Newsroom

Zmiany na targach LIGNA

zmiany personalne na targach LIGNA

Zmiany na targach LIGNA

Deutsche Messe, organizator targów LIGNA, reaguje na wyzwania stojące przed branżą targową, wykorzystując ostatnie miesiące na zmiany i reorganizację.

W ramach tej reorganizacji struktura firmy została podzielona na cztery jednostki biznesowe, w tym trade fair & product management oraz sales. Całościowe zarządzanie i strategiczne ukierunkowanie portfolio targowego LIGNA, INTERSCHUTZ, parts2clean i Surface Technology GERMANY jest teraz częścią trade fair & product management i będzie należało do Hendrika Engelkinga.

Christian Pfeiffer, dotychczasowy dyrektor globalny LIGNA & Woodworking Shows, będzie w przyszłości odpowiedzialny za dział sprzedaży jako wiceprezes senior. Ta jednostka biznesowa będzie odpowiedzialna za pozyskiwanie klientów dla całego portfolio targowego Deutsche Messe.

Natomiast Stephanie Wagner, nowa szefowa targów LIGNA, będzie odpowiedzialna za projekt, a tym samym za merytoryczne i operacyjne zarządzanie wiodącymi na świecie targami przemysłu drzewnego i obróbki drewna. Od ponad dziesięciu lat związana jest z Deutsche Messe i ostatnio była dyrektor projektu LIGNA. Wagner obejmie stanowisko szefowej targów LIGNA z mocą wsteczną od 1 grudnia 2021 roku.

Cieszymy się, że pani Wagner obsadza to strategicznie ważne stanowisko. Jest ona dobrze znaną twarzą w branży drzewnej i będzie kontynuować udaną współpracę z naszymi wystawcami, partnerami i klientami – komentuje nową funkcję Stephanie Wagner Hendrik Engelking.

Po długim okresie pustego kalendarza targowego i formatów online, cieszymy się bardziej niż kiedykolwiek, że w końcu będziemy mogli ponownie zaoferować platformę umożliwiającą udział w targach LIGNA 2023. Wszystkim nam bardzo brakowało osobistej wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów na miejscu – mówi Stephanie Wagner.

Następne targi LIGNA odbędą się w dniach od 15 do 19 maja 2023 roku w Hanowerze.