Newsroom

„Xylexpo 2020” przełożone

Xylexpo 2018. Fot. Materiały prasowe targów Xylexpo.

„Xylexpo 2020” przełożone

Na drugą połowę roku (dokładny termin nie jest jeszcze znany) przełożona została tegoroczna edycja targów „Xylexpo”, która pierwotnie miała się odbyć w dniach 26-29 maja. Zarząd spółki Acimall, stowarzyszenia włoskich producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna, organizatora wystawy, podjął taką decyzję z uwagi na zagrożenia związane z wirusem COVID-19.

Czekaliśmy tak długo, jak tylko mogliśmy z nadzieją, że sytuacja wróci do normy  – powiedział Lorenzo Primultini, prezes Acimall i wystawy. – Mamy nadzieję, że do końca maja negatywne skutki koronawirusa nie będą już takie, jakie widzimy teraz. Niestety, nie wiemy, kiedy ta katastrofa zakończy się w skali globalnej, a przede wszystkim nie jesteśmy w stanie przewidzieć jej wpływu na system przemysłowy i łańcuchy dostaw oraz przemysł technologii dla meblarstwa.

Z drugiej strony, w obecnej sytuacji ani wystawcy, ani zwiedzający nie byliby w stanie zaplanować swojego udziału w mediolańskiej wystawie.

Dla firm najgorszym wrogiem jest niepewność, a tak naprawdę negatywna sytuacja, którą widzimy teraz, skłoniła nas do podjęcia tej trudnej decyzji w interesie całej branży – podsumował Lorenzo Primultini.