Podziel się:

Wood-Mizer - WM1000

30-05-2011
Do schowka
Wood-Mizer prezentuje nowy trak, WM1000, zaprojektowany do cięcia ciężkich kłód drewna do średnicy 1.7 m.

Model WM1000 jest największym trakiem oferowanym przez Wood-Mizer i tym samym po raz pierwszy wprowadza firmę w nowy segment rynku. Model ten został opracowany w szczególności na rynki azjatyckie i afrykańskie, zapewniając przystępne rozwiązanie dla cięcia twardych kłód drewna z lasów tropikalnych łącząc solidną, wytrzymałą konstrukcję z łatwą instalacją i prostą obsługą. Maszyna ta sprawdzi się również przy cięciu kłód o bardzo dużej średnicy we wszystkich częściach świata.

Pomimo dużych wymiarów maszyny, brzeszczoty o szerokości 50-75 mm pracujące na kołach o średnicy 1m, wykorzystują technologię wąskiego rzazu Wood-Mizer pozwalającą zredukować straty oraz zwiększyć wydajność. Hydrauliczne naprężenie brzeszczotu zapewnia dokładne i proste cięcie z zagwarantowaniem wysokiej jakości powierzchni bez względu na to, czy użytkownik tnie kłodę na pół, czy na ćwiartki, czy też tnie deski do dalszej obróbki.

Nowa maszyna jest dostępna w dwóch wersjach.
Głowica tnąca jest nową dwumasztową konstrukcją wyposażoną w cztery rolki jezdne i może być zakupiona samodzielnie do zamontowania na standardowych szynach traka, których długość zależy od wymagań klienta.

Alternatywnie, głowica może być zakupiona w komplecie razem z regulowanym łożem do kłód, do którego można z łatwością dodawać kolejne sekcje w celu zwiększenia długości cięcia.

Początkowo łoże było dostępne tylko w wersji manualnej z oporami bocznymi i dociskiem kłody, jednakże na targach Ligna została wprowadzona wersja hydrauliczna wyposażona w obracak łańcuchowy, opory boczne stawiane hydraulicznie oraz „power rolkę” dla jeszcze lepszej produktywności. Konstrukcja maszyny umożliwia łączenie poszczególnych sekcji łoża zarówno hydraulicznych jak i manualnych, aby osiągnąć wymaganą długość cięcia przy niskich kosztach.

Miejsce pracy operatora na platformie zamocowanej do głowicy jest tak usytuowane, że podczas pracy operator porusza się razem z głowicą tnącą i przy pomocy pulpitu sterującego kontroluje proces cięcia. Dzięki temu operator ma możliwość obserwacji procesu cięcia, nawet jeśli długość łoża lub toru została zwiększona, np. w celu ułożenia więcej niż jednej kłody i ich jednoczesnego przecięcia lub cięcia następującego po sobie w celu zminimalizowania czasu potrzebnego do obrócenia kłody.

Poza kontrolą pionowego i poziomego posuwu głowicy, model WM1000 standardowo wyposażony jest w system automatycznego ustawienia grubości cięcia. Funkcja ta zwiększa produktywność poprzez możliwość zapamiętania kolejnych cięć, bez konieczności każdorazowego ustawienia pożądanej grubości deski, a kontrola prędkości cięcia jest płynna, co umożliwia optymalne dostosowanie w zależności od rozmiarów i gatunku obrabianego materiału.

Jako jedyny producent traków, który również produkuje własne brzeszczoty, Wood-Mizer poczynił duże inwestycje w rozwój, a także w linie produkujące brzeszczoty w celu rozszerzenia swoich mocy produkcyjnych.

To umocniło firmę w przekonaniu, że wprowadzając na rynek model WM1000 gwarantuje doskonałą jakość cięcia brzeszczotami o szerokości 50-70 mm, które mogą być stosowane również w trakach innych producentów. Do cięcia twardego drewna z lasów tropikalnych, jak również kłód o bardzo dużej dużej średnicy (zarówno twardego, jak i miękkiego drewna), można zastosować brzeszczoty zakończone stellitem Wood-Mizer RazorTip, które osiągają najlepsze wyniki, ponieważ dłużej pozostają ostre, co oznacza mniej przerw na zmianę brzeszczotu.

Model WM1000 jest wyposażony
w brzeszczoty o długości prawie 10 m. Dzięki szerokiemu zakresowi pracy hydraulicznego systemu naciągu brzeszczotu istnieje możliwość wielokrotnej regeneracji brzeszczotu. Zakres pracy tego naciągu pozwala na założenie brzeszczotu nawet o 20 cm krótszego od oryginału.

Poprzez wprowadzenie na rynek modelu WM1000, firma Wood-Mizer zapewnia
swoim klientom możliwość zakupu traka w przystępnej cenie, o niespotykanych parametrach cięcia, z prostą instalacją i łatwością obsługi oraz dokładnością cięcia przy jednoczesnym ograniczaniu odpadów i zwiększeniu wydajności.

Bez względu na to, czy zakup tej maszyny będzie nową inwestycją, aktualizacją, czy wymianą starych tradycyjnych maszyn, możliwość produkcji z dużych kłód tarcicy o wysokiej jakości pozwoli klientom dostarczać produkty wyższej jakości na szersze rynki docelowe i mogą być pewni, że posiadają najwyższej klasy wsparcie ze strony producenta z wieloletnim doświadczeniem oraz rozległą siecią serwisu i sprzedaży na całym świecie.

Tagi: Brak tagów
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Inne artykuły

Aktualności
 • Najczęściej czytane artykuły w 2020 r.
  Ze statystyk wynika, że o tym najczęściej czytaliście w 2020 roku: Branża meblarska vs. COVID Branża otwartych serc Co z dostępnością i cenami pianek tapicerskich? Rząd stawia meble pod ścianą Włoskie firmy wznawiają produkcję XXXLutz otwiera sklepy otwiera sklepy Branża meblarska w...
 • Podwyżki mimo pandemii. Co planują pracodawcy?
  Jak wynika z badania Grant Thornton, aż 39% przedsiębiorstw chce dać pracownikom podwyżki w 2021 r., to prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. Okazuje się, że dwóch na pięciu szefów dużych i średnich przedsiębiorstw jest przekonanych, że w 2021 r. podniosą...
 • Czy lockdown obejmuje sklepy meblowe?
  Po listopadowym zamknięciu salonów meblowych o powierzchni przekraczającej 2 tys. m kw., podobnie jak tych znajdujących się w galeriach handlowych, branża meblarska z niepokojem przyjęła informację o planach wprowadzenia lockdownu od 28 grudnia 2020 r. Zbyt świeże są wspomnienia...
 • Katalog inspiracji na 2021 rok
  15. edycja konkursu „Diament Meblarstwa” dobiegła końca. Jej podsumowanie to katalog. Publikacja właśnie pojawiła się na rynku w wersji papierowej, ale jest też dostępna w formie e-wydania - Katalog „Diament Meblarstwa 2021”. Co znajduje się w katalogu? Na 60...
 • Heimtextil przełożony na 2022 rok
  Zmianie uległy również terminy Techtextil i Texprocess, Prolight + Sound oraz International Consumer Goods Show. We wrześniu 2020 roku Messe Frankfurt, organizator wydarzeń targowych, zrezygnował z jakichkolwiek fizycznych wydarzeń w pierwszym kwartale 2021 roku. Teraz, po...
Nowości produktowe
 • Ceramika Paradyż - Granddust
  Jedną z nich jest „Granddust” – kolekcja o plastycznej fakturze betonu, przełamanej wyrazistym rysunkiem modnego terazzo i o powierzchni z gruboziarnistych kamieni zatopionych w betonie. Wszystkie kolekcje dostępne są w formatach 59,8 × 119,8 i 59,8 × 59,8cm.
 • Amix - Seria zawiasów „HS-DTC”
  Wszystkie oferowane zawiasy gwarantują lekkie otwieranie, ciche zamykanie oraz długą żywotność, przez co przyczyniają się do przyjemnego użytkowania mebli. Regulacja 3D oznacza możliwość dopasowania frontu w trzech płaszczyznach: w pionie, w poziomie oraz przód-tył.
 • Kler - Fotel Cornetta
  Cała górna część fotela okazuje się być elektrycznie unoszonym zagłówkiem z funkcją zmiany kąta nachylenia, które można płynnie regulować.
 • Interstone - Agata Amarelo
  Ciepłe barwy idealnie sprawdzą się w nowoczesnych minimalistycznych aranżacjach, którym nadadzą przytulny charakter. Naturalne kamienie na ścianie, posadzce, czy też jako obudowa wyspy kuchennej lub kominka w tak ozdobnej odsłonie, to propozycja do wnętrz glamour i new classic.
 • Misha - Passiflora
  Rezultatem współpracy marki z Cristiną Celestino jest kolekcja „Esotismi”, która obejmuje cztery wzory: „Oasi”, „Cabana”, „Passiflora” i „Formosa”. W przypadku tapety „Passiflora”, ponadwymiarowy design łączy...
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!