Podziel się:

Andrzejki, wosk i PERSEMPRA

04-12-2017
Do schowka
Co wspólnego mają ze sobą Andrzejki, wosk i PERSEMPRA? Razem stanowią dobry przepis na udaną zabawę!

 

        Za nami Andrzejki, święto większości Andrzejów, a dla nas dzień kojarzący się z jakże miłą tradycją i okazją do sympatycznego spotkania. Spotkania, któremu oczywiście towarzyszą wróżby.

Andrzejkowych zabaw jest wiele. Do popularnych i lubianych, w których udział biorą panie należy ustawianie butów w rzędzie czy wróżenie z obierek od jabłka. Jednakże najbardziej popularną i prawdopodobnie najstarszą wróżbą jest lanie wosku i to koniecznie przez dziurkę od klucza.

        Śmiało można powiedzieć, że lanie wosku to podstawa i prawdziwy już klasyk andrzejkowej zabawy. Roztopiony, jeszcze gorący wosk, przelewamy właśnie przez klucz do naczynia z zimną wodą,  gdzie wosk zastygając, przybiera różne kształty. Następnie z cienia rzuconego przez ten kształt, odczytać można wróżbę i dowiedzieć się, co nas czeka w nadchodzącym roku. Zabawa ekscytująca, ale może skończyć się nie po naszej myśli.

Dwie pierwsze wróżby to sprawdzony sposób na udaną imprezę – są bezpieczne i nie przyniosą żadnej szkody. Inaczej to wygląda przy wróżbach, w których w roli głównej występuje wosk. Plamy z wosku na ulubionej sukience, dywanie, kanapie czy fotelu mogą skutecznie popsuć humor na cały wieczór. Ale przecież obawa przed zabrudzeniami nie powinna nam przeszkodzić w dobrej zabawie i pielęgnowaniu pięknej tradycji!

 

O ile wywabianie plam z odzieży i dywanów to często bardzo czasochłonny i mało skuteczny proces, o tyle pozbycie się ich z mebli można sobie znacznie uprościć. I  tu właśnie wkracza łatwoczyszcząca tkanina obiciowa Persempra. Z foteli i kanap obitych Persemprą można szybko usunąć zabrudzenia z kawy, soków, pisaków czy wosku właśnie. Proces ten nie wymaga użycia specjalistycznych detergentów, w większości wypadków wystarczy ręcznik papierowy i czysta woda. Ale przecież wosk to jedno z najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

 

Non Problema! Wosk można łatwo usunąć, wykorzystując nóż, papierowy ręcznik i żelazko.

 

        Sprawdźcie, jakie to proste, oglądając kolejny, 7. już, odcinek poradnika PersempryTUTAJ

 

fot. PERSEMPRA

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
Najbliższe targi:
Eurogastro i WorldHotel...
Polska - Nadarzyn
2021-03-24 | 2021-03-26
Meble Polska
Polska - Poznań
2021-05-25 | 2021-05-28
Warsaw Home & Contract
Polska - Nadarzyn
2021-10-27 | 2021-10-30
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!