Newsroom

Zbliża się Kongres Przemysłu Drzewnego

Kongres Przemysłu Drzewnego

Zbliża się Kongres Przemysłu Drzewnego

12 września w Hotelu Sheraton w Poznaniu odbędzie się Kongres Przemysłu Drzewnego IX KOOPDREW. Organizatorami są Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego i PGL Lasy Państwowe.

W tym roku Kongres Przemysłu Drzewnego będzie dotyczył całego zakresu spraw związanych z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami, którym przedsiębiorcy muszą stawiać czoła zarówno na krajowym, jak i na światowym rynku. Zagraniczni eksperci przedstawią w jaki sposób przygotowują rozwiązania chroniące rodzime firmy.

12 września odbędzie się wystąpienie Dyrektora Generalnego – PGL Lasy Państwowe. Kolejni prelegenci to: prof. dr. hab. Ewa Ratajczak („Sytuacja na rynku drzewnym w Polsce”), Aneta Muskała, prezeska Stowarzyszenia Papierników Polskich („Przemysł celulozowy. Stan i perspektywy”), Krzysztof Mrówczyński, menedżer ds. analiz sektorowych, Departament Analiz Makroekonomicznych Bank Pekao SA (Prezentacja raportu o przemyśle drzewnym), Ulvar Kaubi, Dyrektor Marketingu, Lasy Państwowe Estonii („Wpływ wojny w Ukrainie na przemysł drzewny w krajach bałtyckich”), przedstawiciel ukraińskiego Ministerstwa Leśnictwa („Przemysł drzewny w Ukrainie”), David Hopkins, Brytyjska Izba Drzewna („Brexit. Zysk czy strata?”).

Na następny dzień – 13 września – przewidziano otwarte spotkanie Zespołu Naczelnika Marketingu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, które odbędzie się na Stoisku Lasów Państwowych w hali nr 5, na targach DREMA 2022.

Dla kogo organizowana jest konferencja?

KOOPDREW 2022 to IX edycja międzynarodowej konferencji nt. zagrożeń i wyzwań dla przemysłu drzewnego w Polsce i na świecie, która skierowana jest do profesjonalistów, przedsiębiorców drzewnych z Polski i z zagranicy.

Organizatorzy, czyli PIGPD i PGL LP, chcą poruszyć istotne tematy dla tej branży, co z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem. Każdego roku w spotkaniu bierze udział szerokie grono uczestników związanych z przemysłem drzewnym m.in. przedstawicieli zakładów, ekspertów, specjalistów.

Prelegenci zaprezentują uczestnikom wszechstronne spektrum badań, raportów, jak też wniosków dotyczących sytuacji światowej. Organizatorzy opublikowali zakres tematów jaki będzie omawiany na konferencji.

Kongres Przemysłu Drzewnego IX KOOPDREW – program


Dzień I: 12 września


9.30 – 10.00 Rejestracja uczestników

10.00 – 10.10 Powitanie uczestników

10.10 – 10.30 Wystąpienie Dyrektora Generalnego – PGL Lasy Państwowe

10.30 – 10.50 Sytuacja na rynku drzewnym w Polsce – prof. dr. hab. Ewa Ratajczak

10.50 – 11.10 Przemysł celulozowy. Stan i perspektywy – Aneta Muskała Prezeska Stowarzyszenia Papierników Polskich

11.10 – 11.30 Przerwa kawowa

11.30 – 12.30 Prezentacja raportu o przemyśle drzewnym – Krzysztof Mrówczyński Menedżer ds. Analiz Sektorowych, Departament Analiz Makroekonomicznych Bank Pekao SA

12.30 – 12.50 Przerwa kawowa

12.50 – 13.10 Wpływ wojny w Ukrainie na przemysł drzewny w krajach bałtyckich – Ulvar Kaubi, Dyrektor Marketingu, Lasy Państwowe Estonii

13.10 – 13.30 Przemysł drzewny w Ukrainie – przedstawiciel ukraińskiego Ministerstwa Leśnictwa

13.30 – 13.50 Brexit. Zysk czy strata? – David Hopkins, Brytyjska Izba Drzewna

13.50 – 14.10 Przerwa kawowa

14.10 – 15.00 Panel dyskusyjny na temat aktualnej sytuacji na rynku drzewnym

15.00 – 16.00 Lunch


Dzień II: 13 września


10:00 – 12:00 otwarte spotkanie Zespołu Naczelnika Marketingu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, które odbędzie się na Stoisku Lasów Państwowych w hali nr 5, targi DREMA 2022

Termin i miejsce: 12.09.2022 r. Poznań, Hotel Sheraton
Organizatorzy: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Partnerzy wydarzenia: Bank Pekao S.A., Grupa MTP

Koszt uczestnictwa: 600 zł netto

Formularz zgłoszenia: KOOPDREW 2022 zgloszenie z RODO

Zgłoszenia: koopdrew@pigpd.pl

Więcej informacji i formularz zgłoszenia: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego