Newsroom

„Xylexpo” odbędzie się w 2022 r.

Fot. „Xylexpo 2018”.

„Xylexpo” odbędzie się w 2022 r.

Zarząd Cepra-Centro promozionale Acimall poinformował, że nie ma możliwości zorganizowania „Xylexpo” w br., wyznaczając jednocześnie termin kolejnej edycji.

13 lipca przedstawiciele mediów zostali powiadomieni o braku obiektywnych warunków do organizacji tegorocznej odsłony „Xylexpo”. Biennale, na którym prezentowane są technologie obróbki drewna i materiały meblowe, odbędzie się dopiero za 2 lata.

W oficjalnym liście do wszystkich wystawców, podpisanym przez prezydenta Lorenza Primultiniego, poinformował on: Odroczenie wystawy do listopada 2020 r. wydawało się najlepszym możliwym rozwiązaniem, ale wysiłki naszej organizacji w ostatnich miesiącach i ciągłe monitorowanie wszystkich warunków wymaganych do przeprowadzenia udanym targów, wyraźnie pokazały, że sytuacja w listopadzie wciąż nie będzie przychylna.

Ze swoim globalnym zasięgiem i więcej niż jednym z trzech wystawców i odwiedzających przybywających z zagranicy, „Xylexpo” ma międzynarodową duszę i miję, które byłyby poważnie zagrożone przez warunki sanitarne i ekonomiczne, ciągle niepewne w wielu regionach świata.

Biorąc to wszystko pod uwagę „Xylexpo” zostało przełożone na 2022 r. Zespół wystawy pracuje już nad zaprojektowaniem wydarzenia, które uwzględnia nowe pomysły i ostatnie zmiany, w celu stworzenia nowej, bardziej nowoczesnej, zorientowanej na cyfrowe rozwiązania prezentacji. Aktualnie, najważniejszym celem jest wdrożenie strategii, która będzie poparta propozycjami i inicjatywami na nadchodzące miesiące.