Newsroom

Udany debiut interzum forum italy 2024

interzum forum italy 2024

Udany debiut interzum forum italy 2024

Pierwsza edycja nowego wydarzenia dla dostawców z branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz – interzum forum italy 2024 – okazała się sukcesem.

Najważniejsze fakty o interzum forum italy 2024:

  • 216 wystawców z 24 krajów;
  • 4.820 odwiedzających z 52 krajów;
  • ponad 30 konferencji z ponad 60 prelegentami z Włoch i innych krajów;
  • kolejna edycja: 4-5 czerwca 2026 r.

Pierwsza edycja interzum forum italy odbyła się w Bergamo, a z danych, które przedstawili organizatorzy, wynika, że cieszyła się dużą międzynarodową frekwencją. Był to udany debiut tego nowego wydarzenia, co pozwala z optymizmem myśleć o jego przyszłości. Forum, poświęcone przede wszystkim dostawcom mebli i profesjonalistom zajmującym się projektowaniem wnętrz, będzie się odbywać w cyklu dwuletnim.

Pierwsza edycja w liczbach

4.820 odwiedzających z 52 krajów (w tym 20% z zagranicy) przyjechało w dniach 6-7 czerwca do Bergamo. Dwie hale targowe ożywiło 216 wystawców z 24 krajów (w tym 36% z zagranicy). Obok Włoch w pierwszej dziesiątce znalazły się Niemcy, Polska, Hiszpania, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Serbia, Turcja i Szwajcaria. Lokalizacja wydarzenia w samym sercu prowincji meblowych Bergamo, a także Monza i Brianza była strategicznym wyborem. Decyzja ta wynikała przede wszystkim z dogodnego połączenia komunikacyjnego z Europą.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza edycja interzum forum italy już w czerwcu

Premiera interzum forum italy przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów. Pozytywnie zaskoczyła ich duża liczbą odwiedzających, a także wysoka jakość, która doskonale odpowiadała celom wydarzenia.

Byliśmy niezwykle zadowoleni z zainteresowania okazanego przez firmy z branży, które entuzjastycznie przyjęły nowy format targów, a wiele z nich wzięło aktywny udział w programie konferencyjnym wydarzenia. Dane liczbowe dotyczące pierwszej edycji wydarzenia pokazały, że jesteśmy na dobrej drodze i z powodzeniem przyjęliśmy zapotrzebowanie rynku na dwuletnie wydarzenie na przemian z interzum cologne. Na podstawie informacji zwrotnych z wydarzenia pracujemy już nad edycją 2026 – stwierdził Thomas Rosolia, CEO Koelnmesse Italia i organizator wydarzenia.

Okrągły stół interzum forum italy

Dyskusja okrągłego stołu zatytułowana Business Outlook. Global Innovation and Local Production: the Evolving Materials, Technologies and Furniture Market, podczas której głos zabrali Lorenzo Tavazzi, Jörg Buck, Edi Snaidero, Alessandra Tracogna, Piero Paganoni, Roger Reichert i Alfonso Tentori, zainaugurowała program konferencyjny wydarzenia, jeden z mocnych punktów interzum forum italy. Całość odbywała się w trzech etapach – Trend Talk, Trend Stage i Product Stage. W ramach dwudniowej konferencji odbyło się 30 różnych wydarzeń. 60 prelegentów z Włoch i innych krajów podzieliło się swoimi wizjami na temat przestrzeni życiowej. Rozmowy dotyczyły najnowszych trendów w materiałach i wykończeniach oraz nowych procesów produkcyjnych, koncentrując się na zmniejszeniu ich wpływu na środowisko. Była to jedyna w swoim rodzaju okazja do zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku mebli, a także w projektowaniu wnętrz, również dla sektorów hotelarskiego, żeglarskiego, kamperowego i samochodowego.

Jesteśmy niezwykle dumni z wyników uzyskanych podczas pierwszej edycji targów. Entuzjazm i zaangażowanie wszystkich uczestników przyczyniły się do stworzenia dynamicznego i innowacyjnego wydarzenia. Naszym celem było zaoferowanie nowego formatu i cieszę się, że udało nam się to osiągnąć z wielkim sukcesem. interzum forum italy wyróżniało się nie tylko jakością i różnorodnością wystawców, ale także skupieniem się na niezwykle aktualnych kwestiach poruszanych podczas różnych konferencji, w tym tych dotyczących zrównoważonego rozwoju i innowacji – podsumowuje Carlotta Benardelli, Project Manager interzum forum italy.

interzum forum italy 2024.
interzum forum italy 2024. Źródło: Koelnmesse.

interzum forum italy award 2024

Pierwsza edycja interzum forum italy award, w której 7 firm zdobyło nagrody w dwóch kategoriach: Innowacje oraz ESG i Zrównoważony Rozwój, również została bardzo dobrze przyjęta. Nagrody wręczono podczas uroczystej kolacji w hotelu San Marco w centrum Bergamo.

Druga edycja interzum forum italy odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2026 r. w Bergamo.