Newsroom

Zmiana na stanowisku prezesa Schattdecor Polska

Szejwian Jerzy, od 1 stycznia 2021 r. prezes Schattdecor Polska.

Zmiana na stanowisku prezesa Schattdecor Polska

1 stycznia 2021 r. funkcję prezesa Schattdecor Polska obejmie Jerzy Szejwian. Mirosław Wolski, który zarządzał firmą od stycznia 2016 r., przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Jerzy Szejwian – dotychczasowy członek Zarządu Schattdecor Polska, odpowiedzialny za obszar produkcji i innowacje – zatrudniony jest w firmie od 2002 r. Od 2011 r. pełnił funkcję dyrektora produkcji oraz prokurenta, a w okresie od stycznia 2009 r. do kwietnia 2015 r. również funkcję dyrektora Zakładu w Głuchołazach. Jako prezes Zarządu Schattdecor Polska ponosić będzie pełną odpowiedzialność za wszystkie strategiczne i handlowe procesy zachodzące w spółce.

Jerzy Szejwian urodził się w 1970 r., jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ścieżka zawodowa Jerzego Szejwian od początku związana jest z branżą meblarską. W roku 1997 rozpoczął pracę w ZPW Grajewo (obecnie Pfleiderer), a od 1998 do 2001 r. zatrudniony był w MASA Decor Polska (obecnie Impress).

Jest żonaty, ma dwóch synów. Przykłada dużą wagę do zdrowego trybu życia. Pasjonują go golf oraz nauka języków obcych. W drugim człowieku ceni szczerość i zaangażowanie.