowe, sos pomidorowy do pizzy czy dip czosnkowy. Wszystko to przygotujemy w blenderze kielichowym.
 • Granita – blendery kielichowe mają też bardziej nietypowe zastosowania. Jednym z nich jest granita, którą przygotowuje się z kruszonego lodu.

 

Na zdjęciu powyżej: Blender kielichowy Zelmer ZSB4799 dostępny w sprzedaży online w sklepie inlago.pl

 

Kiedy warto kupić blender kielichowy?

 

Wiemy już, do czego służy blender kielichowy, ale dla kogo jest przeznaczony? Blendery stojące wybierają najczęściej osoby, które dużo czasu spędzają w kuchni na przygotowywaniu rozmaitych potraw. Taki blender pracuje samodzielnie, dzięki czemu jest wygodny w obsłudze i znacznie przyspiesza gotowanie.

 

Blendery kielichowe przydadzą się również osobom, które chcą wzbogacić swoją dietę w owoce i warzywa, gdyż pozwoli przygotować z nich różne rodzaje potraw – zarówno na śniadanie, jak i na obiad czy kolację. Taki blender polecany jest również osobom, które często przygotowują orzeźwiające koktajle owocowe, smoothie lub szejki proteinowe.