Podziel się:

Co wyróżnia i jakie posiada zalety rodzina podnośników FREE od Häfele?

15-06-2015
Do schowka
Podnośniki FREE firmy Häfele dedykowane są szafkom górnym - tym otwieranym na klapę. Reprezentują ją cztery modele: Free flap, Free fold, Free up i Free swin.

 

        Pierwszy podnośnik - Free flap jest rozwiązaniem już znanym - dostępny teraz w odświeżonej wersji, natomiast trzy pozostałe okucia - Free fold, Free up i Free swin, swoją oficjalną premierę miały na targach Interzum 2015.


Co wyróżnia rodzinę podnośników FREE na tle innych okuć tego typu, dostępnych na naszym rynku?  Otóż i w pierwszej kolejności, to niezawodne działanie oraz łatwość montażu. 

 

        Model Free flap np. posiada fabrycznie zamontowane, wygodne trzpienie pozycjonujące, pozwalające na dokładny montaż okucia. Prócz tego w obudowę siłownika wstępnie wkręcono wkręty euro, za pomocą których przykręcany jest do mebla cały podnośnik. Jest to gwarancja wysokiej stabilności bocznej oraz płynny i precyzyjny przebieg ruchu mechanizmu podnośnika.


        – Również w pozostałych okuciach serii zastosowaliśmy rozwiązania pozwalające na błyskawiczny montaż oraz dokładną regulację. Wszystkie modele łączy możliwość montażu i demontażu klapy do ramion za pomocą zatrzasku. Dzięki temu stolarzowi nie są potrzebne narzędzia, a oszczędność czasu jest wyraźna – mówi Tomasz Sowiński, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele i dodaje...

 

        – Rodzina Free, to kompleksowe rozwiązanie dla większości typów frontów szafek górnych. Free flap nadaje się do klap otwieranych tradycyjnie, oferując maksymalny kąt uchylenia aż do 107 stopni. Free fold jest rozwiązaniem do dużych dwuczęściowych, wysokich klap mierzących nawet do metra wysokości. Free up nadaje się do klap podnoszonych pionowo, równolegle do mebla. Free swing to rozwiązanie idealne, kiedy klapa szafki ma w założeniu wychylać się ponad górny wieniec.


Ponadto, co zwraca uwagę, to ich kompaktowa, nowoczesna konstrukcja, która pozwala na realizację szafek w wielu formach i wariantach. I tu, dla przykładu: minimalna głębokość montażowa Free flap (w wersji 1.7), to jedynie 108 mm. Z kolei szerokość Free fold montowanego na lewym lub prawym boku wynosi 26 mm, Free up i Free swing cechuje w tym przypadku 36 mm szerokości.

 

        – Nie tylko rozmiar, ale też pomysłowe rozwiązania konstruktorskie sprawiają, że siłowniki Free dają stolarzom wolną rękę w realizacji mebli. Przykładowo klapa - w pozycji otwartej -  na okuciu Free flap, zasłania wnętrze korpusu na wysokości 26 milimetrów. To celowe posunięcie – tłumaczy Tomasz Sowiński.

 

        – Efektem jest możliwość montażu w korpusach zawieszonych bezpośrednio pod sufitem, z wysuniętą przed korpus górną listwą wieńcową lub w klapach o grubości do 28 milimetrów.

 

Co istotne w kwestii podnośników to szeroki zakres ich zastosowania, bowiem mogą być stosowane z klapami drewnianymi, szklanymi lub też wykonanymi w ramce aluminiowej. Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku Free fold dokładnie ten sam zawias środkowy montowany jest zarówno do frontów wykonanych z płyty MDF, jak i wspomnianych wcześniej materiałów. Jego instalacja nie wymaga z kolei nawiercania puszki.


Całą serię podnośników FREE cechuje bardzo dobra kultura pracy. Do otwarcia mebli wyposażonych w siłowniki potrzeba minimalnej siły – nawet jeżeli mowa o dużych i ciężkich klapach. Front można pozostawić w dowolnym położeniu, bez obaw, że w niespodziewanym momencie opadnie z hukiem lub przytrzaśnie palce. Zresztą takie scenariusze są niemożliwe też z innych powodów.

        Okucia wyposażono w amortyzatory siły hamowania, a w wariancie dla klap dwuczęściowych zastosowano rozwiązania zapobiegające przytrzaskiwaniu palców.

 

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na ostatni, ale nie mniej ważny aspekt, a mianowicie wzornictwo. Obudowy podnośników są bardzo estetyczne, i co istotne, doskonale pasują do większości nowoczesnych realizacji meblowych, a ich dostępność i to w kilku wariantach kolorystycznych pozwala dopasować podnośnik dokładnie do projektu szafki.
 

fot. Häfele

opr. md

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!