Newsroom

WAJNERT MEBEL wspiera walkę z coronawirusem

WAJNERT MEBEL wspiera walkę z coronawirusem, Szwaczki szyją maseczki.
WAJNERT MEBEL wspiera walkę z coronawirusem, Szwaczki szyją maseczki.
WAJNERT MEBEL wspiera walkę z coronawirusem, Maseczki.

WAJNERT MEBEL wspiera walkę z coronawirusem

Kiedy 13 marca została ogłoszona pandemia, nikt nie przypuszczał jak nierówna to będzie walka. Stanęliśmy w obliczu nowego wyzwania z którym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia.

Napływające niepokojące wieści gospodarcze nakładały się jednocześnie z alarmującymi wiadomościami na temat braku podstawowych środków ochrony osobistej. Walkę z coronawirusem wspierają dziś wszyscy – każdy na swój sposób. Firmy z całego kraju przekazują więc dary na rzecz szpitali, pieniądze do walki z wirusem Covid-19, szyją maseczki, kombinezony, produkują płyny do dezynfekcji.

Firma WAJNERT MEBLE nie pozostaje obojętna na zaistniałą sytuację, dotykającą całe społeczeństwo. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest pojęciem bliskim firmie WAJNERT MEBLE, która od lat wspiera lokalne inicjatywy. Jak wiele firm z branży meblarskiej, również firma WAJNERT MEBLE, w obliczu wielkiego zagrożenia ale również z wielką chęcią włączenia się do pomocy. Początkowo uszyła maseczki dla swoich pracowników i ich rodzin. Po zabezpieczeniu pracowników, firma postanowiła wesprzeć lokalną  społeczność , w tak potrzebne  maseczki. Szwaczki w przeciągu kilku dni uszyły ponad 2000 szt. maseczek, które  zostały rozdane strażakom, pielęgniarkom, osobom starszym, trafiły do lokalnych szpitali, przychodni i aptek. Wdzięczność jaką okazała lokalna społeczność napełniła wszystkich chęcią działania! WAJNERT MEBLE  szyje dalej włączając się w ogólnopolską akcję #szyjemymaseczki oraz akcje #wspierajmywalkęzkoronawirusem. Właśnie ruszyła telewizyjna kampania społeczna „Cała Polska Walczy z coronawirusem”, gdzie wraz z innymi firmami Marka jestpartnerem kampanii.  Spot ma formę instrukcji dla widzów jakie zachować środki ostrożności oraz jak każdy z nas może zapobiegać rozprzestrzenianiu się coronawirusa w Polsce i na Świecie. Kampania realizuje również wsparcie finansowe dla fundacji SIĘPOMAGA, zaangażowanej w finansowanie szpitali, leczących osoby zarażone korona wirusem.

www.wajnert.pl