Podziel się:

DuPont™ - Kolekcja “3D”

01-02-2010
Do schowka
DuPont wprowadza na rynek „3D” - kolekcję dekoracyjnych paneli ściennych, wykorzystywanych we wnętrzach. Te pionowe aplikacje wykonane są z DuPont™ Corian®, materiału typu solid surface.

Panele przedstawiają wyszukane, trójwymiarowe wzory stworzone dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym. Dekoracyjne panele kolekcji „3D” mogą zostać użyte w szerokiej gamie środowisk - tych domowych, jak i użyteczności publicznej.

Kolekcja “3D” została stworzona dzięki nowej technologii pozwalającej na szybkie zastosowanie skomplikowanego, trójwymiarowego wzoru przeniesionego na materiał DuPont™ Corian®. Ta technologia łączy zaawansowaną operację geometryczną narzędzi komputerowych z wszechstronną i bardzo wydajną wysokociśnieniową techniką formowania materiału.

Pierwsza realizacja kolekcji “3D” to seria “Math”, która zawiera niezwykle eleganckie, zaskakujące i wymyślne trójwymiarowe wzory zainspirowane teoriami słynnych matematyków i ich formuł matematycznych.

Seria “Math” zawiera sześć różnych modeli: Fibonacci, Gauss, Moirè, Fourier, Voronoi (wszystkie o rozmiarach 2400 mm dł x 700 mm wys.) oraz Phyllotaxis (700 mm x 700 mm) i są rezultatem kreatywnej współpracy architekta Corrado Tibaldi z DuPont Building Innovations z prof. inż. Alessio Erioli oraz architektem Andrea Graziano.

Do kolekcji “3D” będą progresywnie dodawane inne serie takich rozwiązań dekoracyjnych, zawsze jednak będą pokazywać innowacyjne trójwymiarowe wzory.

Technologia, w której wykonano kolekcję „3D”, pozwala firmie DuPont na realizację wzorów wykonanych na materiale DuPont™ Corian®, zgodnie ze specyfiką wymagań projektowych architektów, projektantów oraz firm meblarskich, wnętrzarskich i projektowych, a jednocześnie z krótkim czasem opracowywania prototypów i konkurencyjnych cenach.Opis inspiracji stojących za specjalnymi wzorami trójwymiarowymi różnych modeli serii „Math”.

Gauss -  kształt panelu jest rezultatem jego podziału na określoną ilość komórek. Każda pojedyncza komórka jest rozumiana jako diafragma (szczelina) pomiędzy dwoma elementami. Owa szczelina pochodzi z połączenia tych dwóch elementów, których rozkład jest zgodny z rozkładem Gaussa.  Komórki ułożone są w przestrzeni panelu w taki sposób, aby tworzyły swojego rodzaju kieszonkę.

Phyllotaxis – inspiracją kształtu tego panelu jest słynna spirala Fibonacci’ego. Wzór Phyllotaxis (filotaksja) jest oparty o dwa zestawy spiral, które kręcą się w przeciwnych kierunkach. Wzór uzyskany został poprzez wyłaniające się z przecięcia się dwóch krzywych zbudowanych z otworów, które są wyskalowane i odpowiednio ukierunkowane oraz oddalone od środka spirali. W rezultacie wzór na panelu układa się w formę kwiatu.

Voronoi – kształt panelu jest rezultatem diagramu Woronoja, opartego na ciągu punktów podzielonej spirali.
Jego przestrzeń wypełniona jest za pomocą powtarzającego się motywu o różnych regularnych powierzchniach uzyskiwanych z geometrycznych przekształceń płaszczyzny (translacja, obrót, odbicie) i ich złożeń.

Fourier – kształt tego panelu jest rezultatem procesu podziału powierzchni na kawałki pasów lub wstążki o przypadkowych wysokościach. Każda wstążka ma swoją charakterystyczną sinusoidalną ścieżkę opartą na przyjętych losowo parametrach długości i wysokości. Końcowym efektem jest panel ożywiony „wibracjami”.

Fibonacci – kształt panelu jest blisko związany z ciągiem Fibonacciego, gdzie długości boków kwadratów są kolejnymi liczbami Fibonacciego. Każdy pojedynczy kwadrat jest przekształcony w parametryczną komórkę z odpowiednią maksymalną wysokością, powiększając rozmiar kolejnych kwadratów. Powstające w ten sposób kwadraty tworzą ciąg Fibonacciego, aż do osiągnięcia finalnego rozmiaru panelu.

Moirè – kształt panelu jest rezultatem procesu podziału powierzchni na różną liczbę pasów. Odległość środka każdego pasa od hipotetycznego punktu atraktora wpływa na wysokość i odchylenie krzywych sinusoidalnych tworzących powierzchnię. Wygenerowany efekt fali determinuje, jak gdyby, efekt Moirè na powierzchni panelu.

Więcej informacji o kolekcji “3D” oraz o serii „Math” można znaleźć na stronie www.corian.com


 

Tagi: Brak tagów
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Inne artykuły

Aktualności
 • Biznes w dobie koronawirusa
  Z danych rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wynika, że od miesiąca rośnie liczba aktywnych firm. Dokładnie od 12 kwietnia odnotowano stopniowy wzrost liczby przedsiębiorstw, które wznawiają prowadzenie działalności gospodarczej. Według stanu na...
 • Nowa normalność w handlu meblami
  To ważny dzień nie tylko dla branży meblarskiej. 4 maja rozpoczyna się drugi etap odmrażania polskiej gospodarki. Ponownie otwierane są sklepy meblowe, budowlane oraz centra handlowe. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, po weekendzie majowym będziemy powoli wracać do tzw. nowej...
 • Wpływ epidemii na branżę
  Rzeczywistość, w której funkcjonują obecnie firmy, zobligowała redakcję miesięcznika „BIZNES meble.pl” do przeprowadzenia badania dotyczącego wpływu epidemii koronawirusa na branżę meblarską. Ankieta zamieszczona w kwietniu na portalu www.biznes.meble.pl była...
 • Wzrost zadłużenia branży meblarskiej
  Rok 2019 Polska kończyła jako lider sprzedaży mebli w Europie. Według oficjalnych danych Eurostatu wartość rodzimego eksportu w ub.r. wyniosła ponad 46 mld zł. Prognozy na 2020 r. były jeszcze lepsze. Sytuacja diametralnie się zmieniła w wyniku wybuchu epidemii koronawirusa, która...
 • Wytyczne dla funkcjonowania sklepów meblowych
  Główny cel wdrażanych procedur to zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa klientom i pracownikom sklepów meblowych i budowlanych. Przede wszystkim mają one za zadanie minimalizowanie ryzyka zakażenia pracowników lub osób świadczących usługi przez klientów...
Nowości produktowe
 • Markslöjd - Bali
  Została wykonana z rattanu, naturalnego materiału o dużej wytrzymałości, dzięki czemu przyciąga uwagę oryginalnym designem i lekkością konstrukcji. Bardzo dobrze sprawdzi się we wnętrzach z drewnianymi meblami, naturalnymi dodatkami aranżacyjnymi, kwiatami i roślinami ozdobnymi.
 • Select by Lech - Dolce i Eterno
  Doskonale ubierze każdy rodzaj mebla. Skręcony splot, przypominający ponadczasową przędzę bouclé, powoduje, że tkanina sprawia wrażenie wielowymiarowej. „Eterno” stanowi idealne odwzorowanie starej, przetartej skóry naturalnej. Wysoka wytrzymałość oraz neutralna...
 • Fibaro - Home Center 3
  W kolorystyce postawiono zaś na grę czerni z miedzią. Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa jest przyjemna w dotyku dzięki rozwiązaniu soft touch, a na jej powłoce nie zostają ślady palców. Dodatkowo urządzenie zaprojektowano tak, by nie rzucało się w oczy, stojąc np. obok...
 • Schattdecor - Black Glow
  Wzorcem dla „Black Glow” były zwietrzałe deski, które zostały celowo nadpalone. W celu uzyskania konkretnego koloru na powierzchni, drewno zostało w odpowiednich miejscach obrobione. Na tej drodze powstała bardzo strukturalna, surowa powierzchnia, która doskonale...
 • Gaber - Relingi ochronne
  Szybki montaż odbywa się dzięki odpornej na temperaturę oraz środki chemiczne taśmie samoprzylepnej. Obie wersje kolorystyczne – srebrna i czarna – dostępne są w paczkach po 6 sztuk w dwóch długościach 30 oraz 45 cm w sklepie online sklep.gaber.info.pl.
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!