Newsroom

Zmieni się dyrektor zarządzający Begros

Oliver Müther, od stycznia 2024 r. dyrektor zarządzający Begros.

Zmieni się dyrektor zarządzający Begros

Od 1 stycznia 2024 r. nowym dyrektorem zarządzającym Begros będzie Oliver Müther.

Po tym, jak w czerwcu 2023 r. Begros ogłosił, że dyrektor zarządzający Patrick Neuss opuści firmę z siedzibą w Oberhausen, wyznaczono jego następcę. Oliver Müther obejmie stanowisko 1 stycznia 2024 r. Wykwalifikowany ekonomista i biznesmen to kompetentny ekspert branżowy z ponad 30-letnim doświadczeniem w handlu. Ponadto od dobrych 20 lat działa w branży meblarskiej. W swoich dwóch poprzednich miejscach pracy Dodenhof Wohnwelten i Kika/Leiner zdobył solidne doświadczenie, które teraz może zaprocentować.

Jak podkreślił Nicolas Martin, przewodniczący rady doradczej Begros, Oliver Müther to kompetentna, wszechstronna osoba. W ciągu ostatnich siedmiu lat Begros, na czele z Patrickiem Neussem, stworzył bardzo dobre podstawy dla przyszłej pracy. W oparciu o to ważne jest ciągłe rozwijanie kluczowych obszarów strategicznych i dostarczanie nowych impulsów przedsiębiorcom. Oliver Müther z niecierpliwością czeka na nowe zadania w Begros.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie są prognozy dla eksportu mebli do Niemiec?

Decyzję o mianowaniu Olivera Müthera na nowego dyrektora zarządzającego i następcę Patricka Neussa podjęli akcjonariusze stowarzyszenia zakupowego mebli Begros z siedzibą w Oberhausen.

Begros to duże i silne niemieckie stowarzyszenie zajmujące się zakupami mebli do mieszkań i domów z siedzibą w Oberhausen. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej, udziałowcami powstałej w 1957 r. firmy jest kilkanaście przedsiębiorstw. Są one w posiadaniu ponad 300 sklepów meblowych oraz specjalistycznych punktów sprzedaży detalicznej w kraju i za granicą.

Dwie dekady temu – w roku 2003 – niemieckie stowarzyszenie z sukcesem wprowadziło na rynek markę własną MONDO. Ponadto w 2022 r. Begros powiększył się o Die Krieger-Gruppe. Wraz z firmami partnerskimi Höffner, Möbel Kraft i Sconto, stowarzyszenie liczy obecnie 18 rodzinnych firm członkowskich.