Podziel się:

Biuro w domu - jakie meble wybrać ?

25-09-2018
Do schowka
Praca w domu dla wielu z nas jest spełnieniem marzeń. Luźna atmosfera, niezobowiązujący strój i prawie niczym nieograniczona dowolność wystroju. Nie można jednak zapominać, że każde stanowisko pracy, nawet domowe, rządzi się swoimi prawami. Jak zatem urządzić biuro w domu?

Domowa wygoda czy ergonomia?

 

Może się wydawać, że pracując w domu nie musimy przykładać aż tak wielkiej uwagi do wyboru mebli. Ostatecznie, jakiekolwiek krzesło i stół znajdą się w każdym mieszkaniu. To ogromny błąd! Bez względu na miejsce, trzeba brać pod uwagę ergonomię pracy. Nie powinno się wybierać między domowym komfortem, a zdrowiem. Nawet pracując zdalnie trzeba zaopatrzyć się w takie meble, które zapewnią nam wygodne i bezpieczne warunki pracy, zgodne z potrzebami psychofizycznymi.

 

Jakość, jakość i jeszcze raz styl

 

Dom ma być naszym azylem na wiele lat, dlatego urządzając go zwykle stawiamy na dobrej jakości meble. Nie inaczej powinno być w przypadku urządzania domowego biura. Szczególnie, jeśli będziemy mieli styczność z klientami. Dobrego gatunku wyposażenie, nie tylko dłużej nam posłuży, lecz również nada pomieszczeniu stylu, który docenimy zarówno my, jak i odwiedzające nas osoby. Dobrym przykładem są meble biurowe WUTEH, łączące ze sobą klasyczne materiały i nowoczesne formy, które z łatwością odnajdą się w każdym biurze, również domowym.

 

Po pierwsze biurko

 

To chyba najistotniejszy element wystroju, który w głównej mierze decyduje o komforcie i efektywności pracy. Również w domu potrzebne jest właściwej wielkości biurko, które pomieści wszystkie niezbędne nam narzędzia. Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze jak dużo miejsca możemy na nie przeznaczyć. Przestrzeń na pracę w domu bywa z reguły ograniczona, z drugiej jednak strony za wąskie lub za niskie biurko uniemożliwi wygodną pracę. Dobrze zastanówmy się jakie ma mieć wymiary. Kolejnym tematem jest wybór stylu, który będzie pasował do naszego mieszkania. Odpowiednio dobrane biurko to takie, które wpisze się wystrój pomieszczenia, zapewniając nam jednocześnie niezbędną przestrzeń.

 

Krzesło do zadań specjalnych

 

Kolejne na naszej liście powinno znaleźć się odpowiednie krzesło. Od razu zapomnijmy o krześle z kuchni czy jadalni. Taki mebel nie nadaje się do wielogodzinnej pracy, np. przed komputerem. Nie bez powodu firmy muszą przestrzegać zasad ergonomii. Korzystanie ze źle wyprofilowanego krzesła wywołuje bóle barków i kręgosłupa, a dłuższym czasie może się przyczynić do przewlekłych chorób. Tradycyjnego krzesła, w przeciwieństwie do krzeseł biurowych nie można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz do wymiarów innych mebli. Niskie krzesło w połączeniu np. z wyższym biurkiem ułoży nasze ciało w nienaturalnej pozycji i negatywnie odbije się na naszym zdrowiu. Miejmy to na uwadze wybierając krzesło biurowe.

 

Porządek musi być

 

Bez względu na to, czy pracujemy w budynku firmy czy w domu, panowanie nad bałaganem jest bardzo dobrym nawykiem. Nie tylko ułatwia pracę, bo dzięki niemu nie tracimy czasu na szukanie np. dokumentów, ale sprzyja również skupieniu i porządkowaniu myśli. Aby trzymać twórczy chaos w ryzach, warto zainwestować w odpowiednie szafki i regały. Zastanówmy się, czy wystarczą nam tradycyjne meble, czy ze względu na charakter pracy przydałyby się nam np. szafy zamykane na klucz.

 

I na koniec – ulubiony kubek

 

Być może nie jest to najważniejszy element wystroju, ale warto mieć oddzielny kubeczek, z którego będziemy pić kawę podczas pracy. Dzięki niemu stworzymy rytuał, który będzie oddzielał nasz czas prywatny od czasu pracy. Nawet pracując w domu, dobrze jest przestrzegać work life balance – przekraczanie tej granicy może skończyć się pracoholizmem i wcześniejszym wypaleniem zawodowym, dlatego dbajmy o równowagę między domem a pracą.

 

Fot: Pixabay.com

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!