Podziel się:

10 najbardziej intrygujących dekorów płyt meblowych Swiss Krono

29-04-2021
Do schowka
Unikolory, metaliki, dekory fantazyjne, wersje drewnopodobne - gama płyt meblowych Swiss Krono jest nadzwyczaj szeroka. Jakie warianty można uznać za najciekawsze? Oprócz standardowych propozycji kolorystycznych, producent ten zapewnia rozbudowaną grupę dekorów, które niewątpliwie można uznać za szczególnie intrygujące.

 

Płyty meblowe to podstawowy produkt wykorzystywany przez stolarzy podczas realizacji mebli na zamówienie. Branża ma pod tym względem coraz szersze możliwości - wynika to bardzo zróżnicowanego wzornictwa w zakresie materiałów. Jeden z wiodących producentów materiałów dla stolarzy, Swiss Krono zapewnia szczególnie szerokie możliwości doboru produktów do indywidualnych potrzeb projektanta czy stolarza. Jakie nowe płyty meblowe Swiss Krono można uznać za zdecydowanie najciekawsze?

 

10. Beton Millenium D1038 BS

 

To doskonała propozycja do wnętrz, w których projektanci lub właściciele chcą postawić na pełne odejście od standardów. Okazuje się bowiem, że płyta meblowa nie musi być nawiązaniem do drewna. Betonowa kolorystyka nada charakterystycznego chłodu nawiązującego do klimatów skandynawskich. W sytuacji, gdy np. w sypialniach jednym z wiodących trendów jest wykorzystywanie charakterystycznego betonu architektonicznego, meble powstałe z płyty meblowej w tej kolorystyce będą niewątpliwie ciekawą opcją. Jak pokazuje wiele wizualizacji wnętrz wykonanych o nieco oryginalne połączenia dekorów, beton doskonale sprawdza się jako swego rodzaju kontra wobec np. ciepłych blatów o barwie drewna.

 

9. Błękit gołębi U120 VL

 

Cała gama tzw. unikolorów to bardzo interesująca grupa wzorów utrzymanych w jednolitej barwie. Oczywiście są wśród nich rozwiązania standardowej - np. różne odcienie bieli. Nie brak jednak wariantów zdecydowanie bardziej oryginalnych. Przykładem - bardzo ciekawym wobec np. ciepłych wnętrz - jest Błękit gołębi. To płyta meblowa, której daleko do standardowego postrzegania błękitu - ucieka bardziej w stronę barwy niebieskiej, ale i nie jest nią bezpośrednio. W sytuacji, gdy projekt zakłada zastosowanie jednolitości barw i utrzymanie wnętrza w zbliżonym klimacie, płyty unikolorowe to doskonałe rozwiązanie. Nie ma jednak potrzeby sięgania zawsze po typowe wersje z palety. Niewielkie odejście od normy - tak jak w przypadku Błękitu gołębiego - może dać zaskakująco ciekawy efekt.

8. Czerwony koral U7110 VL

 

 

W tym przypadku, podobnie jak w dekorze Błękit gołębi liczy się efekt jaki daje jednolitość płyty meblowej. W przypadku gamy Swiss Krono można liczyć niewątpliwie na ekspresję dekoru. To wyrazista czerwień, która jednak - co warto podkreślić - nie jest typowym odcieniem tej barwy. Zdecydowanie bardziej kieruje się w stronę - jak w nazwie dekoru - korali. Może być ciekawym akcentem w przypadku niewielkich mebli, które mają wyróżniać się na bardzo stonowanym kolorystycznym tle, np. w szarych wnętrzach. Podobnie jak w powyższym dekorze, płyty meblowe Swiss Krono zapewniające różne gamy kolorów bazowych to połączenie standardu z nutką ekstrawagancji, którą niewątpliwie docenią najwięksi estetycy wnętrz.

 

7. Dąb Artisan D4425 OV

 

Analizując płyty meblowe pierwszym wyborem bywa poszukiwanie dekorów, które wizualnie nawiązują do drewna. Obecne gamy kolorystyczne oddają ten efekt w sposób nadzwyczaj imponujący. Podkreślają każde załamanie struktury, umożliwiają grę cieni, perfekcyjnie oddają specyfikę słoi. Pokazuje to jeden z ciekawszych pod tym względem dekorów w ofercie Swiss Krono, D4225 OV Dąb Artisan. Wybierając np. fronty do szafek z takiej płyty meblowej można mieć pewność, iż klimat drewna w nieruchomości pozostanie na lata. Niewątpliwie różnorodność płyt Swiss Krono w zakresie wariantów nawiązujących do drewna sprzyja temu, by w każdym wnętrzu zadbać o idealnie dopasowanie danego dekoru do założeń projektanta. Drewno drewnu w tym wypadku zdecydowanie nie musi być równe.

 

6. Dąb Rzym D3800 CL

 

 

Przyciągające wzrok połączenie jasnej kolorystyki dekoru oraz subtelnie zarysowanych, niewielkich i symbolicznych usłojeń. Całość świetnie sprawdza się jako płyta meblowa do wnętrz, które należy optycznie rozjaśnić i powiększyć, ale projektant lub właściciel nie chce iść w stronę klasycznej bieli. Ten dekor płyty meblowej Swiss Krono perfekcyjnie łączy obie opcje. Warto zwrócić uwagę również na ciekawie przedstawione struktury synchroniczne. Właśnie efektowność takich detali odgrywa bardzo duże znaczenie dla postrzegania każdej płyty meblowej. Wystarczy bowiem subtelne podkreślenie niewielkich elementów, by standardowej - jak mogłoby się wydawać - barwie nadać zdecydowanie ciekawszego odbioru wizualnego. Pokazuje to płyta meblowa Dąb Rzym D3800 CL.

 

5. Drewno Retro D4040 MX

 

Perfekcyjnie oddana kolorystyka oraz specyfika naturalnego drewna. Najmniejszy detal podkreśla w tym przypadku kontakt z drzewem. Usłojenie, barwy niewielkich połączeń, cały klimat płyty meblowej utrzymane są w stylu, który będzie współgrał zarówno z nowoczesnymi wnętrzami utrzymanymi w jednolitych kolorach, jak i z bardziej eksprymentalną bazą. I choć drewno wydawać by się mogło rozwiązaniem niezbyt oryginalnym w kontekście płyt meblowych, są - jak widać - dekory, które mogą przyciągać w ten sposób wzrok odbiorcy. Nie ma wątpliwości, że Drewno Retro to jedna z ciekawszych propozycji Swiss Krono w zakresie wszystkich płyt meblowych - szczególnie tych wariantów, które bezpośrednio mają nawiązywać do natury i środowiska.

 

4. Hong Kong D3828 VL