Podziel się:

Czyste złoto

20-03-2021
Do schowka
Złoto dyskretnie uszlachetnia codzienność również we wnętrzach.

 

Złoto obecne jest we wnętrzach w formie detali, zarówno w drobnych akcesoriach, jak też stelażach konstrukcyjnych. Pojawia się także w takich technologiach, jak wypełnianie żywicami epoksydowymi, o których mówi Karol Wójcik z Holdis: Bez wątpienia, jednym z aktualnie najpopularniejszych trendów wnętrzarskich są meble oraz elementy wyposażenia wykonane z użyciem żywicy epoksydowej. Moda ta została najprawdopodobniej zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie stolarze zaczęli tworzyć między innymi stoliki powstałe z połączenia żywicy oraz litego drewna. Żywica epoksydowa przypomina szkło, jest jednak odporna na pęknięcia. Można jej nadawać przeróżne kolory oraz łączyć z innymi materiałami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak urządzić sypialnię? Trendy i inspiracje

 

Oprócz oczywistej roli dekoracyjnej ma też aspekt elegancji. Maria Joanna Juchnowska, artystka i projektantka ceramiki, podkreśla też znaczenie psychologiczne. Wskazując na modne przedmioty mówi: Analizując ostatnie miesiące na rynku, można wywnioskować, że będą to przedmioty, wnętrza bardziej spersonifikowane i dające komfort użytkownikom, nie tylko fizyczny ale i psychiczny. Będziemy w naszych domach, które stały de facto biurami otaczać się rzeczami, które umożliwiają refleksję, oddech i są piękne. Coś na czym można zawiesić wzrok, zrelaksować się i podziwiać.

 

WIĘCEJ W: „BIZNES.meble.pl” 3/2021.

 

TEKST: Diana Nachiło

 

 

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Meble Polska - tylko...
Polska - Poznań
2021-05-24 | 2021-05-28
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-09-01 | 2021-09-03
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!